Kasulikud rakendused RSS, kalender, ilm jne arvuti ekraanile – Yahoo Widgets

desktop dock

Viimati toimetatud 2013 aastal: Yahoo! Widgets rakendusi enam edasi ei arendata. Alljärgnevat võib lugeda arhiiviks. Küll aga võib selle rakenduse asemel kasutada teisi vidinaid, et saada kell arvutisse, ilm arvutisse või kalender arvutisse. Arvutiekraanile paigaldatavatest kellast, ilmateatest või kalendrist lugege artikliest Ilmateade ja kell arvuti ekraanile – tasuta HTC Home, Kalender arvuti ekraanile – Rainlendar Lite Windows-, Linux- või Mac OS X-ile ja Kalender arvutisse koos meeldetuletustega alarmi või hüpikaknaga – iCalendar Lite.

—————————————————————

Pühade aeg käis mul külas hea semu Volli. Tuppa tulles heitis ta korraks pilgu arvutiekraanile ja küsis: „Mis must lärakas see sul ekraanil on?“  Heitisn samuti hirmunud pilgu ekraanile, aga midagi imelikku ei märganud. Siis ta näitas lausa näpuga, mida ta imelikuks „lärakaks“ pidas, misjärel ma olin sunnitud talle rääkima ka oma iseloomujoontest.

Nimelt, mida aeg edasi, seda mugavamaks ma muutun. Üleliigseid liigutusi arvutis ma ei viitsi teha, programmid ja utiliidid peavad ise mu eest töö automaatselt  ära tegema, et saaksin tegeleda vaid sellega, mis mulle rohkem meeldib. Sellepärast olen paigaldanud arvutisse lisaks automaatsetele registripuhastajatele, defragmentijatele jne ka selliseid abivahendeid, mis säästavad mind iga väikese asja pärast internetti minemast, et soovitud info oleks mul kohe ekraanilt võtta. Mustaks lärakaks pidaski ta RSS – lugejat, mille abil saan kohe ekraanile pilku heites  piisava ülevaate kas ajalehtede või blogide sissekannetest, ilma et ma peaksin selleks spetsiaalselt netilehte avama – kusjuures veel mitut netilehte, et kõik mind huvitavad lehed saaksid läbi käidud.

RSS vood ekraanile Yahoo Widgets abil

Kunagi juba ammu paigaldasin arvutisse Yahoo Widgets´i. Installifaili saamiseks tuleb valida Get Started Now ja fail arvutisse tirida.

hoo Widgets - rakendused otse  arvuti ekraanile

Paigaldamine on lihtne, ent tuleb arvestada, kes ei soovi, et koduleht muudetakse Yahoo.com avaleheks ja otsimootoriks saab samuti Yahoo, siis peaks linnukesed enne lingile Install vajutamist ära korjama. Süsteeminõuded on ülevaloleval pildil näha.

widgets to computer desktop

Mäletamist mööda ekraanidokk paigaldatakse vaikimisi paremasse äärde, kuid kui vajutatakse doki kõige ülemises reas hammasratta ikoonile, saab täiendavate seadete abil seda ükskõik millisesse ekraaninurka suunata (Anchor Dock). Märkides Auto Hide Dock, siis peidetakse dokk automaatselt ekraanilt ja vaid hiirega vastu serva libistades ilmub ta jälle nähtavale. Ükskõik millisel doki vidinal (Widgets) paremklikki tehes saab selle kas sulgeda või kustutada. Ise olen dokiga vaikimisi kaasa tulnud vidinatest  üsna mitmeid kustutanud ja asemele tirinud sellelt lehelt sellised vidinad, mis mulle paremini sobivad. Igaüks peab ise otsustama ja kasvõi katse-eksituse meetodil järele proovima, milline vidin talle rohkem meeldib.

dock to desktop

Ise kasutan:

NewsStand – vidinate paigaldamiseks tuleb netilehel vajutada Get it!. NewsStand on RSS-uudistelugeja, mille abil saab lugeda nii artiklite pealkirju kui ka loo esimesi ridasid. Vidinal saab kohendada nii kesta kui värvi. Huvitaval uudisel klikates avab veebilehe just sama uudise algallikast.

RSS voo lisamiseks tuleb teha vidinal paremklikk ja valida Add a New Feed…Seejärel tuleb soovitud netilehelt leida RSS viiteaadress. Vahetevahel tuleb täpse RSS aadressi kättesaamiseks teha RSS viitel paremklikk (vt. pildit RSS-Posts) ja valida Open Link in New Windows. Nüüd tuleb uuelt avanevalt lehelt aadress toksida vidinasse reale Feed URL. Feed Title reale võib kirjutada lehe nimetuse ja siis tuleb see salvestada (Save).

RSS - uudiste lugemine otse arvuti ekraanilt

GmailGeiger abil saavad need kasutajad, kes kasutavad GMaili, oma postkasti ekraanile tuua, mis võimaldab neil koheselt näha saabuvaid kirju või siis GmailGeiger ikoonil klikates avada otsekohe oma postkasti. Mitme gmaili konto puhul saab need kõik ekraanile tuua.

emaili kirjad otse ja mugavalt arvutiekraanile

Yahoo! Weather on mugav ilmateadustaja, mis lisaks viie päeva ennustusele näitab ka tuule kiirust, õhuniiskust jne. Kõiki Eesti linnu tõenäoliselt ei toeta. Linna otsimiseks vali Change Location ja kirjuta lahtrisse otsitava linna nimi, näiteks Tallinn ja vajuta Enter.

weather to desktop

Sys Monitor abil saan vajalikku informatsiooni reaalajas oma arvutisüsteemi kohta. Rohelisest ristist saab avada näitajaid, mida soovitakse infoks vidinasse tuua.

süsteemi andmed arvuti ekraanilekellaaeg arvuti ekraanile

calendar to desktopVeel kasutan kalendrit ekraanil Month Calendar, digitaalset kella ekraanil Digital Clock; PowerXP ja veel mõnda, ent nagu öeldud, igaüks saab ise omale vajaliku vidina valida tuhandete seast. (Kui soovid ainult ja eraldi tasuta kalendrit ekraanile, loe läbi artikkel Kalender arvuti ekraanile – Rainlender Lite Windows-, Linux- või Mac OS-X-ile).

Ah jaa – Neko – väike animeeritud kassipojake, mis meeldib eriti mu lastele, läks esialgu üldse meelest. Siblab mööda ekraani ringi ja ajab hiirt taga. Istub, peseb ennast, haigutab, magab ja kui hiir juhtub ta eest plehku panema, siis ehmub mis kole.

widgets and desktop dock - kit Neko

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: