Kihvt värvimisraamat – arendav mäng koos värvimise piltidega lastele

Kuna mul on endal ka väikesed lapsed, kes vahetevahel  (vahetevahel on pehmelt öeldud) on mul kambakesi kallal ja mõnikord (mõnikord on ka pehmelt öeldud) kiusavad mind nagu “torust tuleb”, siis püüan ka neile kogu aeg huvitavat tegevust leida, et ise saaksin rahus haavu lakkuda, mis nende “retsimise” tulemusel on saadud. Selleks hoian silmad lahti ja püüan internetist ka neile midagi asjakohast ja toredat leida.

free color pages for kids

IColorToo on veebileht, mis pakub täiesti tasuta arvutisse tirimiseks värvimisraamatuid väikelastele. Hetkel on saadaval 12 värviraamatut, millest igaüks sisaldab 25 erinevat lõbusat pilti. Pildid on loomulikult kontuurides, mis lastel tuleb oma maitse järgi ise ära värvida, valides erinevate värvide seast. Programm-värviraamatu kasutajaliides on väga lapsesõbralik ja lihtne, värvimiskontuurid ja värvipalletid suured ja selged.

Väidetavalt sobib värvimisprogramm alates Windows XP-st iga operatsioonisüsteemiga. Riistvara võib olla ka 10 aastat vana, see tähendab ka seda, et erilisi nõudeid ta videokaardile ei sea. Juhul, kui programm siiski ei taha tööle hakata uusimate operatsioonisüsteemidega, näiteks Windows 7-ga, siis saab selle käivitada kasutades vanemate programmide ühildamisrežiimi.

tasuta värviraamat lastele

Kui programm on ekraanil avatud, siis on peaaegu võimatu, et laps satub tavaekraanile, kus ta klahve näppides võib kogemata midagi vussi keerata.  Nimelt üksiklahvid lülitatakse mängu ajaks välja ja opereerida saab korraga vaid kahe klahvi abil. Näiteks, kui laps tüdineb värvimisest, saab väljuda, kui vajutada korraga alla klahvid CTRL-X. Kui pilti soovitakse välja printida, siis tuleb alla vajutada CTRL-P.

lastele värvimise raamat

Programmi tirimiseks tuleb klikata veebilehel ühest kuuest  värviraamatul  ja vajutada pildikontuuride all lingile  All images in one: Click here to download this free coloring book software. Värviraamatu arvutisse paigaldamine ei tekita mingeid probleeme. Programmi saab avada klikates  I Color Too ikoonile ekraanil ja värvida saab hiire abil.

laste mängud värvimiseks ja joonistamiseks

Selle toreda ja tasuta värviraamatu autorid paluvad – kui programmi kasutajate seas on inimesi, kel on omal põnevaid  ja kihvte illustratsioone, või on osavad joonistajad, siis saatku need pildid arendajatele. Selle eest loomulikult tasu ei maksta, aga nad loovad uued 25 erineva pildiga värviraamatud, mis on meeldivaks vahelduseks ja rõõmuks kõigile lastele. Täpsem info kodulehel.

Loe ka ühest teisest põnevast värvimislehest lastele või vähemasti õpeta neid voltima paberist lennukeid ja laevu.

Advertisements

2 kommentaari to “Kihvt värvimisraamat – arendav mäng koos värvimise piltidega lastele”

 1. tiuks Says:

  Minu väiksema lapse koduleht arvutis on lastekas, kus valib MUDILA või lasteka teised mängud. http://lastekas.ee/?go=color

 2. Priit Says:

  Aitäh, et teatasid – tõesti tore leht lastele.

  Omalt poolt võin soovitada veel ühte head lehte, millel on esindatud ainult tasuta ehk vabavaralised mängud kõikides vanustes lastele – tuleb vaid sobiv välja valida ja vastavalt arvuti süsteeminõuetele arvutisse tirida ja paigaldada. Leht ise asub siin – http://www.caiman.us/

  Samas on mul au teatada, et ainuke mäng, mille olen elus algusest kuni lõpuni mänginud, on samuti sellel lehel saadaval – http://www.caiman.us/scripts/fw/f242.html

  See on täiesti pöörane mäng, kes isegi minu, kes ma muidu “mängin” ainult programmidega ja arvutisüsteemiga, -registri ja -erineva pahavaraga, ajas mu nii kihku täis, et ei suutnud seda mängu kuidagi lõpetamata jätta. 🙂


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: