Tasuta registri puhastaja ja arvuti optimeerija Registry Life

NB! Enne programmiga töö alustamist loe läbi artikkel Arvutiregistri puhastamisest.

Süsteemiregister on arvutis üks tähtsamaid komponente. Süsteemi stabiilsus ja töökiirus sõltub sellest, kui palju prahti ja ebavajalikke faile on sinna kogunenud. Mõnda programmi tavapärasel viisil kustutades jäävad  arvutisse siiski selle programmi jäänukid alles, mis kogunedes hakkavad arvutitööd aeglustama.

Register Life aitab parandada registrivigu  ja optimeerib süsteemi, mis suurendab arvuti  töökiirust ja parendab stabiilsust. Lisaks erinevat liiki registriprobleemide elimineerimisele võimaldab see programm ka failisüsteemi  defragmentida.  Programmi kasutamine on imelihtne ja  sobib kõigile kasutajatele, kellel on opisüsteemiks Windows 2000/XP/Vista and Windows 7.

Programm tiri sellelt lehelt, vajutades Download Registry Life.

Peale paigaldamist kontrollib programm automaatselt üle registristruktuuri ja kui leiab sealt vigu, annab sellest teda. Vigade parandamiseks vajuta lahtri  Registry Logical Structure all lingile Run registry cleanup.

PS. Isegi kui vigu ei leita ja kiirkontrolli tulemusel antakse rohelises kirjas teave OK, siis ikkagi tasub süsteem vigade leidmiseks üle kontrollida, kuna kiirotsing ei pruugi kõiki vigu koheselt leida. Selleks tuleb programmis vasakust reast valida viisardi avamiseks Registry Cleanup.

free Registry Life - system cleaner

Viisardi avanedes vali Start ning oota, kuni süsteem läbi skanneeritakse.

computer optimizer

arvuti kiirendamine ja puhastamine prahist

Hea näitena võib tuua, et kui kiirotsing tuvastas enne mu arvutist 12 viga, millest ka teavitas, siis põhjalikku otsingut teostades avastati juba 757 probleemi. Olin just katsetanud ühte programmi, mille tavapärasel viisil arvutist kustutasin ja nüüd leidis Registry Life rohkelt selle eemaldatud programmi jäänukeid, mis olid registrisse alles jäänud. Kõiki leitud vead saab üle vaadata, kui avada link Show invalid entries for sdvanced users. Kui aga programmi usaldatakse, võib kohe vajutada lingile Fix.

freeware registry optimizer Registry Life

Failisüsteemi defragmentimiseks tuleks sulgeda töötavad programmid, kaasaarvatud tulemüür ja viirusetõrje. Ent ei maksa väga muretseda, kui mõni neist siiski lahti jääb, midagi hullu ei juhtu. Seejärel tuleb lahtri Registry Physical Structure alt valida Run registry optimization. Avanevas aknas vali  Perform the registry optimization. Etteruttavalt olgu öeldud, et peale defragmentimist läheb arvuti automaatselt taaskäivitusele (restart). Kui varem on sama programmiga arvutisüsteemi juba defragmenditud, siis tuleb kasutajal ise vajutada taaskäivitamise nupule.

süsteemi defragmentimine

Ei maksa ehmuda – defragmentimise ajaks ekraanipilt muutub tumedamaks.

arvutisüsteemi kiirendamine

arvuti korrashoid

Advertisements

2 kommentaari to “Tasuta registri puhastaja ja arvuti optimeerija Registry Life”

 1. Allar Says:

  Kas on mõnda analoogset programmi, mis lisaks registri puhastamisele teostab veel mingeid süsteemihooldus protseduure? Peale ccleaneri?

 2. Priit Says:

  Jah, on küll. Ja selliseid on ka tasuta programmide seas üsna palju. Ent paluksin veidi kannatust, kuni jõuan neist järgemööda kirjutada. Sest püüan seda blogi arendada sellises vaimus, et mitte ainult ei nimeta programmi nime vaid ka teen pisikese selgituse juurde, et kasutaja oskaks registri puhastamisel riske hinnata. Mõni programmifunktsioon, millest kasutaja aru ei saa, aga hoolimatult näpib, võib ta lõpuks arvutiremondi firmasse viia.

  Eripakkumiste all (https://arvutiturve.wordpress.com/2009/12/04/registrihooldusprogrammi-jv16-power-tools-2009-tasuta-pakkumine/ ) nimetan jv16 power toolsi, mis samuti saab kogu arvutihooldusega hakkama, aga paraku pole jõudnud sellest veel ülevaadet teha.

  Ka https://arvutiturve.wordpress.com/2009/11/07/arvutisusteemi-korrashoiust/ on kirjas mitu registrihooldusprogrammi, aga ka neist pole veel eraldi ülevaateid.

  Püüan nüüd lähiajal, kas õhtuks või homme lõunaks valmis saada ühe väga hea registrihooldusprogrammi kiirülevaate, mis annab silmad ette ka sellistele mõttetutele registriprogrammidele, mis maksavad palju raha.


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: