NoVirusThanks turvalahendused – kodulehe kaitsmine kaaperdamise eest jne

Viimati toimetatud 30.mai.2011

Turvalahendused Windows kaitsmiseks

NoVirusThanks.org loodi aastal 2008 aasta suvel, et pakkuda lahendusi arvutite turvamisl.  Veebisait pakub mitmeid erinevaid tasuta turvautiliite ja ka teenuseid, mille abil saab kontrollida arvutite julgeolekut. Meeskond koosneb infotehnoloogia lektoritest, ekspertidest arvuti turvalisuse alal ja koostööpartneritest, kes osalevad mitmetes  erinevates turvaprojektides.

NoVirusThanks Malware Remover

NoVirusThanks Malware Remover on tasuta erakasutuseks turvautiliit, mis võimaldab tuvastada ja eemaldada kõikvõimalikku pahavara – troojaid, nuhkvara,  klahvivajutuse salvestajaid ning paljusid teisi õelvaralisi komponente. Lisaks leiab ja kahjustab ta pahavaralisi programme ( Rogue Security Software ), mille kasutaja ise on õnnetul kombel meelitava pealkirja tõttu arvutisse installeerinud või pahatahtlikule saidile sattudes on see automaatselt  süsteemi paigaldunud. Utiliit hävitab kõige rohkem kahju toovaid petisprogramme nagu System Antivirus 2008, Micro Antivirus 2009, Antivirus 2009, SpyProtector, Pro Antispyware 2009, Ultra Antivirus 2009, MS Antivirus, Antispyware PRO XP, XP Antispyware 2009, VirusTrigger, XP SecurityCenter, Spyware Guard 2008, WinDefender 2009, AntispyKnight, Antivirus Pro 2009, Internet Antivirus Pro, AntiSpyware BOT, Total Secure 2009, SpywareSTOP, PC Protection Center 2008, Winweb Security, Antispyware Guard, Rapid Antivirus, Antispyware 2008, Perfect Defender 2009, XP Protection Center, Virus Response Lab 2009, AntivirusPro, Privacy Commander, Virus Remover 2008, Secure Expert Cleaner, XLG Privacy Control Center, Antivirus 360 jne. jne.

Utiliit sobib kõikidele opisüsteemidele. Võimalik on tirida ka portatiivne ehk kaasaskantav versioon.

Kõigepealt tuleks utiliiti värskendada uute signatuuridega valides lahtri Update ning uuel lehel vajutada uuesti värskendamise nupule. Seejärel võib skänneerimissätted paika seada. Lahtri Settings lehel on juba petis-programmid vaikimisi eemaldamiseks märgitud. Pahavara eemaldamiseks tuleks märkida punktikesega Remove ja vajutada Apply.

Free malware remover

Nuhkvara eemaldaja

Websites Cop

Väga paljude firmade, riigiasutuste ja  eraisikute populaarsed kodulehed satuvad tihtipeale küberkurjategijate rünnakute alla, kui nad süstivad neisse pahatahtlikke JavaScript koode ja peidetud  HTML iframe nagu näiteks Trojan.Clicker.HTML.IFrame.AR. Websites Copabil on aga võimalik reaalajas jälgida muutusi kodulehel, millest antakse märku kasutajale e-maili saatmisega. Veelgi enam, kui kodulehte on modifitseeritud parandatakse see automaatselt esialgsele kujule, kui utiliidis on vastav säte linnukesega märgitud. Sobib kasutamiseks kõikidel opisüsteemidel.

Veebilehtede kaitse rünnakute vastu

Veebilehe kaitsmine pahavara vastu

Square Privacy Cleaner

Kui survatakse internetis, salvestavad veebilehitsejad, mille vaikesätted on muutmata, kõik kasutajate tegevuse arvutisse –  külastatatud veebilehed, trükitud otsisõnad, surfamiseelistuste ajaloo, küpsised, ajutised-ja hiljutised internetifailid ning palju muud. Ka Windows ise salvestab vaikimisi kõik arvutis tehtavad tööd kõvakettale. Kõik see aga risustab arvutit ja muudab selle aeglasemaks, pealegi kujutavad logi ja temp failid endast ka veidi ohtu, kuna nende järgi saab jälgida, mida keegi arvutis on teinud või kus veebilehel surfanud. Square Privacy Cleaner väga lihtne ent üsna võimekas vahend kustutamaks kõiki neid faile. Utiliit sobib igale opisüsteemile. Utiliit on tasuta erakasutuseks ja paraku leitud kirjete kastidesse ise manuaalselt linnukesed teha.

Arvuti puhastamine surfamise jälgedest

Arvutist prahi eemaldamine

NoVirusThanks Uploader

NoVirusThanks Uploaderon abivahend, mille läbi saab arvutist saata kahtlaseid faile kontrollimiseks otse Multi-Engine Antivirus Scanner veebilehele.

Kuidas kiiresti kontrollida, kas failid on puhtad

Võimalik on lingi Browse ehk Sirvi abil avada failiredel, otsida arvutist üles fail, mis vajab kontrollimist ning vajutada saatmiseks Submit File ehl Lae üles.. Ent kui märkida linnukesega ruuduke Add to the Windows “Send To” menu ehk Lisa Windows “Saada” menüüsse, saab faile saata ülevaatamisele paremkliki abil. Mõlemal juhul avaneb veebileht kontrollimistulemustega. Samuti saab sellega kontrollida võrgufaile, et neis ei oleks pahavara. Tõlgitud eesti keelde Lauri Säde poolt.

Kuidas kontrollida internetis olevaid faile allalaadimiseks

Novirusthanks uploader

Näiteks, kuna varem katsetasin veel ühte kahjurprogrammide (Rogue software) eemaldajat SmitFraudFix, mispeale  Avira AntiVir leidis sellest trooja TR/Crypt.ULPM.Gen, siis otsustasin igaks juhuks selle faili ka NoVirusThanks online skänneriga läbi vaadata. Tulemus oli selline:

Loomulikult saab ka otse Multi-Engine Antivirus Scanner lehel olles faile arvutist üles laadida online-skännerisse ja saada mõne sekundi pärast tulemuse. Lisaks võimaldab see kontrollida ka veebilehti ennast, veendumaks, kas need ei sisaldada ehk pahatahtlikke komponente. Valisin proovimiseks Arvutiturve kodulehekülje ja vastus oli selline:

veebilehtede turvalisus

kas internetileht pole nakatunud viirusesse

NoVirusThanks pakub oma kodulehel veel mitmeid teisi online-teenuseid, kes soovib, võib need kõik läbi vaadata.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: