Mis on Bänner ehk Banner

Veebibänner (Web Banner) on interaktiivne (online) reklaami vorm, mis paigaldatakse veebilehele ja mille eesmärgiks on meelitada veebilehtede külastajaid nendel nn reklaamplakatitel ehk –kuulutustel kas klikkima või jätma teatud tootest, teenusest või firmast nö head muljet. Bännerid kuvatakse tavaliselt reklaamiteenust pakkuvatel veebilehtedel, mis suunavad bänneril klikkija reklaamis viidatud toote, firma või teenuse kodulehele. Reklaambännerid on tavaliselt valmistatud GIF, JPEG või PNG pildiformaadis ja/või Java, Shockwave või Flash tehnoloogiaid kasutades, üsna sageli on need animeeritud ja/või heliga. Olenevalt reklaamteenust pakkuvast veebilehest ja selle hinnakirjast võidakse bännereid kuvada ka veebilehe loetuima ja huvitavaima sisu vahele, näiteks mõne ajalehe või artikli arvamuse sisse. Tüüpiline veebibänner on kas lai ja lühike või pikk ja kitsas, nn. ribareklaam.

Bännerid on hea brändireklaam, aga mitte hea reklaam külastajaid neile klikkima kutsumiseks. Loe sellest edasi Netireklaami Keskusest.

Bännerid on sageli tüütud ja häirivad veebilehe tegeliku sisu lugemist. Soovimatute reklaamide – piltide, animatsiooni, klippide jne vastu, olenevalt valmistamismeetodist, aitavad NoScript ja Adblock Plus.

Allikas:  Wikipedia

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: