Tasuta online ehk veebipõhised nuhkvara-skannerid pahavara kiireks hävitamiseks

e-kiri ja internet, logoViimati toimetatud 1. jaan 2011.a.

Hiljuti täiendasin 2007 aastal kirjutatud artiklit online-viiruseskannerid ja muutsin selle kasutajasõbralikumaks – eraldi said välja toodud skannerid, mis toetavad ka teisi veebilehitsejaid peale Internet Exploreri.

Et asja veelgi lihtsustada, kirjutan selles artiklis viiest spetsiaalselt nuhkvara otsivast online skannerist ja ka sellistest online skanneritest,  mille abil saab üksikuid faile üles laadida, et kontrollida nende puhtust. Teada on ju tõsiasi, et viirusetõrjed, mille põhjal on loodud ka online viirusskannerid, ei pruugi alati leida nuhk-või reklaamvara, kuna nende otsene eesmärk on ikkagi kõige õelamate kurjamite kahjustamine. Ent ka tavaline nuhkvara, nagu nimigi ütleb, võib üsnagi olulist ja privaatset infot arvutist varastada.

Kui tulla tagasi viirusskännerite juurde, siis parimaid tulemusi nuhkvara avastamisel annavad Trend Micro Housecall ja  CA Online Threat Scanner , millel on kergema pahavara avastamisel veidi suuremad kogemused kui pigem viiruste ja troojate leidmisele spetsialiseerunud viirusetõrjetel.

Online nuhkvaraskännerid:

Emsisoft Web Malware Scanner-

http://www.emsisoft.com/en/software/ax/?scan=1 – Internet Explorer põhine, nõuab  ActiveX läbilubamist. Pärast seda tuleb oodata, kuni laetakse signatuurid, seejärel võib alustada skänneerimisega. Üldiselt väga hea skänner, ent samahästi võib arvutisse paigaldada selle programmi tasuta versiooni,  ja online skännerit kasutada juhul, kui õelvara suudab statsionaarse programmi rikkuda.

best online malware scanner

Kui ei kasutata veebilehitsejat Internet Explorer, siis pakutakse automaatslt arvutisse tirimiseks käivitusfaili, millega samuti saab koheselt ja kiiresti süsteemi üle kontrollida võimaliku pahavara suhtes.

emsisoft web malware scannerotsi arvutist viiruseid ja pahavara


Tenebril Free Online Spyware Scan

http://www.tenebril.com/scanner/main_start.php – IE põhine, nõuab ActiveX paigaldamist.  Pärast seda tuleb vajutada Click here to start free scan ja avanevas hoiatusaknas valida Install. Seejärel kammitakse arvutit  ülikiiresti, kuid mitte väga põhjalikult, pahavara leidmiseks.

Tenebril Free Online Spyware Scanner

Mõnevõrra põhjalikumat tööd  teeb Tenebril SpyAudit . Võimaldab kiirskänneerimist ja ka põhjalikku, et see võtab kauem aega. Pahavara olemasolul näidatakse registri võtmed, mille saab käsitsi kustutada.

Programmi arvutisse tirimiseks tuleb kasutada kodulehel olevat linki (Download, and save to disk, the Auditor by clicking on this link).

pahavara kustutamine arvutist

PC Pitstop’s Quick Scan

http://www.pcpitstop.com/spycheck/scan.asp – IE põhine, nõuab ActiveX paigaldamist. Pärast seda tuleb vajutada Scan Now, misjärel kuvatakse otse veebilehele tulemused – roheliselt on kaetud turvalised protsessid, kollaselt nuhk-või reklaamvara sisaldavad- ning punaselt viirusesse nakatunud failid.

free online spycheck

pahavara leidmine arvutist

SUPERAntiSpyware Online Safe Scan

http://www.superantispyware.com/onlinescan.html.

Skänner suudab avastada ja eemaldada väidetavalt kuni miljon erinevat tüüpi nuhkvara ja pahavara. Täpsemalt on sellest kasulikust tõrjeprogrammist juttu artiklis Kaasaskantav tasuta nuhkvaratõrje SUPERAntiSpyware.

Spyware, Malware and Virus Scan

SUPERAntiSpyware online virus scannerSUPERAntiSpyware Free kaasaskantav

Vaata ka kindlasti artiklit: Valik vabavaralisi ehk tasuta vahendeid viiruste, troojate ja nuhkvara kiireks eemaldamiseks.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: