Mis on Bänner ehk Banner

Veebibänner (Web Banner) on interaktiivne (online) reklaami vorm, mis paigaldatakse veebilehele ja mille eesmärgiks on meelitada veebilehtede külastajaid nendel nn reklaamplakatitel ehk –kuulutustel kas klikkima või jätma teatud tootest, teenusest või firmast nö head muljet. Bännerid kuvatakse tavaliselt reklaamiteenust pakkuvatel veebilehtedel, mis suunavad bänneril klikkija reklaamis viidatud toote, firma või teenuse kodulehele. Reklaambännerid on tavaliselt valmistatud GIF, JPEG või PNG pildiformaadis ja/või Java, Shockwave või Flash tehnoloogiaid kasutades, üsna sageli on need animeeritud ja/või heliga. Olenevalt reklaamteenust pakkuvast veebilehest ja selle hinnakirjast võidakse bännereid kuvada ka veebilehe loetuima ja huvitavaima sisu vahele, näiteks mõne ajalehe või artikli arvamuse sisse. Tüüpiline veebibänner on kas lai ja lühike või pikk ja kitsas, nn. ribareklaam.

Bännerid on hea brändireklaam, aga mitte hea reklaam külastajaid neile klikkima kutsumiseks. Loe sellest edasi Netireklaami Keskusest.

Bännerid on sageli tüütud ja häirivad veebilehe tegeliku sisu lugemist. Soovimatute reklaamide – piltide, animatsiooni, klippide jne vastu, olenevalt valmistamismeetodist, aitavad NoScript ja Adblock Plus.

Allikas:  Wikipedia

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: