PDF lugeja Foxit Reader paigaldamine

PDF faili avaja Foxit ReaderViimati toimetatud 10. juuni, 2010.a.

Mu töökaaslane Jaanika oli kuulnud, et  Adobe Reader (failimaht 38 MB) on üks viimasemaid programme, mida tasub PDF failide lugemiseks arvutisse paigaldada. Olla soovitatud  alternatiivset PDF dokumentide avajat Foxit Reader (failimaht 5 MB) tasuta versiooni, aga sellega tulevat igasugust ebameeldivat pahna kaasa – lisatööriistariba veebilehitsejale koos  Ask.com otsinguga , mida ta täiega vihkab, ning lisaks veel ka eBay ikoon ekraanile. Küsis, et kuidas saab programmi installeerida lisavidinateta.

See, et  Adobe Reader tuleks arvutist maha installida, on täitsa õige jutt. Maailmas pole hetkel ühtegi teist rakendust, mis oleks nii haavatav – ehk siis tarkvara, millest kräkkerid leiavad ja lausa sihilikult otsivad turvavigu, et neid ära kasutada arvutite nakatamiseks. Just lõppenud 2009 aasta arvestuses saigi Adobe Reader  “auväärse”  esimese koha turvavigade esinemise sageduses ja seega ka arvutite nakatamises, millesse oli  paigaldatud Adobe Reader – täpsemalt saab sellest lugeda siit.

Nii et Jaanika teeb väga õigesti, kui eemaldab arvutist Adobe Readeri, et mõni teine alternatiivne  PDF lugeja asemele paigaldada. Seda enam, et ehkki Adobet pidevalt lapitakse turvapaikadega, siis need paigad valmivad siiski alati hilinemisega, mistõttu isegi  2-3 nädalat on kasutajate arvutid vastuvõtlikud igasugusele pahavaralisele nakkusele.  Ja Adobe puhul tuleb paraku arvestada ka sellega, et kui ühele turvaaugule on paik valmis, siis kräkkerid on rakendusest leidnud juba piltlikult öeldes neli teist turvaauku, mida nad hakkavad uuesti usinasti ära kasutama oma kuritegelike eesmärkide saavutamiseks.

Foxit Readeri võib arvutisse tirida healt failijagamislehelt FileHippo.com.

Failil klikates vali Run, siis Next, nõustu tingimustega  I agree, soovitavalt ära luba veebilehitsejale paigaldada tüütut Ask tööriistariba ning ära luba ka kodulehte muuta, korjates linnukesed ära vastavatest kastikestest, ning seejärel vali valikupõhine paigaldamine Custom aga  mitte Default (vaikimisi).

Foxit Reader paigaldamine, PDF failide avaja

Järgmises aknas vali Next, seejärel eemalda linnuke kastikesest Install Firefox plugin. Punane hoiatuskiri teatab, et nüüd ei saa Firefox veebilehitsejas enam PDF faile Foxit Readeri abil vaadelda ega välja printida, kuid õnneks nii hull see asi ka ei ole – saab küll.

Mina näiteks veel ei soovi, et kiirvalikuna ilmuks arvuti  Start nupu kõrvale Foxit Readeri ikoon, seepärast võtan linnu ära ka kastikesest Add an icon to Windows Quick Launch Toolbar.

Siis vajuta lingile Install. Lõpetamiseks eemalda linnuke eBay kastikesest ja vajuta Finish. Foxit reader on nüüd arvutisse paigaldatud ilma ühegi  mõttetu, üleliigse lisavidinata.

PDF failide avaja - adobe reader alternatiiv

Kes soovib, võib kontrolli mõttes kopeerida  ja kleepida selle rea  http://www.un.org/Depts/Cartographic/map/profile/estonia.pdf millise tahes veebilehitseja aadressiribale ja püüda see avada. Nagu näha, saab seda PDF faili nii vaadelda, arvutisse salvestada kui ka välja printida, ehkki eelnevalt punases kirjas hoiatati, et plugina installeerimiseta ei ole see võimalik.

adobe reader alternatiiv foxit reader

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: