Animeeritud dokk RocketDock – rakenduste ja programmide kiire käivitaja ekraanil

RocketDock on animeeitud dokk, millele lisatavaid rakendusi saab käivitada mugavalt vaid ühe hiireklikiga.  Mõni peab seda ekraanikaunistuseks, teisele meeldivad kiired otseteed erinevate rakenduste või programmide avamiseks, kolmandale liikuvad ja ilusad ikoonid, neljas peab seda “edevuselaadaks”, aga minule meeldib hoopis selle praktilisus.

Kunagi kogunes mul arvutiekraaniile nii palju erinevaid  kaustu ja ikoone, et raske oli nende vahel orienteeruda. Ja kõige vajalikumad, nagu alati, olid sellest failirägastikust kõige raskemini leitavad. Katsetades mitmeid dokke, otsustasin lõpuks RocketDock kasuks, kuhu sain eraldi välja tuua kõige sagedamini kasutatavad programmid ja kaustad, mille leiaksin hetkega.

RocketDock paigaldamine ei nõua erialaseid teadmisi. Doki ikoonil klikates kuvatakse vaikimisi dokialus vaikimisi ikoonidega. Ent need ei pea nii jääma, kõike saab kasutaja muuta vastavalt oma äranägemisele.

free animated windows application launcher

Saab muuta põkkealuse värvi ja kuju, vahetada ikoonide välimust, eemaldada otseteid ja lisada uusi, enimkasutatavaid rakenduste otseteid asemele, lisada erinevaid elemente, muuta dokialuse asendit ekraanil (üleval, all, vasakul, paremal), seda automaatselt peita ekraanilt, panna ikoonid põrklema, muuta läbipaistvust jne.

Compatible with MobyDock, ObjectDock, RK Launcher, and Y'z Dock

Programm on eesti keeles, mis lihtsustab kasutamist. Nimetan vaid mõned üksikud tähelepanekud.

Dokil olevate ikoonide eemaldamiseks piisab, kui võtta linnuke kirje eest Lukusta ikoonid ja tõsta need lihtsalt dokist välja ekraanile – põrmustuvad hetkega. Kui sobivamad rakenduste ikoonid on dokki asemele tõstetud, oleks hea, kui ikoonid uuesti lukustataks, et neid kogemata ei kaotataks. Näiteks mina olen dokki tõstnud programmide ja kaustade otseteed, mida väga sageli kasutan – erinevad veebilehitsejad, Skype, MSN Live, CD/DVD- programmid, registrihooldajad ja mõmmikujutisega ikooni all peituvad üleüldse laste pildid hoopis teiselt kettalt.

RocketDock - ekraanile kasulik animeeritud tööriist

Dokis oleval ikoonil paremklikki tehes ja valides Ikooni seaded saab ikoone vahetada meeldivamate vastu. Üsna palju ikoone, samuti ka nahku, spetsiaalseid vidinaid (Docklets) ja ekraanipilte leiab RocketDock enda kodulehelt.

Sobib opisüsteemidele Windows 2000/XP/Vista/7, tasuta kõigile.

best free dock program Rocketdock

Alternatiivseid dokke katsetamiseks: Stardock ObjectDock, RK Launcher, Y’Z Dock, XWindows Dock.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: