Failide tirimine RapidShare, YouTube, Megaupload, Hotfile, EasyShare jpt. failide jagamise serveritest

rapidshare downloadRapidShare ´st ajendas mind kirjutama Volli, kes küsis kunagi ka Yahoo Vidinate kohta. Ta väitis, et RapidShare on üks neetult tüütu failijagamissait, kust kunagi ei saa midagi kiiresti kätte – paned faili tirima, siis pool tundi ootad ja kui tirima ei hakka, siis paned jälle faili tirima. Tegelikult on aga failide tirimine läbi RapidShare palju lihtsam ja mugavam, kui arvata võib.

Aga kõigepealt loe läbi, mis asi üleüldse seeRapidShare onja kuidas leida faile, mida tirida.

Kuigi RapidShare haldajad on tasuta kasutajatele failide kättesaamise küllalt keeruliseks teinud, põhimõttel, et ostetakse tasuline Premium konto, siis internetist võib leida kümneid ja kümneid tasuta programme, mis hõlbustavad tirijate tööd.  Enamus neist on automatiseeritud vahendid, mis põhimõtteliselt teevad kogu töö kasutajate eest ise ära. Kasutajal piisab vaid vajalikud failid välja valida ja programmi lisada, misjärel see hakkab automaatselt faili tirima. Kui ootejärjekord saab täis või allalaadimine katkeb, lisatakse see programmi poolt uuesti järjekorda, kuni see edukalt arvutisse jõuab. Seejärel, kui programmi on lisatud rohkem linke soovitud failidega, alustatakse kohe uue faili tirimisega. Kasutaja võib tirimise ajaks programmi tegumiribale tõmmata ja muude asjadega tegeleda.

Palju tasuta tirimisprogramme leiab näiteks Softpedia lehelt.  Milline neist programmidest parim on, seda peab kasutaja ise katsetama ja proovima – igaühel on erinevad soovid ja maitsed. Eesti keelse liidesega on näiteks võimalik tirida Universal Share Downloader´i.

how to download files form rapidshare

Kui aga minu maitsetest rääkida, siis minu maitse on selline, et mida rohkem, seda parem. RapidShare pole ju enam ainukene taoline veebiserver maailmas, mis on spetsiaalselt failide jagamiseks mõeldud. Kui arvestada, et RapidShare on olnud maailma külastatavamate lehtede seas Alexa reitingus varasematel aastatel ka esikümnes (hetkel asub 27 kohal), siis üheks langemise põhjuseks on kindlasti ka uute haldajate serveiruumi pakkumised. Seega mulle sobib selline abivahend, mis suudab korraga tirida ka mitmest teisest failijagamisserveritest, kaasaarvatult YouTube´st.

downloading from Rapidshare automatically

Vity´s FreeRapid Downloader on suhteliselt lihtne tirimisprogramm, milles on toetatud rohkem kui 140 failijagamisserverit, mille nimekirja saab vaadata siit või programmi Options – Preferences real Plugins. Pluginaid koos uute lisatud serveritega pakutakse üsna tihti programmi värskendamiseks (Update Now).

FreeRapid Downloader töötab kõigi Windows versioonidega, samuti sobib see Linuxile ja MacOS-le.  Zip faili arvutisse tirides tuleb see kõigepealt lahti pakkida, eraldi kausta pole vaja teha. Seejärel tuleb klikata failil frd.exe (File Downloader) ja programm avaneb. Et asja lihtsustada, vali programmist Options – Preferences ja loo näiteks Shortcuts real ikoon ekraanile vajutades lingile Desktop. Jälgi, et sätete (Options) all oleks linnukesega märgitud Clipboard monitoring. See tähendab, et kui allalaadimise aadressi kopeeritakse, siis programm automaatselt tuvastab selle ja lisab kasutaja eest tirimislahtrisse, misjärel tuleb vajutada lingile Start.

freeware rapid downloader

Rapidsharest failide tirimine

Vahetevahel võib juhtuda, et tiritava faili ette kuvatakse punane märk. See tähendab, et fail on vigane või pole mingil põhjusel saadaval. Selliseid võib lahtrist eemaldada paremklikiga valides Remove – Remove invalid links. Kõik faile aga, mille taga on kirjas sõna ERROR, ei maksa kohe eemaldada – viga võib olla ajutine, mis saab hiljem korda. Võib proovida ka faili taas tirimisvalmis seada vajutades lingile Resume või Validate.

Letibit, Mediafire, Megashare, Multishare, Quickshare, Tinyurl, Turbobit Downloads

NB! RapidShare´st võib pahatihti ka pahavarasse nakatatud faile saada, seega tuleb alati eelnevalt arvutisse tiritud fail viiruse- ja/või nuhkvaratõrjetega läbi skanneerida.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: