Fototöötlusprogramm FotoMix – piltide töötlemine imelihtsalt!

FotoMix kodulehel on kirjas: „Pärast aastaid kestnud võitlust kräkkeritega me lõpuks loobusime. Me õnnitleme neid, sest meie programm on nüüd 100% tasuta. Me küll kasutasime kõige keerukamat tarkvara kaitset, mida pole võimalik kräkkida, kuid miski ei paista aitavat. 14 päeva pärast uut programmiversiooni oli see juba lahtikräkitult erinevatel saitidel saadaval. Nüüd üritame teenida tulu reklaamiga, näidates seda oma kodulehel ja programmis.“

system crashphoto manipulation freewareKas nutta või rõõmustada nende sõnade üle? Kuna arendajad saavad nüüdsest oma „kopika“ reklaamide näitamise eest, siis tuleks pigem rõõmustada, et see suurepärane programm on tasuta. Seda enam, et programmis olev reklaam ei häiri. See on üks peamistest fototöötlejatest, millega ma ise miksin ja töötlen pilte, mis ma põhiliselt artiklite peatsisse üles riputan.

Kuna ma ei kasuta ainult FotoMix töötlejat, vaid ka teisi fotomanipulaatoreid, siis siin blogis olevate  ise töödeldud piltide kohta ei saa ma pead anda, et need on ainult FotoMix´iga valmistatud, ent kindlasti on see programm üks peamisi, mida kasutan. Sageli on ka nii, et FotoMix´iga teen alguseosa valmis ja siis töötlen pilti edasi teiste programmidega, millest edaspidi kirjutan.

digital photo software

FotoMix on väga mitmekesine programm, mille abil saab eemaldada, lisada või muuta taustasid, liita ühele pildipõhjale teisi fotosid lisaks; piltide suurust muuta, tükke välja lõigata ja teiste piltide osasid asemele kleepida; fotodel olevate kujutiste asendit muuta, neid keerata igas suunas; kujutise  ümbert tausta kustutada, kujutist  venitada, monteerida, tuunida, värvigammat ja teravust muuta, varje lisada, pildi läbipaistvust muuta, värve teravustada,  efekte luua, teksti lisada, raame ümber paigutada jne, jne. Kõike funktsioone ei jõuagi siin üles lugeda, jäägu avastarõõm programmi kasutajatele. Igatahes tulemuseks on kõrge kvaliteediga pildid, mille kohta on raske öelda, et neid oleks töödeldud. Kodulehel (Tutorial ja Samples) on samuti palju näited, mida annab programmiga teha.

FotoMix süsteeminõuded:
Pentium® class CPU – 350 Mhz
True Color Video – 1024×768, 24Bit / 64 MB RAM
Microsoft Windows® 2000/XP/Vista/Windows 7

best image manipulation software

photo editing

photo enhancement

Loe programmi kasutusõpetust siit.

Põhjaliku ülevaate programmist leiad artiklist: Tasuta pilditöötlusprogrammi Fotomix põhjalik kasutusõpetus – video-ülevaade

Advertisements

6 kommentaari to “Fototöötlusprogramm FotoMix – piltide töötlemine imelihtsalt!”

 1. karmen Says:

  Kas oled hää inimene ja ütled,kas on installi viga või mis,et ei anna fotomixiga teha midagi : eesistub kogu aeg online help ja lahti sellest ei saa,klikates ntx background vm. see ainult vilksatab ja kohe see help-jura tagasi. Hakkan siniseks minema juba…

 2. Priit Says:

  Kui alles nüüd lähiajal tirisid FotoMix viimase versiooni arvutisse, siis tõenäoliselt on see programmi viga – minul viimane versioon viskas ainult reklaame ette ja muud ei andnud teha. Installisin uuesti vanema versiooni tagasi.
  Arvan, et varsti parandatakse see viga ära, sest usun, et paljudel sama jama.

  Kirjuta neile sellel lehel ja saada mõni ekraanipilt, see vast paneb kiirustama neid parandamisel- http://www.diphso.com/Contact.htm

  Ise panin vanema versiooni tagasi, kuna paluti väikest kasutusõpetust selle programmi kohta, mille muidugi millalgi ka teen.

  Muidugi võid proovida programmi maha installida ja uuesti paigaldada, ehk seekord joppab. Ja kui kodus on teine arvuti ka, siis vaata tolle peal, kas programm töötab. Või lase sõbral proovida tema arvutil, et kas töötab, siis saab kindel olla, kas on ainult sinu arvutipoolne paigaldusviga või programmiviga.

 3. karmen Says:

  Siis programmi viga ikkagi. Võtsin maha ja paigaldasin uuesti-ei midagi. Endal oli mul ka kunagi vanem versioon kasutusel ja töötas nagu kellavärk! Aga tänan ,varun siis lihtsalt aega ja kirjutan ka,kui see neid kiirustama paneks!

 4. Rene Says:

  Probleem selles,et ei lase üldse seda viimast versiooni arvutisse installida.Kas oleks võimalik kuskilt mõnda vanemat versiooni saada.kodukal ainult see viimane.

  • Priit Says:

   Püüa tirida programm siit – http://www.softpedia.com/get/Multimedia/Video/Video-Editors/FotoMix.shtml
   Tundub, et seda viimast versiooni on parandatud – mul nüüd töötab hästi.
   Enne programmi paigaldamist kindlasti eemalda arvutist vanem versioon sellest programmist. FotoMix ei saa arvutisse installeeruda siis, kui vana versioon on ees!

   Kas nüüd õnnestus?

   • Rene Says:

    Tänan.Aga sain juba asja korda.Selgus ,et Kaspersky ei lasknud installimis programmi üldse avada.Lülitasin tõrje niikauaks välja, kuni ara installisin,siis tõrje tagasi sisse ja asi töötab.


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: