Kuidas kontrollida, et mäng arvutisse sobiks!

arvutimängÜks suuremaid tehtavaid vigasid mängude arvutisse paigaldamisel on, kui eelnevalt ei kontrollita, kas mäng üleüldse süsteemiga sobib. Mängu süsteeminõudeid vaatamata installeeritakse see koheselt arvutisse, ent üsna paljudel juhtudel ootab siis paigaldajat pettumus – kas süsteemis ilmnevad mitmed vead või halvemal juhul kuvatakse ekraanile sinine surmaekraan (Blue Screen of Death). See on põhjustatud sellest, et mäng ei sobi arvuti raud- või tarkvaraga.

Olen siin blogis vähemalt kaks korda maininud (kasvõi soovituse Kihvt värvimisraamat lastele kommentaarides),  et arvutimängude mängimisest tean samapalju nagu kits kinokuulutusest, kuna need ei haara mind, aga see ei tähenda, et ma pole kursis nende arvutisse paigaldamisega. Pealegi on mul head tuttavad, keda võib sellel alal nimetada oma ala entusiastideks.

Täiesti juhuslikult tuli Raunoga, kes muideks on ka petturitest spämmikirja saatjate paljastaja, juttu ühest ja samast mängust, mis Windows XP puhul nõuab väiksemaid süsteemiressursse, aga Vista korral esitab hoopis suuremaid nõudmisi. Küsisin, et kuidas ta sellele järeldusele jõudis?

Asi olevat lihtsam, kui arvata võib. Internetist võib leida ühe patenti taotleva tasuta rakenduse, mis hetkega võrdleb valitud mängu süsteemiga ja annab teada, kas mäng sobib arvuti raud-ja tarkvaraga või võib tekitada probleeme.

Avades veebifirma System Requirements Lab loodud testimislehe Can You Run It, tuleb vaid valida mäng, mida soovitakse arvutisse paigaldada, ning vajutades lingile Can You Run IT, analüüsitakse automaatselt kasutaja arvutit ja antakse hinnang süsteemi tark- ja raudvarale – kas vastab mängu nõuetele või mitte. Samuti antakse soovitusi, kui mõni süsteemi komponent vajab uuendamist või täiendamist.

How to check if a game will run on your computer

Analüüsimisrakendus sobib opisüsteemidele Windows XP, 2000, 2003, Vista ja 7 ning veebilehitsejatest toetab Internet Explorer´it, Mozilla Firefox´i ja Netscape´t. Arvutisse tuleb lubada abistava vahendna kas ActiveX või Java.

arvutimängud lastele ja noortele

Oletame, et ma tahan oma arvutisse paigaldada mängu Call of Duty: Word at War. Kui veebilehitsejatest kasutan Firefoxi, siis peale seda, kui olen valinud Select Product reast antud mängu ja vajutanud lingile „Kas saan seda mängu mängida – Can You Run It“, luban Java rakenduse läbi (Run). Internet Explorer korral valin kõigepealt veebilehitseja hoiatusribalt Run add-on ja seejärel Run. Kui veebilehitsejate turvasätted on kõrgeks seatud, siis tuleb need kontrollimise ajaks maha keerata.

kuidas java skript läbi lubada veebilehitsejas

Tulemuseks sain, et kõik arvuti näitajad sobivad selle mängu mängimiseks (PASS):

kas mängu nõuded sobivad arvuti süsteemiga

Katsetades aga mängu Crysis sobivust, sain tulemuseks, et videokaart võib mängu jaoks küll nõrgaks jääda, ehkki miinimumnõuetelt see mäng sobiks. Soovitused saangi siin Recommended lahtrist.

mängu süsteeminõuded

Kui aga katsetasin mängu Crysis paigaldamist tööarvutile, siis kukkus arvutisüsteem nõuete kontrollimisel „eksamist“ läbi (FAIL). No aga tööarvutid ju ei olegi mängimiseks mõeldud!

kuidas kontrollida mängu süsteeminõudeid - system requirements

Loomulikult tasub alati kindluse mõttes ka mängu kodulehelt läbi käia ja veelkord veenduda, milliseid miinimumnõudeid (System Requirements ) valitud mäng arvutilt nõuab ja võrrelda neid enda arvuti andmetega.

Advertisements

Üks vastus to “Kuidas kontrollida, et mäng arvutisse sobiks!”

  1. Draiverite otsimine, allalaadimine ja uuendamine tasuta SlimDrivers Free abil | Arvutiturve Says:

    […] arvutis muusika või video ei mängi? Või mõni mäng ei lähe käima, mis kõigi andmete järgi peaks süsteemiga sobima? USB ühendus ka ei tööta? Või hoopis monitori pilt virvendab, veebikaamera ei näita pilti ning […]


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: