Windos XP–le Vista välimus ja värvid – VistaMizer

Mõned aastad tagasi, kui Windows Vistat pakuti Microsofti poolt veel prooviversioonina allatirimiseks lummasid mind selle erksad ja puhtad värvid.  Pole vist inimest, kes poleks XP-d kasutanud, seega ei pea pikalt seletama, kui kahvatuna see värvide poolest näib. Ka ikoonide ja kaustade välimus on XP-l  ajast ja arust.

Kui aga Vista müüki tuli, sai minu poolt tehtud üks suur rumalus – ma ostsin selle. Rumalus selle poolest, et ma kasutasin Vistat opisüsteemina vist ainult nädal aega , sest minu katsetamistele see vastu ei pidanud – iga väiksem kui asi tekitas vigu ja nende vigade otsimine oleks rohkem aega võtnud kui asi väärt.  Kuna aga ilma erinevate programmide katsetamiseta ja proovimiseta ma lihtsalt ei saa,  ja ikka hulgi kaupa, siis viskasin Vista arvutist välja, igaveseks! Loomulikult tavakasutaja, kes kasutab arvutit ainult netis käimiseks ja suhtlusvahendiks, harjub Vistaga ära ja vigasidki ei tule tal palju ette, ent siiski ka minu mõned sellised tuttavad nimetavad Vistat kapriisseks elajaks, millele ei meeldi see, ei taha toda ja käitub nagu ise heaks arvab.

Peale Vista eemaldamist aga hakkasin kohe alternatiivi otsima, kuidas muuta XP-d Vistale sarnaseks, eriti just stiilipuhaste värvide osas. Mäletan, et kasutasin mitmeid kesti, mis ei modifitseerinud süsteemifaile vaid lihtsalt katsid kaustad ja aknad, tegumi-ja tööriistaribad Vista värvidega, ent ka see mulle ei sobinud. Seejärel hakkasin katsetama erinevaid teisendamispakke ning nagu ikka ja alati otsin omale parimat, siis sai neid ikka päris palju läbi proovitud.

Meelde on jäänud  Vista Customization Pack, mis paraku ei suutnud isegi ekraanisätteid õigesti paika seada. Ja mingid süsteemifailid kirjutas nii üle, et programmi eemaldamisel ei buutinud Windows enam üles. Viimast versiooni pole katsetanud, kes soovib, võib ju proovida, ehk on nüüdseks paranenud.

Vista Transformation Pack mulle ka tookord ei sobinud ja mõnda aega kasutasin hoopis BricoPack Vista Inspirat Ultimate 2, mis tundus üsna hea. Probleemid aga hakkasid ilmnema mitmete programmide paigaldamisel – mäletan, et üheks oli neist Nero kõrvetaja, mida ma ei saanudki käima. 2007 aastal on seda teisendamispakki värskendatud, loodetavasti on vead parandatud.

Küll aga leidsin omale uue XP kloonija Vistaks, mis seni pole ühtegi probleemi tekitanud ning millega olen väga rahul.

VistaMizer modifitseerib süsteemifaile nii, et peale alglaadimiselt tulekut  on opisüsteemi XP välimus täielikult muutunud. Modifitseeritud on kõik ikoonid, pildid, kaustad ja aknad, värvid,  Windows süsteemirakenduste välimus jne. Paigaldamisel pole vaja karta, et mingi süsteemifail saab kahjustatud – paigaldaja on niivõrd arenenud, et tunneb ära, kui miski sellesse süsteemi ei sobi. Sel juhul jätab ta antud rakenduse muutmata, hüpates sellest lihtsalt üle. See tagab, et süsteem ei muutu ebastabiilseks. Samas aga tuleb kasutajal arvestada, et just see muutus, mille VistaMizer vahele jättis, ei rakendu süsteemis, seega see mõni üksik rakendus võib jääda vana välimusega.

VistaMizer  parim link allatirimiseks asub siin. Paigaldamine on lihtne, tuleb valida keel, seejärel Normal Installation, siis Choose Component aknast, mida soovitakse muuta. Mina olen kõik kastikesed linnukestega jätnud. Seejärel tuleb lihtsalt oodata kuni faile modifitseeritakse ja nõutakse taaskäivitusele (restart) minekut. Peale seda võib juba tutvuda oma justkui uue opisüsteemiga ja eelkõige nautida suurepäraseid värvilahendusi.

Veel peaks arvestama seda, et Windows värskendused (microsoft update) võivad omakorda modifitseeritud failid üle kirjutada, mistõttu need kaotavad oma efekti. Sel juhul tuleks avada Start – Programs – VistaMizer ja vajutada lingile Data rebuild. Koheselt ja kiiresti kontrollitakse üle failid, mis tuleks uuesti modifitseerida.

Aga juhul, kui kasutajale siiski ei meeldi mingil põhjusel sellised süsteemimuudatused, saab ta need kergesti, süsteemi ennast rikkumata, kiiresti tagasi võtta, eemaldades programmi Uninstall abil. Esimesel paigaldamisel tehakse ka  süsteemitaaste punkt, mille abil saab samuti sätteid ennistada.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: