Kes on Häkker ehk Hacker

häkker, häkkimineHäkker (hacker) on termin, millest mõni saab aru kui professionaalsest programmeerijast, teised seevastu nimetavad teda kui isikut, kes üritab tungida võõrastesse arvutisüsteemidesse.

Väljavõte Wikipediast: “Häkker on arvutispetsialist, kes tegeleb aktiivselt ning süvitsi erinevate arvutisüsteemide uurimise, arendamise ja parendamisega; teda huvitab, kuidas süsteemid töötavad ning ta ajendiks ei ole omakasu. Tänapäeval on enamik häkkereid seotud vaba tarkvara arendamisega. Enamik häkkereid valdab paljusid programmeerimiskeeli väga heal tasemel.

Eric S. Raymond, The New Hacker’s Dictionary koostaja määratleb häkkerit kui tarka programmeerijat, kes naudib programmeerimiskeelte ja süsteemi tundmaõppimist ning oskust laskuda nende detailidesse. Ta taunib, kui häkkeriks nimetatakse isikut, kes kasutab programmeerimisalaseid teadmisi pahatahtlikuks tegutsemiseks, süsteemidesse sissemurdmiseks. Raimondi sõnul on häkkerid tippklassi kuuluvad programmeerijad, kes arvutiajastu alguses ehitasid üles interneti, panid tööle veebi ja tegid arvukate katsetuste käigus valmis sellise Unix opisüsteemi, mis ta tänaseks on.

Loe ka, kes on Kräkker.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: