Võimas registripuhastaja RegSeeker

NB! Enne programmiga töö alustamist loe läbi artikkel Arvutiregistri puhastamisest.

RegSeeker on väga võimas registripuhastaja, mistõttu ta mõnele kasutajale ehk ei sobigi. Seda aga ainult juhul, kui kasutaja arvuti on olnud pikka aega puhastama – kättemaksuks lohakuse eest võib ta mitu vajalikku faili minema lennutada. Kui aga programm paigaldatakse kohe peale opisüsteemi installeerimist, siis saab temast üks tänuväärsemaid abilisi. Minu jaoks on RegSeeker registripuhastajatest esimesel kohal, mida kasutan igapäevaselt.

Kuna RegSeeker on kaasaskantav programm, siis tegelikult kasutan seda ka sõprade arvutite puhastamisel. Esmajärjekorras loon muidugi süsteemitaastepunkti juhuks, kui midagi peaks valesti minema, aga tavaliselt pole midagi valesti läinud. Vaid töökohtades, kus arvutite taha on ühendatud mitmeid lisaaparaate, mis vajavad ka eri-draiverid, ning ettevõtetes,  kus kasutatakse spetsiaalseid raamatupidamis –, lao- ja müügiprogramme, ei soovitaks ma seda kasutada. Aga nii või teisiti ei tohigi seda programmi firmades kasutada, kuna  tasuta see vaid kodukasutajatele.

Zip faili allatirimisel paki see kõigepealt lahti. Eraldi kausta selleks ei pea tegema, kaust moodustakse ise. Programmi vaieldamatult kõige väärtuslikumaks funktsiooniks on registripuhastamine.

Enne puhastamist tuleks veenduda, et programmi all vasakul nurgas oleks linnukesega märgitud Backup before deletion. See aitab vigade korral registrit taastada. Taastamiseks tuleb sel juhul avada RegSeeker failide kaust ja selles omakorda Backup kaust ning klikates .reg lõpuga failil kantakse kustutatud kirjed uuesti registrisse tagasi. Samamoodi saab kustutatut taastada ka läbi programmi, kui vasakust reast valitakse Backups, klikitakse taastamist vajaval tagavarafailil või avatakse see Action – Open in Regedit abil ja vajutatakse Restore.

parim tasuta registri puhastaja

Registri puhastamiseks tuleb valida vasakust reast Clean the registry, soovitav oleks märkida ka kastike Invalid Services ning vajutada OK.

Kes soovib võib ka kasutada funktsiooni  Auto Clean, valida hüpikaknast terminid, millest leitakse vigaseid faile ja valida GO! Mina isiklikult ei kasuta seda funktsiooni selle programmi puhul.

arvuti puhastamine rämpsust

Kui registrivead on leitud, tuleb kõigepealt valida, mida kustutada. Roheliselt märgitult read on eemaldamiseks ohutud, punastega võib vahetevahel probleeme tekkida. Mina ise olen alati valinud  kõik leitud failid kustutamiseks : Select – Select all. Mida vähem prahti arvutisse jääb, seda kiiremaks töö muutub. Kustutamiseks tuleb valida Action – Delete selected items.

RegSeeker varasem versioon aga armastas mul HP koopiamasin-printeri vajalikke faile kustutada. Sel juhul taastasin registriseisu alati Backup abil, millest eelnevalt kirjutasin, ja uue skanneerimise tulemist otsisin HP kirjed üles, tegin need hiireklikiga aktiivseks ja valisin Add to exclusion list – niimoodi saab säästa faile kustutamast ja ka hilisemast uuesti leidmisest. Kirjel paremklikki tehes avanevad samad võimalused.

arvuti puhastamine ja kiirendamine

Link Find in registry… aitab edukalt eemaldada registrist programmijäänuseid, mida tavalisel desinstalleerimisel ei kustutata. Näiteks, katsetasin Norton 2010 viirusetõrjet ja seejärel eemaldasin selle tavamoel arvutist. RegSeeker leidis eelkirjutatud kustutusmeetodil veel mitmeid jäänukeid, vigaseid draivereid ja teenindusfaile (services),  ent  kui veel edasi otsida spetsiaalselt Norton faile, kirjutada see sõna lahtrisse  ja vajutada  lingile Search, leitakse kindla peale veel mitmeid kasutuid kirjeid.

computer cleaning

Lingi Installed applications abil saab vaadelda kõiki arvutisse paigaldatud rakendusi  ja vajadusel neid eemaldada. Sama funktsiooni alt võib julgelt kustutada kõik vigased kired, mis leitakse Invalid Add/Remove entries abil.

Link Startup entries võimaldab vaadelda  Windowsiga üleslaadivaid faile ja vajadusel mõned ebavajalikud, mis aeglustavad buutimist,  lahti ühendada.

Lingi History võib julgelt kustutada IE History Cache Cookies, Old start menu items, StreamMRU keys.

Lingi Tweaks abil saab mugandada arvutikasutust meelepärasemaks – muuta ikoonide suurust, Start menüü avamiskiirust, animatsioone, hiirekasutust, lisada paremkliki-menüüsse Notepad, Command Promt jne, ent selle Tweak funktsiooni kasutamisega tuleb olla küllaltki ettevaatlik. Mitte, et midagi kapitaalselt nässu läheks, vaid oskamatusest võib harjumuspärane kasutusmugavus hoopis keerulisemaks muutuda.

Sobib opisüsteemidele 98/ME/2000/XP/2003/Vista.

clean computer


Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: