Arvutiregistri puhastamisest!

Kokkuvõtvalt kõigi registripuhastusprogrammide kohta:

 • arvuti puhastamine prahistArvuti hooldamisega registripuhastusprogrammidega tuleb alustada  kohe peale operatsiooniisüsteemi paigaldamist. Siis võib kindel olla, et vigasid ei teki. Kui arvuti süsteem on puhastamata mitmeid kuid ja alles siis järsku avastatakse, et oleks vaja arvutisse kogunenud prahist lahti saada ning arvuti töökiirust tõsta, siis puhastamisel võivad tekkida mitmed süsteemivead. Väga kaua puhastamata arvutis pole välistatud ka kogu operatsioonisüsteemi kokkujooksmine.
 • Regisri puhastamine ei ole ühekordne tegevus. Kui soovitakse, et arvutitöö oleks kiire ja vigadevaba, siis peaks vähemalt korra nädalas süsteemi korrastama. Veel parem, kui arvutisse paigaldatakse programm, mis suudab ise automaatselt teatud aja tagant registrit puhastada. Ise kasutan programmi, mis puhastab arvutit automaatselt sinna kogunenud prahist mitu korda päevas.
 • Olgugi et kõik registripuhastajad võimaldavad hiljem probleemide korral kõik kustutatu taastada backup-faili abil, on siiski kindlam, kui teete enne programmiga töö alustamist süsteemitaaste punkti ja/või kasutate alternatiivseid registritaaste programme ja/või alternatiivseid partitsioonitaastajaid nagu näiteks  Easeus-todo-backup, Acronis-true-image, Macrium-reflect jne.  Selline topelt ettevaatus on vajalik eriti just neile, kes on registripuhastamisel algajad ega ole sellega varem kokku puutunud. Väga vajalik on see ka neile, kelle arvuti on olnud pikka aega puhastamata või pole kunagi puhastatudki, sest  ükskõik kui hea registripuhastusprogramm ka ei oleks, korralagedus ja „prügimägi“ võib programmigi segadusse ajada, kustutades üsna olulisi faile, kaasaarvatud süsteemifaile, mis tagavad operatsioonisüsteemi avanemise. Süsteemitaaste või alternatiivsete taastajate abil saab aga alati arvutiseisu ennistada varasemasse aega.
 • Iga uue puhastamise järel kontrolli, et kõik töötaks laitmatult. Kui kasutatakse registri puhastamiseks mitut programmi ja nendega järjest ning korraga kõik leitud praht või ebaolulised failid eemaldada ning alles seejärel avastada, et miski arvutis ei toimi või on rikutud, võta siis kinni, milline neist programmidest pahandust tekitas.
 • Nii nagu nuhkvartõrjed kasutavad erinevaid andmebaase, leides erinevat tüüpi pahavara, nii ka registriprogrammid leiavad erinevat tüüpi vigasid. Seega oleks mõttekas katsetada mitmeid registripuhastusprogramme, et arvutisse jääks võimalikult vähe prahti.
 • Firmades, ettevõtetes, kontorites jne jätke arvuti puhastamine IT-spetsialistide hoolde. Firmades, ettevõtetes, ärides jne tohib kasutada ainult programme, mis on täiesti tasuta kõigile. Infot sellest, kas programm on tasuta ka äritegevuseks, saab puhastusprogrammide kodulehtedelt.
 • Kuidas valida arvutisse programme, sellest loe siit.
 • Kui olete arvutiasjus päris algaja, siis ärge kindlasti omapäi registrit puhastama hakake! Paluge kogenuma sõbra abi, küsige nõu foorumitest või kasutage mõne arvutifirma teeneid, millest viimane aga maksab mitu raha. Foorumitest, blogidest jne küsige nõu registriprogrammide kohta, mida te pole varem kasutanud, sest igal programmil on oma head ja vead, ohutumad puhastusmeetodid ja  karmimad puhastusmeetodid, mis eemaldavad faile sügavamalt registrist. Asjatundjad oskavad nõu anda, milliseid  programmifunktsioone saab turvaliselt kasutada, millistega tasub aga ettevaatlik olla.

Mitmeid süsteemi- ja regitripuhastusprogramme leiab teema alt Arvuti puhastamine, registri ja süsteemi korrashoid

10 kommentaari to “Arvutiregistri puhastamisest!”

 1. Allar Says:

  CCleaner on hea programm, puhastab failidest ka 🙂

 2. Priit Says:

  CCleaner on tõepoolest hea programm, kuid sellest on veel paremaid, vähemalt minu hinnangul.
  Enne, kui mul ei olnud artiklit “Arvutiregistri puhastamisest” valmis, et tahtnud ma registripuhastusprogrammidest palju kirjutada. Just nimelt sellepärast, et teataks, kuidas käituda enne registi puhastamist.
  Nüüd on artikkel valmis ja üsna pea kirjutan paljudest headest registriprogrammidest.

 3. Arvutikaitse » Blog Archive » Arvutsüsteemi puhastamine prahist ja vigastest registrikirjetest – Vit Registy Fix Free Says:

  […] Ent ettevaatust! Enne programmiga töö alustamist loe läbi artikkel Arvutiregistri puhastamisest. […]

 4. Lugeja Says:

  Olen lugenud su häid artikleid registripuhastusprogede kohta ja teed muid häid õpetusi mis väga põhjalikud. Kuidas ma tavalise arvutikasutajana suudaks eemaldamisele määratud registrikirjetes orjenteeruda, et vajalikku mitte kustutada? Kuidas sa ise otsustad, et millised kirjed on kasutud, millised vigased ja parandada annab ning millised lisada valikusse, et järgmine kord programmi käivitudes neid ei eemaldata? Pole leidnud kusagilt täpsemat eestikeelset juttu registrikirjete kohta. Too mõni näide mõne registrikirje kohta ja kuidas see arvutisse installitud programmiga seotud. Mõnda uut proge installides annab Comodo teate registrikirje muutmise kohta, aga hetkel ainult vaatan seda ja klikkan OK, vahel ju ei tohiks muutusi lubada (kui otseselt install käsil pole)… mis teha kui ei oska:)).
  Tänud.

  • Priit Says:

   Aitäh küsimast ja arvamuse eest!

   Vastus nõuab põhjalikumat seletamist, seda enam, et küsimusi on mitu. Kommentaari vastus tuleks üsna pikk, samuti on vaja lisada pilte, mis asja paremini selgitavad.
   Teen neist küsimustest eraldi loo, ent ei oska täpselt öelda, millal selleks aega leian. 🙂
   Hetkel on ajaga nii nagu ta on, näiteks tänagi tõstsin siia üle ühe artikli, mille olen varem http://www.arvutikaitse.ee -s avaldanud, kuna ei leia mahti uut artiklit kirjutada.

   PS. Küsimused ise on asjalikud ja seletamist väärt. Hea, et oled üks neist julgetest, kes soovib asja põhjalkumalt uurida ega hakka uisa-päisa registri kallal rahmima 🙂 Nii peabki!

 5. Lugeja Says:

  Eks ajaga ole kõigil nii nagu on, korraliku õpetuse tegemine võtab palju aega, aga jään kannatlikult ootele. Hetkel näen registripuhastusprogedes tonti mis arvuti seisu hullemaks teevad ja kõigeparem ravi on format kui bacup tehtud, paar korda olen proovinud neid kasutada. Samas oma viga ka, et kohe algul peale wini installi selliseid progesi kasutanud pole:).

 6. Arvutikaitse » Blog Archive » Arvutisüsteemi puhastamine ja kiirendamine nCleaner Optimizer abiga Says:

  […] Kuid enne, kui hakatakse selle süsteemi puhastaja-optimeerijaga oma koduarvutis korda looma, lugege hilisemate probleemide vältimiseks läbi artikkel Arvutiregistri puhastamisest. […]

 7. Arvuti süsteemi puhastamine – JetClean » Arvutikaitse Says:

  […] NB! Enne, kui hakkate arvutit puhastama ja kiiremaks muutma mõne arvutiregistri- ja süsteemi puhastamise programmiga, lugege läbi, mida sellest teadma peaksite. […]

 8. Malle Says:

  Tere!
  Mida oskate öelda Wise Care 365 kohta? Tahaks natuke täpsemalt teada.

  • Priit Says:

   Tere,

   Wise Care 365 on ka suhteliselt hea arvutiregistri puhastaja, kuid kahjuks hetkel ei saa programmist põhjalikku ülevaadet teha.

   🙂


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

<span>%d</span> bloggers like this: