Valik vähem tuntud tasuta tõrjeprogramme

1.no spywareLisaks juba tutvustatud nuhkvara ja viirusetõrjetele kirjutan veel mõnest programmist, et igaühel oleks valikuvabadust omale parim leida.

RemoveIT Pro on tasuta erakasutuseks lubatud pahavaraskänner, mis otsib ja hävitab selliseid viiruseid, troojaid  ja nuhkvara, mida viirusetõrjed pole suutelised avastama. Umbes kolm aastat tagasi oli ta halbade programmide nimekirjas (rogue), kuna pahavara leidmisel andis meeletult palju valeteateid (false positive). Nüüdseks on ta sellest listist maha võetud, kuna autor on asja tublisti parandanud. Sellegipoolest tuleks ka nüüd igaks-juhuks alati üle vaadata, mille ta pahavaraks loeb ja kas lubada see kustutada.

Peale programmi installeerimist tuleb esimesel reklaamaknal vajutada Continue to use this free version. Andmebaasidega uuendamise vajalikkusest antakse märku automaatselt, nõustumiseks tuleb vaid vajutada lingile Yes. Vajadusel saab programmi ka käsitsi uuendada, klikates lahtrile Update. Skänneerimiseks tuleb vajutada Scan for viruses.

Protsessidehaldur (Process Manger) annab ülevaate arvutis töötavatest protsessidest, võimaldades neid sulgeda või kustutada. Services Manager abil võib süsteemirakendusi keelata töötamast või vastupidi, vajaliku rakenduse korral see käivitada. Startup files lubab lahti ühendada isestartivad programme, mis võivad aeglustada Windows üleslaadimist.

2.removeitpro se free

Kui programm on kiirülevaatena avastanud kahtlaseid faile, siis võiks põhjalikumaks skänneerimiseks märkida ka põhikettad (C, D jne) ning vajutada Scan. Leitud kirjed võib kontrolli mõttes programmist kopeerida ja seejärel kleepida näiteks Google otsingusse ning sealt leida kinnitust, kas tegu on tõepoolest pahatahtliku failiga. Minu arvutis pole see programm vähemalt pool aastat endale eksimusi lubanud, ent ikkagi – usalda, aga kontrolli!

NB! Kui ei olda veel päris kindlad, kas leitud faile kustutada (Fix) , siis on soovitav esialgu leitud failid  karantiini tõsta (Add to Quarantine), kust saab neid hiljem vigade ilmnemisel taastada.

Sobib süsteemidele Windows XP, Vista.

3.removeit pro

Ise olen programmi kasutanud mitu aastat, ka siis, kui teda peeti halvaks programmiks. Selle aja jooksul olen umbes neli korda teatanud autorile valehäiretest (Report bug), mis on mõne tunniga korda tehtud. Programmi juures meeldib see, et skänneerimine toimub väga kiirelt ning julgelt kammitakse Windows\system32\ kaustas, mis on kurivara põhiline peidukoht. Kasulik on ta ka seetõttu, et paljud viirused ja troojad muudavad pajud tuntud tõrjeprogrammid töövõimetuks, aga see vähemtuntud skänner on kahe silma vahele jäetud. Hea alternatiivne vahend kurivara kahjustamisel.

Pean seda tunduvalt paremaks, kui piltidest, videofailidest, dokumentidest jne pahatahtlikke koode otsivat tasuta Quttera´t, mis luges mul kurivaraks ka süsteemifaili NTLDR, mille eemaldamisel poleks Windows enam üles laadinud.

Moon Secure AntiVirus

Moon Secure AV on kõigile tasuta viirusetõrje, millele on seatud grandioossed eesmärgid. Kõigepealt soovitakse olla ja alatiseks jäädagi parimaks Windows keskkonna tõrjeprogrammiks avatud lähtekoodiga (Open source) viirusetõrjete seas. Teiseks auahneks plaaniks on aga pakkuda tugevat konkurentsi turuliidritest tasulistele viirusetõrjetele, et lisaks kodukasutajatele oleks võimalik ka äriettevõtetel saada suurepärast ja võibolla ehk parematki kaitset kõikvõimaliku õelvara vastu täiesti tasuta.

Juba praegu kasutatakse programmis paljusid selliseid funktsioone, mida omavad vaid vähesed tasuta viirusetõrjed. Kasutades pahavara otsimisel teise avatud lähtekoodiga viirusetõrje Clam AV mootorit ja andmebaase, rakendatakse lisaks veel heuristilist otsimismeetodit, mis võimaldab avastada senitundmatuid viirusemodifikatsioone nende käitumist analüüsides.Tuvastatakse nii viirusi, troojaid, nuhkvara kui ka peidetud rootkitte. Skänneeritakse ka arhiivifaile (zip, rar, cab jne).  Pahavaravastaseid andmebaase uuendatakse automaatselt.

Erinevalt Clam AV-st omab Moon Secure reaalajakaitset, mis palub kaitset internetist tulenevate ohtude eest. Programm on kindla eesmärgiga ehitatud lihtsana, et see oleks igale kasutajale mugav ja arusaadav . Sobib operatsioonisüsteemidele Windows XP ja Vista.

Moon Secure AV saab tirida siit. Uuem versioon täiustatud kasutajaliidesega algab numbritega 2.2.2, katsetamisvõimalusena pakutakse  ka Beta-väljalaset. Programmi arvutisse paigaldamine möödub imelihtsalt.

4.moonsecure av settings

Ehkki see viirusetõrje võib õelvara avastamisel juba hetkel parem olla kui Clam AV, on tal siiski veel palju arenguruumi. Näiteks katsetamise tulemusel ma ei saaks öelda, et reaalajakaitse hästi toimiks. Ent kuna autoritel on seoses programmiga suursugused plaanid ja selle teostamiseks tehakse pidevaid täiustusi, siis jääb vaid huviga oodata parimat ja vaadata, kas ehk  aasta või paari pärast ollakse oma eesmärgid saavutatud.

Iobit Security 360

IObit Security 360 on  pahavaratõrje, ent mis juba praegu oma innovaatilisusega teeb paljudele teistele tõrjetele silmad ette. Lisaks kõikvõimaliku kurivara eemaldamisele (troojad, nuhk-ja reklaamvara, klahvinuhid, ussid, kaaperdajad jne) on programmis ka suurepärased lisafunktsioonid, mis kõik vastavalt oma eesmärgile aitavad arvutit  turvalisena hoida.

Reaalajakaitsel rakendatakse lisaks tavapärasele blokeerimismootorile ka heuristilist ehk failide käitumist analüüsivat meetodit. Pahalaste otsimisel on võimalik valida erinevaid skänneerimisviise – kiir (Smart Scan), põhjalik (Full Scan) ja kasutaja valikulise (Custom Scan). Saab ajatada automaatselt skänneerima kasutajale sobivaks ajaks. Programm toetab ka Windows Explorer menüüd, ehk siis kontrollimise vajaval failil paremklikki tehes saab valida Scan with Iobit Security 360.

5.iobit security 360

Programmilahtrist Tools ehk Töövahendid leiab mitmeid abivahendeid, mis toetavad turvalisust.

  • Hijack Scan on mõeldud edasijõudnud arvutikasutajatele, kes saavad selle abil ülevaate arvutis toimivatest protsessidest ja rakendustest, isestartivatest failidest, brauserit abistavatest objektidest (BHO) ja pluginatest jne. Kõiki neid on võimalik kasutajal vajadusel kas lahti ühendada või kustutada.
  • Security Holes aitab veenduda, kas kõik Microsofti turvapaigad on arvutisse installeeritud.
  • Passive Defence on niinimetatud vaktsineerimisvahend juba teada-tuntud pahavaraliste komponentide vastu, mis internetis surfamisel võivad kasutaja teadmata arvutisse installeeruda. Kaitstakse Internet Explorerit kuritahtlike ActiveX elementide –,  küpsiste- ja veebilehtede eest. Mozilla Firefoxile pakutakse hetkel kaitset ainult jälgimisküpsiste vastu. Terminitest lähemalt siin.
  • Unlock & Delete võimaldab edukalt kustutada faile, mis on lukustunud arvutisüsteemi ja mida ei saa tavapäraselt eemaldada. Kustutamisel on võimalik kasutada ka paremklikifunktsiooni.
  • Privacy Sweeper aitab puhastada arvutit mõttetust prahist, ajutistest- ja hiljutistest failidest, mida Windows automaatselt salvestab.
  • PC Tuneup abil saab avada Iobit arendajate teise hinnatud programmi (juhul, kui see on arvutisse paigaldatud), tasuta süsteemipuhastaja ja –optimeerija Advanced SystemCare™ Free.

Programm on kodukasutajatele tasuta, süsteeminõuded: Win 2000/XP/Vista/7.

6.iobit sec.360

Programm ei tekitanud  ühtegi probleemi – õigeid faile ei loetud kahtlustäratavateks ja need, mis leiti, olid tõepoolest pahavaralised. Lisaks teatati mulle mittevajalikest (võib ka öelda ebasoovitavatest)  programmidest (Unwanted), ent siiski jäi mulle võimalus ise otsustada, kas need eemaldada või alles jätta.

Programm on küll uustulnuk tõrjeturul, ent pahalaste avastamise ja blokeerimisega ollakse tegeletud juba aastaid, seega ka kogemusi peaks piisavalt olema. Arendajate tuntuim programm Advanced Systemcare omab samuti nuhkvara eemaldamise utiliiti (Spyware removal) ning vaktsineerimisvahendit Security Defence.

at.lineOK

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: