Online viiruseskannerid

1.scan onlineScannerid, mis toetavad nii Internet Explorerit kui Firefox´i:

ESET Online Scannerhttp://www.eset.com/onlinescan/ – Firefox (edaspidi FF) ja Opera kaudu skänneerimisel peab lisaks arvutisse tirima faili esetsmartinstaller_enu.exe, selle käivitama ja järgima edasisi juhiseid.

Comodo Free online scanner – http://personalfirewall.comodo.com/scan/avscanner.html – toetab FF´i, peab veebilehitsejal lubama eraldi plugina.

Panda ActiveScan http://www.pandasoftware.com/products/ActiveScan.htm – FF -ga skänneerimisel peab eraldi arvutisse laadima faili activescan2_en.exe, selle käivitama ja järgima edasisi juhiseid

F-Secure Online Scanner http://support.f-secure.com/enu/home/ols.shtml

Norton Security Scanhttp://security.symantec.com/sscv6/default.asp?langid=ie&venid=sym – Firefox, IE ja Opera kaudu skänneerimisel peab lisaks arvutisse tirima faili setup.exe, selle avama ja järgima juhiseid

Trend Micro Housecall http://housecall.trendmicro.com/ – FF, IE ja Opera kaudu skänneerimisel peab lisaks arvutisse tirima faili, selle avama ja järgima juhiseid

Skännerid, mis toetavad ainult Internet Explorerit:

McAfee Online VirusScanhttp://home.mcafee.com/downloads/freescan.aspx

CA Online Threat Scanner http://cainternetsecurity.net/entscanner/

Authentium :: Command-On-Demand :: Free Virus Scannerhttp://www.commandondemand.com/

AhnLab MyV3 Online Anti-Virus Scanner – http://global.ahnlab.com/products/myv3.html

AhnLab MyV3 MyV3 Real-Time Scan (MyV3 RTS)     – http://global.ahnlab.com/global/products/myv3_rts.html

Quick Heal Online Scan- http://www.quickheal.co.in/webscan.asp

Rising online virus scanner – http://www.rising-global.com/products/online-scanner-intro.html

IOLO Online virus scanner – http://www.iolo.com/threatcenter/virusscanstart.aspx

Kasperski Online Scannerhttp://www.kaspersky.com/virusscanner

BitDefender Online Scanner http://www.bitdefender.com/scan8/ie.html

WindowSecurity Online TrojanScanhttp://www.windowsecurity.com/trojanscan/

Windows Live OneCare turbekontroll http://onecare.live.com/site/et-ee/default.htm

Üldist infot kõigi viirusskannerite kohta

* Enamus eelloetletud skannereid töötavad Internet Exploreri baasil.

* Online skannerid nõuavad kasutamisel administraatori õigusi.

Lihtsaim tee avada rakendust administraatorina on järgmine: ava Start – Programs – leia programmide loetelust Internet Explorer, tee sellel paremklikk ja vali Run As… Avanenud aknas märgi punktikesega The following user, kirjuta turvakoodid (kui need on eelnevalt määratud) ning seejärel OK.

start-programs-ie

ie explorer go admin

* Veebipõhised viiruseotsijad nõuavad kindlasti ActiveX’i ja mõned ka JavaScripti läbilubamist.

Kõigepealt kontrolli, et Internet Explorer sätted oleks vaikimisi tasandil. Selleks ava IE, vajuta Tools – Internet Options – Security – Internet – Default Level – Apply ja OK.

5ie2

Online rakenduse avamisel ilmub aadressirea alla kollane hoiatusriba, millel klikkides vali Install ActiveX Control.

3activex

4activex-install

Täiendavat infot loe kindlasti ka siit – samas on juttu ka Mozilla Firefoxi toetavate skannerite tööks ettevalmistamisest JavaScript baasil.

* Kui arvutis kasutatakse reaalajas töötavaid teisi tõrjeprogramme, on soovitav need ajutiselt sulgeda, et ei tekiks võimalikke konflikte erinevate viirusskännerite vahel.

* Kui skänner ei hakka mingil põhjusel tööle, kontrolli üle rakenduse nõudmised arvutile.
Süsteeminõuded on kirjas rakenduste kodulehel kas Help, FAQ (Frequently Asked Questions) või System requirements viidete all. FAQ ja Help aitavad leida ka lahendusi kõige sagedamini ettetulnud probleemidele.
Näited: kui Online Scanner toetab ainult Windows XP, 2000 ja Vistat, siis ei pruugi ta töötada Windows 98-ga. Või vastupidi – kui kasutad Vistat, aga skänner seda veel ei toeta, siis jääb kontroll antud viiruseotsijaga ära. Samuti tuleb arvestada nõudmistega veebilehitsejale – mõni skänner võib töötada ainult Internet Explorer 6 baasil, aga mitte IE 5 või IE 7 versiooniga, veel vähem Mozilla Firefox’ga jne.
Brauseri versiooni saab vaadata, kui avada veebilehitseja, valida Help ja About Internet Explorer (või Mozilla Firefox jne).
Kontrolli kindlasti, et ActiveX oleks lubatud ning et ka teised arvutisolevad kaitseprogrammid ei blokeeriks seda.
* Ükski online skänneritest ei paku reaalajas kaitset, vaid on alternatiivseks lahenduseks pahavara leidmisel. Osad skännerid võimaldavad pahavara kustutada, teised mitte. Kui skänner pahavara ei eemalda, järgi leitud pahavara paiknemise teed (näiteks My computer/local disk c/windows/system32…jne ), pahalaseni jõudes püüa see käsitsi kustutada või kasuta teiste tõrjeprogrammide abi.

Kuna tavaliselt kuvatakse ka leitud viiruse nimi, siis samuti võib selle kustutamiseks kasutada spetsiaalseid viiruse eemaldamise tööriistu. Leia vastavalt nimele sobiv tööriist ja soovitavalt teosta viiruse kahjustamine Safe Mode’s. Loe siit Safe Mode ehk kaitstud reziimi minekust.

Kõik online skannerid on loodud eesmärgiga teha oma tasulistele toodetele reklaami, mis aga ei tähenda, et nad ei suudaks pahavara avastada. Kuna otsimismootorid pärinevad tasulistest programmidest, siis antakse kõik endast olenev praktiliselt igat tüüpi pahavara leidmiseks. Mida parema mulje jätab online skanner, seda suurem võimalus on neil oma tasulisi programme müüa.

Valik on iga kasutaja enda teha!

at.lineOK

Üks vastus to “Online viiruseskannerid”

  1. humanitarianism Says:

    My name’s Shanna from Yuraygir, Australia and I have to say your article is very informative. The clarity of your post is quite good and I can suppose you are an pro on this subject. With your authorization, would you allow me to grab your RSS feed to keep updated with forthcoming articles? Thanks a million and please carry on the good work.


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: