Vanemate programmide ühildamine Windows XP ja Vistaga

Ühildamine Windows XP-ga

2.compatabilty errorEsialgu võiks proovida vanemaid programme paigaldada tavapärasel viisil. Kui opisüsteem on uuendatud viimase teenusepaketiga (Service Pack) ja ka kõik  Microsoft värskendused on alla tiritud,  siis üldjuhul ei tohiks vanade programmide arvutis jooksutamisel probleeme tekkida. Kui aga programm siiski ei käivitu või peale paigaldamist töötab halvasti, siis tasub proovida programmide ühilduvusrežiimi (Program Compatibility Mode) .

Paigaldusfail, mida soovitakse käivitada uuemas Windows versioonis, peab olema arvutis. Kuigi ka CD- või flopikettalt saab määrata faile ühilduvusrežiimis töötama, siis peale programmi sulgemist ei jää muudatused jõusse. Seega, kui programmi failid asuvad CD-l või flopil, tuleks need kõigepealt tõsta arvuti kõvakettale.

Paigaldusfailil tuleb teha paremklikk ja valida Properties. Seejärel avada vahekaart Compatibility ja märkida  linnukesega Run this program in compatibility mode for. Nüüd saab valida Windows versiooni, mida soovitakse ühildada XP-ga. Kinnitamiseks tuleb vajutada Apply ja OK. Pärast seda võib programmi arvutisse installeerida.

Kui programmi avades ilmnevad visuaalsed probleemid, näiteks kasutajaliides on sakiline ja ei kuva õigesti värve, või menüüde ja nuppude kujundus on ebakorrapärane, võib proovida neid parandada, märkides linnulesed ruutudesse Run in 256 colors, Run in 640 X 480 screen resolution ja Disable visual themes.

NB! Nii Windows XP kui ka Vistale ei ole soovitav paigaldada vanemaid viirusetõrjeprogramme, kettautiliite või registripuhastusprogramme, küll aga mänge või näiteks vanemaid arvutusprogramme jne.

3.comp win98

Ühildamine Windows Vistaga

Vanemate programmide Vistasse sobitamine käib samade põhimõtete järgi nagu Windows XP puhulgi.  Kes aga soovib kasutada nõustamisabimeest  (Program Compatibility Wizard), siis hea juhendi koos piltidega leiab siit.

4.vista comp

at.lineOK

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: