Automaatne defragmentija Smart Defrag

Kõvaketta defragmentimisest ja selle olulisusest arvuti kiiruse tõstmisel olen kirjutanud selles artiklis. Ent nagu öeldud, Windows enda defragmentijast on palju paremaid failisüsteemi killustatuse parandajaid, millest üheks on Iobit Smart Defrag.

Programmi Smart Defrag alternatiivne tirimislink asub siin. Programmi on väga lihtne kasutada, põhimõtteliselt peale paigaldamist ja sätete paikaseadmist võib ta unustada. Programm teeb tööd automaatselt kasutajat häirimata ning ei hooli isegi sellest, kui teised rakendused taustal töötavad. Programmil on väidetavalt maailma kiireim defragmentimise mootor, mis sobib ideaalselt nii väikeste kui suurte kõvaketaste korrastamiseks. Programm on nii ettevõtetele kui kodukasutajatele täiesti tasuta. Sobib opisüsteemidele Windows 7/Vista/XP/2000.

Programmi paigaldamisel tuleks arvestada, et kui ei soovita harjumuspärast kodulehte muuta Google vastu ning vältida lisatööriistariba paigaldamist veebilehitsejale, siis tuleks linnukesed ära korjata kastikestest I Agree to Install the Iobit Toolbar ja selle altridadest.

defrag installation

Järgmisena võiks kohe avada Options (Sätted) ja valida keeleks Eesti, mille saab kinnitada vajutades lingile Apply. Ülejäänud sätted võiks jätta vaikimisi linnukestega märgitult.

disk defragmentation

Kui programmi kasutatakse esmakordselt, on soovitav avada esimesena link Defragi nüüd, märkida linnukestega kõik arvutisolevad kettad (C:\, D:\ jne), seejärel valida Põhjalik optimeerimine ja vajutada Alusta.

ketta killustatus - defragmentimine

Kui ketaste defragmentimine on lõpetatud, siis võiks üle kontrollida Auto Defrag lahtri. Vaikimisi sätted võib kõik samaks jätta, ent mina eelistaks, kui automaatselt defragmenditaks kõiki minu arvutis olevaid kettaid. Selleks valin Auto defrag all volumes.

automaatselt ketta defragmentimine

Kes soovib, võib programmi ajatada põhjalikumaks defragmentimiseks teatud aja tagant, näiteks iga kahe nädala tagant või vastavalt soovile, kui avatakse lahter Ajakava graafik. Kui need esmased tööd on tehtud, võib programmi sulgeda ja unustada – ketast kontrollitakse automaatselt taustal kasutaja tööd häirimata.

ülevaade ketta defragmentimisest ehk killustatuse eemaldamisest

Advertisements

2 kommentaari to “Automaatne defragmentija Smart Defrag”

  1. hmm Says:

    Võiks ju ext4 peale üle minna 🙂

  2. mees Says:

    Läksingi nädalavahetusel. Hoidsin mittevajalike defragmenteerimisprogrammide pealt kokku ligi 10000 krooni 😀


Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: