Videoklippide veebilehtedelt allalaadija Live Downloader (Web Video Downloader)

best video clips downloader freeware

Viimati toimetatud 24.nov. 2010. a.

Hiljuti kirjutasin, millise programmi abil on võimalik faile arvutisse tirida enamustest failijagamisserveritest (Rapidshare, Depositfiles, EasyShare jne).  Nüüd aga Kati küsis, et kas on ka sellist programmi, millega saab huvitavaid videoklippe arvutisse tirida tavalistelet veebilehtedelt, kaasaarvatud eesti saitidelt, kuhu on üles riputatud põnevaid videosid.

Loomulikult on taolisi programme olemas ja mitte vähe. Ent nagu ma ikka olen programmide suhtes väga pretensioonikas, katsetan läbi väga erinevaid rakendusi ja valin omale välja vaid parimad, universaalsemad, lihtsamad ja mugavamad, siis esialgu tutvustan vaid ühte sellist videoklippide tirijat. See rakendus kuulub hetkel mu lemmikute hulka, mis aga ei pruugi tähenda, et see just kõigi jaoks parim on.  Proovige järele, katsetage sobivust arvutiga ja oma meelega ning otsustage ise.

Tasuta Live Downloader on väga lihtne, mugav ja võimas nn Web Video Downloader, mis jätab varju ka kõik tasulised analoogsed tirijad, mille hinnasildile on kirjutatud “kirves”.  Hetkel pole ma veel leidnud sellist veebilehte, millelt ta ei suudaks videoklippe tirida. Aga võibolla pole ma ka kõigil taolistel lehtedel veel käinud. Lisaks tuhandetele saitidele, millel pakutakse vidosid ja TV-show`sid, võimaldab see tirida ka MP3 muusikalugusidaudiofaile jagavatelt saitidelt. Alternatiivne tirimise link on siin.

Live Downloader sobib opisüsteemidele Windows 2000, XP, Server 2003, Vista ja 7 ja toetab praktiliselt kõiki veebilehitsejaid – Firefox, Internet Explorer, Opera jne. Programmi arvutisse paigaldamine on väga lihtne, samuti ka hilisem kasutamine. Paremas nurgas kella juures olev roheline noolemärgiga ikoon annab märku, et tirija on tööks valmis.

Sätete (Settings) abil on võimalik programmi täiendavalt mugavamaks seada. Näiteks mulle ei meeldi, et see avaneks automaatselt arvuti laadimisel, seega korjasin ma linnukese ära kastikesest Automatically start Live Downloader at Windows startup. Avan programmi töölaual oleva ikooni abil vaid siis, kui tõepoolest leian midagi huvitavat, mida arvutisse tirida.

videoklippide ja mp3 arvutisse alla laadimine

Kui nüüd leitakse YouTube`st, MySpace, DailyMotion, iFilm, Metacafe`st või siis mõnelt eesti veebilehtedelt ja muusikafaile jagavatelt saitidelt midagi põnevat, siis meediafaili avades tuvastab programm selle automaatselt ja pakub seda hüpikaknaga Media Detected arvutisse salvestamiseks. Täiendavalt tuleb veel valida Download Now ning fail salvestatakse vaikimisi loodud kausta My Documents – Live Downloader.

PS. Pildinäide ei saanud võibolla kõige parem ja viisakam, mille pärast palun vabandust, ent õnneks saavad sellest videoloost aru vaid vene keelt oskavad kasutajad ja loodetavasti nooremapoolsed inimesed sellist roppu sõimu ei vaatagi.

videote allalaadimine veebisaitidelt

Täiendatud 24.nov. 2010 :

Programmi uuem versioon toetab ka kõrgekvaliteetsete HD videote alla laadimist arvutisse. Samuti võimaldab see programm ka flashvideote (.flv) kohest konvertimist ehk teisendamist kvaliteetseks .AVI videofailiks või MP3 audiofailiks, mis viimase puhul omakorda tähendab, et muusika lõigatakse videost välja ja nautida saab vaid laulu, muusikalugu ennast mp3 formaadis. Kui programm tuvastab faili (Media Detected), mida tirida (Download now), tuleb avanevas hüpikaknas valida Output format real, kas soovitakse tirida ja salvestada arvutisse originaalfail, AVI või MP3 fail. Sellele järgneval lingil saab valida salvestatava faili kvaliteedi astme. Ning seejärel vali Download. Failid salvestatakse vaiklimisi kausta My Documents – Live Downloader. Seadetest saab salvestuskohta arvutis ise meelepärasemaks valida. Ja File name reale võib loomulikult igaüks ise käsitsi kirjutada õige allalaetava video nime, et hiljem kergem orienteeruda oleks, millise looga on tegemist.

Videote teisendamine ehk konvertimine AVI või MP3 failiks

Lühike video-ülevaade tasuta programmist  – arvutisse tirimine, paigaldamine ja sellega töötamine – saitidelt ja veebilehtedelt kas videote või MP3 muusika allalaadimine arvutisse:


Loe lisaks artiklit teisest heast videoklippide arvutisse salvestajast ja videote teisendamisest kas kvaliteetsemaks AVI failiks või muusikavideost heli konvertimisest eraldiolevaks audiofailiks, näiteks MP3 lauluks – Muusikavideost audio teisendamine ainult MP3 failiks – Freemake Video Downloader

Advertisements

8 kommentaari to “Videoklippide veebilehtedelt allalaadija Live Downloader (Web Video Downloader)”

 1. mati Says:

  Selline küsimus, et kas ETV-st on ka võimalik klippe kätte saada?

 2. Priit Says:

  ETV lehele ei ole veel jõudnud, paljuski oleneb sealt klippide allaladimine sellest, mis failiformaatides nad klippe pakuvad ja kas programm neid formaate ka toetab. Kui voogudeprotokollid ei klapi, siis tõenäoliselt ei saa. Samuti ma ei tea, kas ETV oma klippe ka autoriõigusega kaitseb.
  Küll aga uudistesaate Reporter lehel tuvastab programm küll kõik videoklipid.

 3. Lugeja Says:

  Live Downloader on asjalik, aga kahjuks ei saa seda kasutada. Valikutes setting > network on allservas tärniga märgitud, et programm ei toeta dial-up netiühendust. Ise kasutan väikest Kõu modemit mis USB pesasse käib. Kui lasta käima VMware Workstation ja installida Live Downloader sinna siis töötab, näidates võrguks VMware Virtual Ethernet Adapter.
  Kas kuidagi lihtsamini pole võimalik ära petta Live Downloader’it, et ei tuvastaks dial-up ühendust? Kas fail laetakse alla parima kvaliteediga You tubes mitu kvaliteedi võimalust? Kuna sa Priit neid downloadereid mitmeid juba läbi proovinud siis mis veel oma headuses silma jäid?
  Tänud.

  • Priit Says:

   Hei,
   sel juhul katseta FreeRapid Downloader´i – https://arvutiturve.wordpress.com/2010/01/31/failide-tirimine-rapidshare%C2%B4st/ – sellega samuti on võimalik nii YouTubest ku ka kümnetelt teistelt saitidelt muusikat, videoid või arhiivifaile arvutisse tirida.

   Üheks väga heaks ja mugavaks veebilehtedelt failide allalaadijaks pean ka iWisoft Free Video Downloader i – http://www.iwisoft.com/videodownloader/download-video-downloader.php – kahjuks pole jõudnud selle kohta veel ülevaadet teha.

   Kuidas Live Downloader´it ära petta, seda ei oska kahjuks öelda.

   Kui on võimalik YouTubest arvutisse tirida parima kvaliteediga videot, siis muidugi on see hea, kuid minu teada enamus failide tirijatest tuvastavad faili automaatselt allalaadimiseks juba enne, kui jõuad selle parimale kvaliteedile sättida. Pole proovinud, kuid arvan seda, seda enam, et kui mina mõnda videot arvutisse tirin, siis konverdin selle kohe .avi failiks, millel on minu jaoks juba niigi piisav kvaliteet. 🙂

 4. margit Says:

  millise programmiga saab vaadata RAR file

 5. Jaanika Says:

  Tere!

  Milles asi võib olla – tõmbasin programmi alla aga see ütleb – Connexion Error: Cannot set Device Filter to Promiscuous mode …


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: