Vanemate programmide ühildamine Windows XP ja Vistaga

Ühildamine Windows XP-ga

2.compatabilty errorEsialgu võiks proovida vanemaid programme paigaldada tavapärasel viisil. Kui opisüsteem on uuendatud viimase teenusepaketiga (Service Pack) ja ka kõik  Microsoft värskendused on alla tiritud,  siis üldjuhul ei tohiks vanade programmide arvutis jooksutamisel probleeme tekkida. Kui aga programm siiski ei käivitu või peale paigaldamist töötab halvasti, siis tasub proovida programmide ühilduvusrežiimi (Program Compatibility Mode) .

Paigaldusfail, mida soovitakse käivitada uuemas Windows versioonis, peab olema arvutis. Kuigi ka CD- või flopikettalt saab määrata faile ühilduvusrežiimis töötama, siis peale programmi sulgemist ei jää muudatused jõusse. Seega, kui programmi failid asuvad CD-l või flopil, tuleks need kõigepealt tõsta arvuti kõvakettale.

Paigaldusfailil tuleb teha paremklikk ja valida Properties. Seejärel avada vahekaart Compatibility ja märkida  linnukesega Run this program in compatibility mode for. Nüüd saab valida Windows versiooni, mida soovitakse ühildada XP-ga. Kinnitamiseks tuleb vajutada Apply ja OK. Pärast seda võib programmi arvutisse installeerida.

Kui programmi avades ilmnevad visuaalsed probleemid, näiteks kasutajaliides on sakiline ja ei kuva õigesti värve, või menüüde ja nuppude kujundus on ebakorrapärane, võib proovida neid parandada, märkides linnulesed ruutudesse Run in 256 colors, Run in 640 X 480 screen resolution ja Disable visual themes.

NB! Nii Windows XP kui ka Vistale ei ole soovitav paigaldada vanemaid viirusetõrjeprogramme, kettautiliite või registripuhastusprogramme, küll aga mänge või näiteks vanemaid arvutusprogramme jne.

3.comp win98

Ühildamine Windows Vistaga

Vanemate programmide Vistasse sobitamine käib samade põhimõtete järgi nagu Windows XP puhulgi.  Kes aga soovib kasutada nõustamisabimeest  (Program Compatibility Wizard), siis hea juhendi koos piltidega leiab siit.

4.vista comp

at.lineOK

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: