Alternatiivsed süsteemitaasteprogrammid

kui arvutis ilmnevad rikked või saab see viiruserünnaku tagajärjel kahjustada, tuleks proovida süsteem taastada varasemasse seisu. Ent vahetevahel võib juhtuda, et Windows enda abivahend System Restore on rikutud. Siis oleks hea, kui kasutaja arvutis oma aega ootamas alternatiivne süsteemitaasteprogramm. Üheks heaks selliseks abivahendiks on vabavaraline ERUNT – The Emergency Recovery Utility NT-d, mis seni pole mind veel kordagi alt vedanud.

Programm on töökindel, säästlik ressursitarbija ja seda on äärmiselt lihtne kasutada. Ehkki programmi autor soovitab ERUNT’i kasutades Windows süsteemitaaste välja lülitada, siis mina kasutan neid mõlemaid koos – parem varblane pihus, kui tuvi katusel! Ent loomulikult võib kumbagi utiliiti ka eraldi kasutada ja sel juhul kaldub mu poolehoid rohkem ERUNT kasuks, kuna viimane taastab lisaks süsteemile ka aktiivsete kasutajate sätted ning võimaldab registrit taastada ka siis, kui arvuti ei laadi enam üles (sellest on täpsemalt juttu siin).

Peale ERUNT installeerimist hakatakse automaatseid- ja käsitsi loodud taastepunkte paigutama vaikimisi WINDOWS kataloogi, ent samahästi võib kasutaja ise omale käepärasema kausta määrata. Kui süsteem vajab ennistamist, tuleb avada My Computer – Local Disk C – WINDOWS – ERDNT, valida sobiv taastepunkt, teha kaks klikki ERDNT.EXE-l, järgida juhiseid ning peale taaskäivitust on süsteem ennistatud varasemasse aega. Kuna automaatseid taastepunkte hoitakse alles 30 päeva ja seejärel vanemad kustutatakse, siis on mõttekas aeg-ajalt neid ise manuaalselt juurde teha – seda ikka siis, kui kasutaja teada on arvuti korras ja pahavarast prii. Utiliit sobib süsteemidele Windows NT/2000/2003/XP/Vista.

15erunt3

16erunt-5

Teiseks heaks abivahendiks saab pidada Acelogix RegBak´i. Viimase põhjalikum  õpetusjuhend asub siin. Põhimõtteliselt töötab abivahend samamoodi nagi Erunt, ent kui süsteem vajab ennistamist, tuleb avada My Computer – Local Disk C – WINDOWS – RegBak, valida sobiv taastepunkt, teha kaks klikki REGRES.EXE-l, järgida juhiseid ning peale taaskäivitust on süsteem ennistatud varasemasse aega. RegBak ei toeta automaatseid taastepunktide loomist, vastavalt vajadustele tuleb need aeg-ajalt ise käsitsi luua.

15.regbak

regbak

at.lineOK

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: