Viga ja lahendus – Could not open INSTALL.LOG file

install.log file errorAlampealkirja all “süsteemi vead” kirjutan ka sellistest süsteemi vigadest, mis minu enda arvutis on ilmnenud ja millele seejärel olen lahenduse leidnud,  või siis on tuttavad mind appi palunud mõnda arvutiviga parandama. Peab tunnistama, et mõne vea kirjeldus ja fikseerimisõpetus võib siin mõne lugeja muigama panna, kuna tegu on niivõrd lihtsa asjaga, mille parandamisoskus peaks olema elementaarne teadmine, ent paraku peab arvestama, et enamus  kasutajatest on siiski kõige tavalisemad netisurfajad, kes ei tunnegi erilist huvi muu arvutiasjanduse vastu. Ja just sellel põhjusel naerda ei ole siin midagi. Seda enam, et ka sina, hea lugeja, kes sa oled mures ja hädas mõne süsteemivea suhtes,  võid ju siin samuti kommentaarides nõu küsida mõne “fatal errori´i “ parandamiseks.

Aga noh, päris sellistest vigadest ma siin ka ei kirjuta, nagu ühe mu vanema tuttava, aga suurt tahtmist täis mehe küsimus oli: “ Kuule, arvuti läks nässu, ei laadi enam üles. Mu poiss arvab, et arvuti toiteplokk läks õhtale. Näpin seda praegu käes ja vaatan igast küljest, aga ma ei näe, kus kuradi kohas see läbipõlenud kaitse on, et ära vahetada. Mul on vanade vene telekate aegadest jäänud alles terve suur purgitäis kaitseid, saaksin hõlpsasti ära vahetada…. ja ütle seda ka, mitme amprine see kaitse peab olema….”  🙂

Esimene viga mille siia blogisse kirja panen on tegelikult üsna tõsine, kuna internett on täis selle kohta lahenduste küsimisi. Kuna sama viga juhtus ka mul, siis on hea sellest kirjutada.

Peaaegu kaks nädalat katsetasin süsteemi kiirendamis- ja optimeerimisprogrammi  System Accelerator (lubatakse 30 päeva tasuta kasutada). Tõsi ta on, et veidi kiiremaks arvuti küll muutus, ent kuna kasutan ka teisi kiirendajaid, mida pean antud programmist tunduvalt paremaks, siis soovisin selle arvutis maha installeerida. Pealegi see ei sobinud teiste tweakijatega kokku.

Aga mahainstallimiseni ma ei jõudnudki, kuna ükskõik kuidas ma ka ei püüdnud, kohe desinstallimise alguses kuvas hüpikalen koodi : Wise Uninstall – Could open INSTALL.LOG file.  Ei aidanud siin ükski spetsiaalne desinstallerimise programm ja ka Start- Settings – Control panel – Add or Remove Programs abil kuvati sama veakood. Tihti aitab ka see, kui vanale programmile uus peale installeerida, püüdes niimoodi vigaseid faile parandada, ent ka see ei aidanud.

Põhimõtteliselt desinstalleerimisprogrammidega oleksin võinud Aystem Acceleratori ka jõuga eemaldada (Force uninstall), ent paraku tean, et sellised tweakimisprogrammid on sügavalt süsteemifailidega seotud, mis võib nendest jõuga lahtirebimisel  registrisüsteemile suuri probleeme tekitada.

Ent lahendus oli lihtsam, kui arvata võis. Tuleb liikuda kausta, kus programmi juured on. Näiteks minul asusid need  My Computer – Local Disk C – Program Files – System Accelerator. Sealt tuleb leida tekstifail INSTALL.LOG, teha sellel paremklikk ja valida Cut (lõika).  Seejärel tuleb see kohe kleepida teise kohta (paremklikk ja Paste), näiteks kasvõi töölauale (Desktop).

could not open install log file

Pärast seda kliki desinstalleerimise failil uninstall.exe-l  ( või antud juhul UNWISE.exe-l), mis nüüd omakorda viskab lahti uue akna, mis küsib INSTALL.LOG faili avamist. Otsi failiredeli abil töölaualt (Desktop) üles INSTALL.LOG fail, tee see hiireklikiga aktiivseks ja vali Open.

arvuti viga

Seejärel avaneb programmi desinstalleerimise viisard ja programm saab ohtutult arvutist eemaldatud.

Pärast seda tasub kindlasti arvuti üle käia veel mõne registripuhastus programmiga, et eemaldatud programmi jäänukid saaksid samuti kustutatud.

uninstall automatic

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: