Draiverite uuendamine tasuta DriverEasy abil

Draiverite uuendamisega tõstetakse nende töökindlust, täiendatakse või täiustatakse funktsioone, lisatakse turvaparandusi ja parendatakse jõudlust, sobitatakse paremini tööle  erinevate süsteemidega, -tarkvara  ja –rakendustega, parandatakse olemasolevad vead või puudused jne. Kõigest sellest saab täpsemalt lugeda siit.

DriverEasy on tasuta erakasutuseks draiverite uuendamise programm,  mille kasutamine on äärmiselt lihtne. Süsteemi läbi skanneerides leitakse automaatselt vajalikud rakendused, võrreldakse neid  oma andmebaasidega ja seejärel kuvatakse tulemused – värskendamist mittevajavad- ja uuendusi vajavad draiverid. Väidetavalt on serveri andmebaasides üle 1,000,000 draiveri.

Draivereid saab kohe läbi programmi arvutisse tirida ja seejärel ka kohe installeerida. Sobib süsteemidega Windows XP, Vista ja 7 (32bit või 64bit). Vajab Microsoft .NET Framework 2.0.

NB! Kuna tegu on programmi esimese versiooniga ja halvemal juhul võidakse soovitada ka süsteemi mittesobivaid draivereid, siis igal juhul tasub enne nende paigaldamist luua süsteemitaastepunkt, et hilisemate vigade korral saaks hõlpsasti arvutiseisu ennistada varasemasse aega. Võib ka kasutada alternatiivseid registritaastajaid.

Programmi avanedes vali Scan Now ja oota kuni arvuti läbi skanneeritakse, leidmaks draivereid.

draiverite värskendamine

Järgnevalt on võimalik programmiaknas vaadelda, milliseid draivereid pole vaja uuendada (roheliselt), millised aga vajaksid värskendamist (punaselt). Seejärel vajuta Get Drivers ja järgmises aknas vali uuendamist vajav draiver ning vajuta lingile Download.

download drivers

Kui uuendus on arvutisse tiritud võib selle kohe paigaldada vajutades programmis lingile Install.

Esmapilgul ei avastanud, et programm oleks vigasid teinud, vähemalt minu arvuti draiverite osas – tean, millised draiverid on mul uuendamata – ent siiski peaks veel ettevaatlikult suhtuma selle programmi abil rakenduste uuendamisse. Aga kui arvestada, et vanadest tegijatest draiverite uuendusprogrammid samamoodi eksivad, siis erilist vahet ei ole.

Seda noort programmi DriverEasy´t täiendatakse pidevalt uute draiverite andmebaasidega ja avastatud programmivigade parandamisega.

drivers download freeware

NB! Kui draiverite allalaadimisel haldajate serverist ilmneb viga koodiga 404, siis see tähendab, et server on hetkel ülekoormatud  – väga suur arv kasutajaid soovivad korraga tirida läbi serveri draivereid. Ehk siis tuleb proovida mõne aja pärast uuesti tirida.

best driver update freeware

Loe ka Draiverite otsimine, allalaadimine ja uuendamine tasuta SlimDrivers Free abil

Advertisements

3 kommentaari to “Draiverite uuendamine tasuta DriverEasy abil”

 1. Tarmo Says:

  Polegi see draiverite uuendamine tasuta 😦

  • Priit Says:

   Kodulehel on kirjas “FREE for Personal Use” ehk siis tasuta erakasutuseks. Firmad ja ettevõtted tõepoolest ei tohi seda programmi kasutada, kuid kodukasutajatele on see siiski tasuta. Kontrollisin ka üle – tasuta.
   Ehk vajutasid kogemata Upgrade Now, mis paigaldab arvutisse firmadele tasulise versiooni?

 2. Toomas Says:

  Kirjas võib olla,et tasuta kuid laseb installida 1-2 uuendust.Ülejäänud uuendused laeb alla ilma .exe failita,milleta tavakasutajal midagi teha pole.Kui tahad insallida .exe failist siis uuenda programm Pro-ks.


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: