Hoiatus – küberrünnak Eesti vastu!

Arvutikaitse.ee meeskonnale on teatavaks saanud, et grupp häkkerirühmitusi üle maailma valmistub laiaulatuslikuks küberrünnakuks Eesti vastu. Teadaolevalt  plaanitakse umbes samasugust DDos rünnakut, mis esmakordselt teostati Eesti Vabariigi vastu 2007.a. aprillis – mais, ent seekord on arvatavalt oodata tunduvalt raskemate tagajärgedega sündmusteahelat. Võimalik, et rivist langevad välja nii telefoni-, mobiilside- kui arvutivõrgud ning edasisest tööst võivad keelduda ka elektrivõrgud. Võimalikust ründestsenaariumist saab lugeda Äripäeva artiklist “Häkkeritel tasub USA hävitamiseks vaid korra sülitada”. Samaaegselt paisatakse internetti mitmeid viiruseid, troojaid, usse, helistajaid ja klahvinuhke ning muud õelvara, mis kujutavad endast tõsist ohtu arvutikasutajate turvalisusele.

Kuna küberturvalisusega seotud ametkondadele oli rünnakuhoiatus juba varasemast ette teada, siis reageeriti koheselt ning moodustati kriisikomisjon. Lisaks Arvutikaitse meeskonnale kuuluvad komisjoni veel  RIA, KÜPO , NATO ja FBI esindajad, viimane vastavalt 5.märtsil vastu võetud otsusega, millest saab lugeda artiklist FBI saadab oma agendid Eesti küberpättide vastu.

Kriisikomisjon otsustas:

Arvutikaitse.ee kohustuseks jääb igakülgselt abistada ettevõtteid ja eraisikuid, kes satuvad rünnaku alla. FBI toetusel tuuakse NATO õhujõudude baasist Leedus Arvutikaitse.ee kasutusse helikopter Apache.

Arvutikaitsjate liikmed toimetatakse helikopteriga abivajajateni, esmajärjekorras lennatakse peale üksikutele nooremapoolsetele naisterahvastele, kuna statistika kohaselt on just nemad kõige vastuvõtlikumad erinevatele rünnakutele – neil pole kõrval toetajaid, nad satuvad kõige kiiremini paanikasse ning nad ei oska rünnaku korral adekvaatseid turvameetmeid tarvitusele võtta. Arvutikaitsjate liikmed lohutavad neid hellalt ning kasutavad neid abistades kõiki seni teadaolevaid turvavahendeid ja riistu.

Järgmisena lennatakse appi firmadele ja ettevõtetele, kelle arvutites tehakse puhas töö. Viimases järjekorras aidatakse võimaluse korral kuni 18 aastaseid lõnguseid ja puberteete, ent kuna nemad on statistika järgi kõige muretumalt häälestatud inimeseloomad, kes pigem just viskavad näppu ja lehvitavad lakka igasuguse rünnaku- või viiruse peale, siis garantiisid uute nakkuste vastu ei anta.

Rünnaku alla sattunud kasutajaid k abistatakse kõikides Eesti piirkondades  – maakohtades ja külades peab abivajaja ise kindlustama maandumisplatsi, linnatänavatel maandumisel tuleb Arvutikaitse meeskonnale appi politsei ja kaitseliit, kes vajadusel peatavad liikluse määramata ajaks.

Võimaliku rünnaku korral või mis iganes ilmnevate anomaaliate korral palutakse kasutajatel koheselt ühendust võtta antud teadeande kommentaarides või avada kiiresti Arvutikaitse.ee avalehekülg  ja vajutada selle lahtioleku ajal kalviatuuril mistahes (Any) klahvile.

Kriisikomisjon toonitab, et kõige turvalisem on siiski see, kui kuni suurema ohu möödumiseni, eeldatavalt vähemalt nädalaks ajaks, tõmmatakse internetijuhe arvutist välja ja jälgitakse ametlikke teadeandeid mujalt meediast. Kuigi tegu on äärmiselt ohtliku rünnakuga, palutakse rahval säilitada rahu.

Kuna tegemist on Arvutikaitse.ee poolt niivõrd vastutusrikka ja jõulise etteastega, siis otsustati alates homsest, 2.aprillist, muuta Arvutikaitse tagasihoidlik logo ja hüüdlause väärilisema vastu, mis iseloomustab paremini arvutikaitsjate suutlikkust ja võimsust.

NB! Ka see lugu on avaldatud 1.aprill 2010.a., seega ka see kuulub aprillinaljade hulka. 🙂 🙂 🙂

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: