Microsofti pahavaratõrjuja Windows Defender

1-deferWindows Defender on kõigile tasuta kättesaadav ning sisaldab hästi toimivat reaalajakaitset ja igapäevast automaatset skanneerimist taustareziimil. Kõikide Windows Vista versioonidega on programm vaikimisi kaasas, ent ka Windows XP omanikel poleks paha see oma arvutisse installeerida.

31

Windows Defenderi paigaldamiseks tuleb alla tirida 6,4 MB suurune installifail. Nagu kõikide Windowsi täienduste puhul, tuleb kõigepealt läbida valideerimine ehk ehtsuse kontroll, mis tuvastab legaalse Windowsi operatsioonisüsteemi olemasolu arvutis.

Seejärel pakutakse kolme võimalust:

  1. Ühineda Microsoft SpyNet kogukonnaga, mis võimaldab ka ise aktiivselt osa võtta potentsiaalse pahavara avastamisest. Samas on võimalik osa saada teiste programmi kasutajate teadmistest ebavajaliku või ohtliku pahavara kohta.
  2. Tõmmata alla uued pahavaravastased andmebaasid.
  3. Käivitada programm kohe. See pole kindlasti soovitatav. Arvutisse peaks kindlasti laadima värsked signatuurid, et programm suudaks operatiivselt kaista ka kõige uuemate pahavarade vastu. Selleks tuleb märkida teine valikuvõimalus Install definition updates ja vajutada Next.

Loe edasi Arvutikaitsest >>

at.lineOK

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: