Arvuti jõudluse- ja turvakontroll – Norton PC Checkup

Norton PC Checkup on tasuta utiliit Windows operatsioonisüsteemidele, mille abil saab kontrollida nii arvuti turvalisust kui süsteemi jõudlust. Arvutit läbi sanneerides leitakse süsteemist puudujääke ja antakse soovitusi nende parandamiseks. Utiliit on väga lihtne ja kiire, mida on võimalik ajatada automaatseks kontrollimiseks kasutajale sobivaks ajaks või alustada skanneerimist käsitsi igal ajal. Sobib opisüsteemidele Windows XP (32bit), Windows 7 ja Vista (32bit ja 64bit). Nõuab kasutajalt administraatori õigusi.

Utiliidi arvutisse paigaldamine on väga kerge, tuleb vaid vajutada Next ja nõustuda tingimustega.

arvuti turvalisuse ja süsteemi jõudluse test

Kui utiliit on automaatselt end uuendanud värskeimate andmebaasidega ja tervitusaknas (Welcome to Norton PC Checkup) on vajutatud lingile GO vajuta süsteemi kontrollimiseks Check my Computer. Skanneerimisega püütakse avastada viiruseid, nuhkvara ja teisi pahatahtlikke komponente ning tuvastada süsteemi kaitseprobleeme.

Samaaegselt otsitakse ka  põhjusi, mis võivad takistada arvutitöö sujuvust, kiiruse langust, hangumisi jne. Vajutades Get Results on võimalik visuaalsetele näidikutele klikates saada üksikasjaliku aruande leitud probleemidest. Samuti kuvatakse iga näidiku alla lingid (Learn More, Show Me How jne), mis viivad Norton kodulehele, kus on üsna asjalikud õpetused, kuidas süsteemi saab parendada.  Saki abil Preferences võib igaüks ise otsustada, millal teostatakse automaatset kontrolli või see üleüldse välja lülitada.

Norton PC CheckupHow to Find Viruses, trojans, spyware

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: