Tulemüüri lekketest Comodolt

Comodo Firewall Leak Test sisaldab viit erinevat turvatesti, mis simuleerivad erinevaid rünnakuid, mille abil võivad küberkurjategijad leida tee kasutaja arvutitesse ja selle abil saavutada kontroll arvuti üle või see nakatada pahavarasse. Testi abil püütakse paigaldada arvutisse rootkit, mis on üks ohtlikumaid kurivarasid, kuna see tegutseb arvutis täiesti nähtamatult,  ning püütakse nakatada ja kaaperdada erinevaid turvalisi protsesse, kaasaarvatud mäluprotsesse.

Kui arvutisolev tulemüür on tasemel, siis see peaks koheselt avastama, et CLT.exe püüab muuta olulisi süsteemifaile. Kui seda ei juhtu, oleks aeg mõtelda tulemüüri väljavahetamisele või püüda seda häälestada kõrgema kaitsetasandi peale.

Olgu kohe öeldud, et ka erinevate turvaprogrammide, näiteks viirusetõrjetereaalajakaitsed,  võivad CLT.exe arvutisse tirimisel teatada, et tegu on pahatahtliku rakendusega. Ehkki tegu ei ole õelvaraga vaid kõigest testimisfailiga, mis püüab end näidata õelvaralisena, on vägagi tervitatav, kui erineva tõrjeprogrammid peale tulemüüri selle avastavad – see näitab nende võimekust avastada juba eos kahtlasi faile.

viirusetõrje Avira Antivir veebikaitse

Mis on asja mõte ja kuidas testi läbida?

Juba see, et kui näiteks Avira AntiVir avastab rakenduse juba arvutisse tirimisel, on test edukalt läbitud. Ehk siis pahavaraline komponent on avastatud ja edasine nakatamine blokeeritud. Ent kuna tegu on pigem rohkem tulemüüride kontrollimisvahendiga, siis edasiseks testimiseks võiks mõneks ajaks vastava programmi (viirusetõrje või nuhkvaratõrje) reaalajakaitse välja lülitada.

Testi alustamiseks tuleb kõigepealt Zip fail lahti pakkida eraldi kausta, seejärel klikkida clt.exe-l ning vajutama lahtrile Test.

firewall leaktest

Kui nüüd ükskõik milline arvutisolev tulemüür reageerib rünnakule, siis tulebki see blokeerida, mitte läbi lubada. Blokeerimine näitabki võimet rakendust arvutisse mitte lubama. Kui katsed on läbitud, saab utiliidist igaüks ise vaadata, mis on tema arvuti nõrgad kohad, aga võibolla teatatakse Score real suurepärasest kaitsetasandist (Score 340/340).

tulemüüri testhow test firewall

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: