Automaatne defragmentija Defraggler

Defragmentimise kasulikkusest olen kirjutanud siin ja  tasuta defragmentijast Smart Defrag  siin. Kuna ma aga ise pean väga lugu valikuvabadusest tirida omale arvutisse just neid programme, mis mulle kõige enam meeldivad, siis valikuna kirjutan seekord kõigile tasuta defragmentorist Deffraggler.

Programmi saab arvutisse tirida sellelt leheltvõi siit, kust saab ka programmi portatiivse ehk kaasaskantava versiooni.

Paigaldamise alguses võib kohe valida keeleks Eesti ja kui ei soovita tüütut Yahoo lisatööriistariba veebilehitsejale, siis tuleks võtta linnuke kastist Install optional Yahoo Toolbar.

defragmention freeware


Sätete paikasättimiseks tuleb valida Seaded –Valikud. Olulisemaks tulebki siin pidada ajatamisgraafikut – kas arvutit defragmenditakse iga päev, nädal või kuu vastavalt märgitud kellaajale. Kahjuks ei toeta Defraggler reaalajas failisüsteemi parendamist, mis mulle rohkem meeldiks ja mida võimaldab Smart Defrag.  Ent teistpidi meeldib mulle Defraggleri töö terve ketta killustatuse ühtlustamisel rohkem kui Smart Defrag töö. Seega kasutan ma neid mõlemaid arvutis.

Kui ketas on väga killustunud, siis võib samade seadete alt märkida linnukesega Sulge arvuti pärast defragmentimist ning seejärel rahulikult sõpradega linna peale hängima minna või voodisse „põhku“ pugeda, sest arvuti suletakse automaatselt.

Sakid Defrag ja Kiire Defrag võimaldavad määrata kohandatud reegleid kasutaja valikul, näiteks kui soovitakse suuremaid faile teisaldada ketta lõppu. Tean, et nii toimib ka üks suurepärane tasuline defragmentija Vopt, ent paraku millegipärast ei leia ma enam kusagilt selle varasemat tasuta versiooni.

automatic Defragmentation utility

Enne defragmentimist võiks ketta üle kontrollida vigade suhtes. Selleks vali Toiming – Täpsemalt – Otsi draivist tõrkeid. Kui verifitseerimist ei suudata edukalt täita, kuvatakse väike hüpikaken, milles vajutades lingile Yes avaneb CMD käsuviip, milles tuleb (Y/N) rea lõppu ise toksida täht Y, misjärel süsteemi taaskäivitusel otsib Windows kettalt vigasid ja võimalusel püüab need parandada.

ketta defragmentimine

Kui soovitakse, võib esialgu valida Analüüsi, mille tulemusi saab ka programmist endast lugeda, saab ka vaadata faile, mis on killustunud ning defragmentimiseks tuleks vajutada Defragi, või kui on kiire ja mõni töö vajab kohest lõpetamist, ent arvuti aeglus häirib, siis vali Kiir Defrag.

Sobib süsteemidele Microsoft Windows 7, Vista, XP, 2003, 2000, nii 32-bit kui 64-bit versioonidele.

arvuti jõudluse parandamine

Advertisements

Üks vastus to “Automaatne defragmentija Defraggler”

  1. Tweets that mention Automaatne defragmentija Defraggler « Arvutiturve -- Topsy.com Says:

    […] This post was mentioned on Twitter by Arvutiturve, Arvutiturve. Arvutiturve said: Automaatne defragmentija Defraggler: Defragmentimise kasulikkusest olen kirjutanud siin ja  tasuta defragmentij.. http://bit.ly/5x14mW […]


Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: