Arvuti mälukasutus miinimumini – CleanMem abil mälu optimeerimine kiiremaks

Usun, et paljud arvutikasutajad on probleemi ees, kui arvutis on vähe mälu. Eriti annab see tunda siis, kui avatud on mitu rakendust ja nii mõnigi protsessidest võib meeletult mälu kasutada, näiteks mängude mängimine. Arvutitöö on siis aeglane ja veniv. Ent unikaalne tasuta tööriist CleanMem pakub lahendust, vähendades arvuti mälukasutust mitmetes kordades.

CleanMem on nii protsesside kui failide vahemälu puhastaja, mis sobib süsteemidele Windows 2000, XP, 2003, Vista, 2008, & Win7 (32bit & 64bit). Installeerimisel  tuleb jälgida, et utiliit kohandatakse ikka õigele süsteemile – 32-bitine või 64-bitine versioon.  Kes soovib, võib Internet Explorerile installeerida ka väikese lisatööriistariba, ent kui seda ei soovita, tuleb linnuke eemaldada kastikesest Install PcWinTech.com Toolbar.

computer memory optimizer

Kui programm on paigaldatud, saab edaspidi kasutaja selle olemasolust aimu ainult siis, kui avada Start – Programs – CleanMem. Programm ei tööta isegi taustal, vaid iga 30 minuti järel aktiveerub kasutajale märkamatult umbes 5 sekundiks, kui vabastab rakendused kasutamata mälust. Programm vabastab kasutamata mälust korraga kõik protsessid, mis hetkel ei vaja oma tööks sellisel hulgal mälu, ning see vabanenud mälu suunatakse süsteemi tagasi. Kui mingi rakendus vajab edaspidi rohkem mälu töötamiseks, siis ta nö lihtsalt võtab selle vajaliku osa mälust tagasi, et programm saaks edukalt edasi toimida.

Ehkki mälukiirendi aktiveerub automaatselt iga 30 minuti järel, siis võibolla vajatakse vahel kiiremat sekkumist mälu vabastamiseks. Selleks tuleb avada Start, valida Run, toksida aknasse sõna  cleanmem ja vajutada OK . NB! Programmi esmakordsel paigaldamisel tulebki kõigepealt oodata 30 min, enne kui nähakse tulemusi.

Pildil on veel näide minu arvutisüsteemi mälukasutusest enne programmiga tweakimist ( Physical memory 2,1 GB) ja siis, kui programm on oma töö teinud ning vaba mälu süsteemi paisanud (Physical memory 2,5 GB).

arvuti mälu kiirendamine

Kõige parem on aga mälumuutusi vaadelda, kui avada protsessihaldur Task Manager. Selleks vajuta klaviatuuril korraga alla kolm klahvi –Ctrl+Alt+Delete ja vali sealt Processes.

Allolevalt pildilt on näha, et avatud veebileht Firefox kasutas enne programmiga töötamist 60 452K mälu, hiljem aga kõigest 2 992K. Või Skype 47 696K ja DiskInfo 22 836K, siis peale kasutult seisva mälu vabastamist neist programmidest vastavalt  2 168K ja 292K. Uskumatu puhastustöö, eks ole!

CleanMem make your computer run faster

Üks vastus to “Arvuti mälukasutus miinimumini – CleanMem abil mälu optimeerimine kiiremaks”

  1. Glary Utilities Pro tasuta – populaarne Windows süsteemide hooldusprogramm | Arvutiturve Says:

    […] mäluressursse puhastada (Free up Memory). Kui kasutate mõnda teist head mälu optimeeriat nagu Cleanmem, siis on soovitav linnuke eest ära võtta Enable Auto optimization. Browser assistant abil saab […]


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: