Mis on Sinine surmaekraan

sinine surmaekraanSinine surmaekraan (Blue Screen of Death, BSOD, bluescreen) on kõnekeele väljend, mida kasutatakse põhiliselt Windows operatsioonisüsteemide tõrketeadete kuvamisel. Tõrketeated (stop error) kuvatakse ekraani sinisele põhjale pärast seda, kui süsteemitöös ilmneb kriitiline viga, mis võib põhjustada kogu süsteemi kokkuvarisemise ja mis võib tekitada pöördumatut kahju kogu süsteemi terviklikkusele. Surmaekraani eesmärgiks on teavitada ohust süsteemile, et enne lõplikku kahjustamist saadaks läbi viia diagnostikat, kontrollida ja leida süsteemi ohustavad vead ning need parandada.

Windows süsteemide surmaekraanide peamiseks kuvamise põhjustajateks on mittesobivate draiverite paigaldamine süsteemi, mäluprotsesside vead, buutimislaadurite vead, süsteemi ülekiirendamine üle spetsifikatsiooni normide või rikkis riistvara – vigane mälu, toiteallikate lühised, mõne arvutiosa ülekuumenemine jne.

Advertisements

Üks vastus to “Mis on Sinine surmaekraan”

  1. Draiverite uuendamine SlimDrivers abil » Arvutikaitse Says:

    […] kui paigaldan arvutisse ATI Radeon HD draiverit, siis taaskäivituselt tulles kuvatakse mulle sinine surmaekraan. Kusjuures sama on siis, kui tirin driveri viimase versiooni otse tootja kodulehelt. Ehk siis minu […]


Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: