Buutiva ISO faili kirjutamine CD või DVD plaadile

Plaadi kirjutamine  tasuta kõrvetaja CDBurnerXP abil (süsteeminõuded: Windows 2000/XP/2003 /Vista/ XP64/ Vista64).

CD-kirjutaja avanedes vali Data Disk ja OK.

CD DVD plaadi kirjutamise programmid

Vasakpoolsest failiredelist otsi üles kaust, kuhu oled eelnevalt tirinud ja salvestanud .iso faili. Tõsta see fail lihtsalt alla lahtrisse. Hüpikakna avanedes „You have added an ISO-file to the compilation“ nõustu klikates lingile Yes. Edasi vajuta Burn CD ja oota, millal buutiv CD-plaat arvutist väljutatakse.

iso failist buutiva plaadi kirjutamine

Plaadi kirjutamine enamlevinud  tasulise kõrvetaja Nero Burning Rom abil (süsteeminõuded: Windows 2000/XP/2003/Vista/XP64/Vista64).

Ava Start – Programs – Nero – Nero Burning ROM. Vali CD-ROM (ISO) ja vajuta New.

Plaadi kirjutamise programm

Uue akna avanedes leia parempoolsest failiredelist kaust, kuhu tirisid ja salvestasid .iso faili. Tõsta see vasakpoolsesse kasti ja hüpikakna avanedes „You have added a single image file to an emty compilation“ nõustu vajutades nupule Yes. Järgmises aknas vajuta Burn ja oota kuni buutiv CD väljutatakse arvutist.

iso failist buutiv plaat

Plaadi kirjutamine tasuta eesti keelt toetava kõrvetaja DeepBurner Free abil (süsteeminõuded: 95/98/2000/NT/ME/XP).

Programmi avanedes vali Burn ISO image ja vajuta Next. Burn ISO Image akna avanedes kliki rea Image file lõpus olevale kastikesele, seejärel leia failiredelist kaust, kuhu oled salvestanud .iso, tee fail hiireklikiga aktiivseks ja vajuta Open. Siis kliki lingile Burn ISO ja oota, millal buutiv plaat väljutatakse CD- pesast.

tasuta filmide ja muusika kõrvetamise programmid

NB! Enne päästeplaadi CD-lugejasse asetamist veendu, et alglaadimisel loetaks esimesena andmeid CD-seadmelt. Selleks vajuta arvuti (sõltuvalt arvuti mudelist) alglaadimisel klahvile Delete või F2, F10 jne. AwardBIOS CMOS Setup sinise ekraani avanedes kliki lingile Advanced Bios Features, seejärel ava First Boot Device ning klaviatuuri nooltega liikudes märgi tärnikesega CD-ROM. Lõpetuseks vajuta enter , siis F10 ja Esc (väljumise nõusolekuks Y/N akna kuvamisel vajuta Y ehk Yes).

Teemas CD, DVD kõrvetajad, kirjutajad (ISO, UDF, BIN/CUE, PAL, NTSC) on pakkuda teisi häid buutivate plaatide kirjutajaid.

speedanim

8 kommentaari to “Buutiva ISO faili kirjutamine CD või DVD plaadile”

 1. Alari Says:

  Proovisin täpselt sama moodi kirjutada naq siin kirjas on ja ei hakka buutima yksiki plaat

 2. Priit Says:

  Peab hakkama, nii palju neid programme pole muudetud, et mingit muud moodi saaks plaati buutivaks seada.
  Kas ikka, nagu õpetuses kirjas kõige viimases lõigus, eelnevalt kontrollisid, et alglaadimisel loetaks andmeid cd/dvd seadmelt?

 3. kaupo Says:

  kahjuks ei hakkanud minul ka bootima,kuigi tegin kõik nagu kirjutatud.

  • Priit Says:

   Hei, Kaupo!
   Kas oled kindel, et arvuti on biosest määratud esimesena buutima DVD seadmelt. Kontrolli see üle!

   Enne buutiva plaadi CD-lugejasse asetamist veendu, et alglaadimisel loetaks esimesena andmeid CD-seadmelt. Selleks vajuta arvuti (sõltuvalt arvuti mudelist) alglaadimisel klahvile Delete või F2 või F10 jne. AwardBIOS CMOS Setup sinise ekraani avanedes kliki lingile Advanced Bios Features, seejärel ava First Boot Device ning klaviatuuri nooltega liikudes märgi tärnikesega CD-ROM. Lõpetuseks vajuta enter, siis F10 ja Esc (väljumise nõusolekuks Y/N akna kuvamisel vajuta Y ehk Yes).

   Head aasta lõppu!

   • kaupo Says:

    Tere taas ja tänud kiire vastuse eest,jah olen kindel et tegin õieti sest ennem seda lasin just teise plaadipealt win peale ja asi toimis.siis sai endale ka kirjutatud plaat teie õpetuste järgi ja ei hakkanud bootima,HEAD AASTAVAHETUST TEILEGI.

 4. Priit Says:

  Hei, Kaupo,
  see artikkel on mul kirjutatud 2009 aastal ja programmi on pidevalt uuendatud – ehk on seal tõesti nüüd midagi muudetud. Ise ma seda plaadikõrvetajat enam ei kasuta, seega ei oska ka öelda põhjust või juhendada, kuidas saab nüüd sellega buutivaid faile kirjutada. Hetkel pole aega ka testida selle plaatide kõrvetaja viimast versiooni.

  Kuid teemas CD, DVD kõrvetajad, kirjutajad (ISO, UDF, BIN/CUE, PAL, NTSC) – https://arvutiturve.wordpress.com/category/audio-video/cd-dvd-korvetajad-kirjutajad-iso-udf-bincue-pal-ntsc/ on pakkuda teisi häid buutivate plaatide kirjutajaid, võiks proovida kasutada neid. Endal mul on arvutis CD/DVD kirjutajad Totally Free Burner ja DVD Author Plus.

  PS. Kui kunagi aega leian, siis püüan CDBurnerXP -st video teha, kuidas saab sellega boot-CD või boot-DVD teha.

  Päikest! Priit


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: