Milline on parim programm

CDSageli küsitakse minult, milline on parim (tõrje, registri jne) programm, millest olen kirjutanud. Tavaliselt vastan, et nad kõik on omal moel head. Seejärel tuleb kohe uus nn. ümber-nurga  küsimus: “Aga millist neist ikkagi valida?”  Vastan: “Tuleb proovida erinevaid ja valida just see, mis meeldib ja sobib.”

Küsimusele, milline programm on parim, on väga raske vastata.  On küll mitmeid  kriteeriume, mille järgi võiks arvestada programmide paremust, ent see ei ole alati 100% õige.  Failijagamissaidid teevad tavaliselt statistikat enim tiritud failide ja kasutajate hinnangute kohta, ent see ei näita programmide paremust. Kui näiteks hinnangute kommentaare vaadata, siis ka tipus olevate programmide kohta on väga halbu arvamusi.

Samuti tehakse (tõrje, registri jne) programmidele erinevaid teste, kuid erinevad testijad saavad ka erinevaid tulemusi – programm, mis ühel katsetustiimil on paremuselt esimesel kohal, on teisel tiimil hoopis viiendal kohal.  Ka erineval ajal tehtud testide järjestus on teine – täna tehtud katse põhjal võib teatud programm saavutada küll esikoha väärilisi tulemusi, ent kolme kuu pärast jääb ta neljandale kohale. Seega ei saa väita, et üks programm on alati teisest palju parem vaid neid kõiki võib võrdselt pidada headeks programmideks, ent millel  loomulikult võib ka esineda mõningaid vigu.

Võib öelda, et kõige paremaks programmiks tuleb siiski pidada just sellist rakendust, mis kasutajale endale meeldib, mis sobib tema arvutisüsteemiga ning millega ta on igas mõttes rahul. Näiteks üks hindab programmi kasutusmugavust, teine skänneerimiskiirust, kolmas vähest ressursikasutust, neljas pahalaste- või registrivigade otsimisel põhjalikkust. Viiendal ei pruugi programm sobida süsteemiga, või kui sellega sobib, siis ei ühildu arvutisolevate teiste programmidega, põhjustades hangumisi, arvutitöö aeglustumist või isegi süsteemivigade tekkimist. Ja nii edasi.

Seega, programmide paremus oleneb paljuski kasutaja  enda subjektiivsest arvamusest. Kellele meeldib ema, kellel tütar, ent ei maksa unustada, kõige edukam on ikkagi see, kellele meeldivad nad mõlemad koos.

at.lineOK

3 kommentaari to “Milline on parim programm”

  1. Ain Says:

    winlogon.exe (checksum 4dffac18)
    Kas keegi teab, mida see endast kujutab?

  2. Mis on defragmentimine. Arvuti defragmentimisest ja selle tähtsusest « Arvutiturve Says:

    […] Defragmentijad on esindatud paljudes registriprogrammides, mille leiab teema alt Defragmentijad, kasutaja peab vaid ise valima omale sobivaima programmi – loe Milline on parim programm. […]


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

<span>%d</span> bloggers like this: