Sageli küsitakse minult, milline on parim (tõrje, registri jne) programm, millest olen kirjutanud. Tavaliselt vastan, et nad kõik on omal moel head. Seejärel tuleb kohe uus nn. ümber-nurga küsimus: “Aga millist neist ikkagi valida?” Vastan: “Tuleb proovida erinevaid ja valida just see, mis meeldib ja sobib.”
Küsimusele, milline programm on parim, on väga raske vastata. On küll mitmeid kriteeriume, mille järgi võiks arvestada programmide paremust, ent see ei ole alati 100% õige. Failijagamissaidid teevad tavaliselt statistikat enim tiritud failide ja kasutajate hinnangute kohta, ent see ei näita programmide paremust. Kui näiteks hinnangute kommentaare vaadata, siis ka tipus olevate programmide kohta on väga halbu arvamusi.
Samuti tehakse (tõrje, registri jne) programmidele erinevaid teste, kuid erinevad testijad saavad ka erinevaid tulemusi – programm, mis ühel katsetustiimil on paremuselt esimesel kohal, on teisel tiimil hoopis viiendal kohal. Ka erineval ajal tehtud testide järjestus on teine – täna tehtud katse põhjal võib teatud programm saavutada küll esikoha väärilisi tulemusi, ent kolme kuu pärast jääb ta neljandale kohale. Seega ei saa väita, et üks programm on alati teisest palju parem vaid neid kõiki võib võrdselt pidada headeks programmideks, ent millel loomulikult võib ka esineda mõningaid vigu.
Võib öelda, et kõige paremaks programmiks tuleb siiski pidada just sellist rakendust, mis kasutajale endale meeldib, mis sobib tema arvutisüsteemiga ning millega ta on igas mõttes rahul. Näiteks üks hindab programmi kasutusmugavust, teine skänneerimiskiirust, kolmas vähest ressursikasutust, neljas pahalaste- või registrivigade otsimisel põhjalikkust. Viiendal ei pruugi programm sobida süsteemiga, või kui sellega sobib, siis ei ühildu arvutisolevate teiste programmidega, põhjustades hangumisi, arvutitöö aeglustumist või isegi süsteemivigade tekkimist. Ja nii edasi.
Seega, programmide paremus oleneb paljuski kasutaja enda subjektiivsest arvamusest. Kellele meeldib ema, kellel tütar, ent ei maksa unustada, kõige edukam on ikkagi see, kellele meeldivad nad mõlemad koos.
30. okt. 2010, 07:57
winlogon.exe (checksum 4dffac18)
Kas keegi teab, mida see endast kujutab?
30. okt. 2010, 08:50
Info: http://www.neuber.com/taskmanager/process/winlogon.exe.html
Lõik sellest: “The process “winlogon.exe” runs in the background. Winlogon is a part of the Windows Login subsystem, and is necessary for user authorization and Windows activation checks.
Note: The winlogon.exe file is located in the folder C:\Windows\System32. In other cases, winlogon.exe is a virus, spyware, trojan or worm!”
Ehk siis, see on süsteemi protsess, mis on vajalik kasutaja autoriseerimiseks ehk kasutaja õiguste/volituste kinnitamiseks arvutisse logimisel. Asukoht: C:\Windows\System32. Kui see asub mõnes teises kaustas, võib tegu olla kurjamiga.
Arvutis on ainult üks winlogon.exe protsess töötamas, kui neid on mitu, siis võib tegu olla vägagi kavala troojaga/viirusega. Ava protsessihaldur Task Manager (Ctrl-Alt-Delete) ja Processes alt vaata, palju neid arvutis on käivitunud.
Veel infot: http://ezinearticles.com/?Winlogon.exe-is-Infected?—How-to-Remove-False-Winlogon.exe&id=4868541
Igaks juhuks kontrolli üle ka TrendMicro HijackThis´iga ja teiste pahavaratõrjetega: https://arvutiturve.wordpress.com/2009/11/07/valik-tasuta-nuhkvaratorjujaid/
20. mai 2012, 13:16
[…] Defragmentijad on esindatud paljudes registriprogrammides, mille leiab teema alt Defragmentijad, kasutaja peab vaid ise valima omale sobivaima programmi – loe Milline on parim programm. […]