Microsoft Security Essentials – reaalajakaitse arvutit ründavate viiruste ja troojate vastu

Aare kirjutas, et jaanipäevaks üllitab Microsoft beetaversiooni oma uuest tasuta viirusetõrjest ja nii see oligi. Kuna mu näpud sügelevad igat uut programmi katsetama, siis tõttasin minagi seda kohe tirima.

Valmistusin halvimaks, kuna Microsofti saamatusest räägitakse legende, ent seekord üllatusin positiivselt. Ainuke asi, mida Security Essentialsi juures võib väikeseks miinuseks pidada, on paigaldusfaili enda arvutisse saamine, mis võib ehk mõne kärsituma kasutaja sellest loobuma panna. Keerulist siiski midagi pole, tuleb vaid läbida mitu  sammu, mis võtab veidi aega. Seda muidugi juhul, kui ikka väga põhjalikult süvenetakse tingimustesse.

Microsoft Security Essentials anti-virusProgrammi lühitutvust us

Microsoft Security Essentials pakub reaalajakaitset viiruste, troojate, usside, nuhkvara ja kõikvõimaliku muu pahavara eest. Programmi on ühendatud ka protsesside käitumist analüüsiv signatuuriteenus, mis otsib arvutist pahavarale sarnanevaid tegevusi ja kahtluse korral võtab ühendust Microsoft serveritega, et kinnitust saada, kas tegu on tõepoolest pahalasega või kõigest valehäirega (false positive).  Ehkki tõenäoliselt paljudele kasutajatele selline kojuhelistamisteenus ei meeldi, siis isiklikult  pean seda uuenduslikku meetodit ainult tervitatavaks, kuna eriti just algajatel on nüüd palju lihtsam – ei pea enam hakkama sõpru ja tuttavaid läbi kõllama või siis internetist otsima, et kas leitud fail kustutada või alles jätta.

Programmis on veel üks uudne ja põnev lähenemisviis, mida teised viirusetõrjed ei paku. Leitud pahalast kustutades või karantiini pannes luuakse süsteemitaaste punkt, mis võimaldab ükskõik mis vea korral süsteemi tagasi viia varasemasse aega.

Programmi on kerge paigaldada ja kasutada. Olen mitu korda oma artiklites maininud, et minu jaoks on kõik geniaalne just see, mis on lihtne, ja seda Security Essentials pakubki.

Programm tarbib üllatavalt vähe arvutiressursse, ehkki mälukasutus on suhteliselt suur. Meeldib see, et isegi skänneerimise ajal pole ükski töö häiritud – saab tõrgeteta internetis surfata, mänge mängida või doktoritööd kirjutada.

Uute andmebaasidega värskendamine toimub automaatselt, vajadusel võib neid ka käsitsi tirida. Otsimisvalikutena pakutakse kiiret –( Quick scan) või põhjalikku (Full scan) skänneerimismeetodit. Samuti saab ise valida üksikuid faile või kaustu kontrollimiseks või ajastada programm  automaatselt viirusi otsima just kasutajale sobivaks ajaks.

Programmi käivitusfaili tirimine

Programmi kodulehel tuleb vajutada Download Now,valida vastavalt operatsioonisüsteemi versioonile paigaldusfail ja tirida see arvutisse.

Microsoft Security Essentials installation

Programmi paigaldamine arvutisse samm-sammult

Käivita paigaldusfail topeltklikiga, vali Next, seejärel nõustu tingimustega vajutades lingile I Accept.

good anti-virus freeware Microsoft Security Essentials

Seejärel tuleb maiuspala – Microsoft soovib valideerimist ehk opisüsteemi ehtsuse kinnitamist. Kui kõik on korras, millest ka teatatakse, tuleb vajutada Install ja oodata, kuni programm lõplikult arvutisse paigaldatakse. Enne installimist hoiatatakse, et erinevad viirusetõrjed võivad koos töötades konflikti põhjustada, seega on soovitav hetkel arvutisolev tõrje eemaldada. Mina isiklikult eirasin seda nõuannet, paigaldasin Security Essentials töötama koos Symantec viirusetõrjega, ja ehkki need sobisid omavahel suurepäraselt kokku, siis ei alati ei pruugi nii hästi minna. Üldkokkuvõttes on paigaldamine väga lihtne ja kiire.

Microsoft Security Essentials

Pärast seda võib jätta linnukese lingi ette Scan my computer for potential threats after getting the latest updates, et võimaldada programmi koheselt värskendada viirustevastase andmebaasidega ning teostada arvutis kiirkontroll.

how to protect computer for viruses, spyware, worms

Pärast seda on soovitav täiendavaks kontrolliks valida ka Full Scan, mis küll võib aega võtta kuni kaks tundi, aga selle eest ei jäeta kahe silma vahele mitte ühtegi arvutisolevat faili. Minul näiteks leiti 8 kuriteokahtlusega tegelast, mille kontrollisin täiendavalt üle – tegu on ju ikkagi beeta ehk katseprogrammiga. Kontrolli tulemusel lasin programmil kõik need 8 faili surmata. Väikese miinusena tuleb nimetada, et ehkki pahavara kustutamisel lubas programm hakkama saada mõne sekundiga, siis mul võttis see küll vähemalt kolm minutit aega. Võibolla on asi selles, et üks arhiivifail (.zip), milles pahalane elutses, oli mahult üsna priske.

arvuti puhastamine pahavarast - õelvarast ja kurivarast

at.lineOK

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: