Kräkkimise õpetused

Hiljuti kirjutasin artikli Kräkkimisest YouTube moodi.  Mida rohkem ma sellel teemal olen mõtelnud, seda enam on mulle selgeks saanud, et kräkkimise peatamiseks ei aita miski. Naeruväärne on veel see, et vaid väike grupp turvalisusega tegelevaid inimesi, kaasaarvatud mina, püüavad aeg-ajalt selgeks teha, et kräkkimine ei ole hea ja turvaline. Ent see on nagu Don Quijote moodi tuuleveskitega võitlemine.

Nii ju ei saa, et YouTubele on kõik lubatud ja keegi ei kohusta neid kräkkimisele viitavaid õpetusi maha võtmast, keegi isegi ei julge neile selles suhtes mingeid ettekirjutusi teha, aga mina nagu mingisugune üksik rüütel valgel hobusel püüan ainukesena sellisele ebaõiglusele tähelepanu pöörata. See on masendav ja ebaaus. Mõeldagu mida tahetakse, aga nüüdsest hakkan ka mina oma kodulehel kräkkimist õpetavaid artikleid kirjutama. Ja väga põhjalikult, et igaüks neist aru saaks.

Loomulikult ei hakka ma siin sellega kedagi „tanki“ panema, et kräkkimisel saadakse arvutisse viiruseid ja troojaid. Esmajärjekorras katsetan kõik piraatprogrammid ikka oma arvutis ära ja kui olen veendunud, et need ei kujuta endast ohtu, alles siis avaldan need oma blogis. Kindlasti selgitan ka lisaks, kuidas täiendavalt piraatfaile kontrollida, et neisse ei oleks peidetud rootkite , klahvinuhke, troojaid või tagauksi. Samuti viitan vaid ainult sellistele piraatfaile jagavatele lehtedele, kust minu kogemuste põhjal võib väga harva pahavara sisaldavat faili saada.

Aastaid turvalisusega tegelenud olen ma olnud sunnitud end pidevalt kursis hoidma ka kõikvõimalike kräkkimisvahenditega, et osata neisse peidetud kurivarasse ennetavalt vastu seista. Nüüd tuleb see mulle artiklite kirjutamisel kasuks, kuna olen leidnud tee, kuidas on võimalik kräkkimisutiliiti ennast rikkumata sellest pahavara eemaldada. Samuti tean, et programme ei murta lahti vaid ühte moodi vaid selleks on mitmeid erinevaid mooduseid. Seetõttu saan nüüd tutvustada väga erinevaid kräkkimismeetodeid ja kindlasti lisan juurde ka selgitavad pildid, mis hõlbustavad kräkkimisest arusaamist.

Lisaks patch.exe, keygen.exe, crack.exe jne abil  tasulistest programmidest kaitsepiirangute mahavõtmistele ja prooviversioonidest ajalimiidi (näiteks trial 15 days) eemaldamisele, et taolisi programme saaks tasuta kasutada kasvõi elu lõpuni, püüan mõnes artiklis lähemalt peatuda ka spetsiaalsetel kräkkimistööriistadel, mille abil on võimalik sisse murda valitsuste veebiserveritesse, kaaperdada veebilehti või korraldada DDoS rünnakuid, murda lahti ID-tarkvara turvakood, varastada pangaparoole või kasvõi siseneda jälgi jätmata CERT Eesti tööarvutitesse nagu oma isiklikku koduarvutisse, et tutvuda seal ülisalajaste dokumentidega.

Ise ma ei ole küll sellega väga põhjalikult tegelenud, aga kindlasti on ka selliseid inimesi, keda see teema väga huvitab.

Miks ma otsustasin sellise äärmusliku sammu kasuks?

Ühest põhjusest kirjutasin juba selle artikli alguses. Mõttetu on keelata kräkkimist, kui kõik seda niikuinii teevad ja enamus veebilehti selliseid õpetusi ka avalikult jagavad. Sõbradki juba ütlevad, et ma ajavat oma kräkkimisvastase jutuga sellist iba, mida ma mitte kunagi ei saavuta. Ma pidavat vaid iseennast kõigi silmis lolliks tegema.

Teiseks põhjuseks on see, et olen juba ammu omale toetajat otsinud, kelle reklaami võiksin näidata oma kodulehel kasvõi aasta läbi, ent mitte ükski firma pole seni nõus olnud mulle toetajaks tulema. Ütlevad, et külastajaid on vähe. Ja ime ka pole – need artiklid, ülevaated ja õpetused, millest ma seni olen kirjutanud, ei huvita kedagi, seeläbi on ka vähe külastajaid. Kräkkimisteemalised õpetused aga lähevad peale igaühele, olgu selleks kas poiss või tüdruk, noor või vana. Sellega saan ma juurde tunduvalt rohkem külastajaid ning ka tulevastele toetajatele on hea öelda, et nüüd saan ma nende reklaami suunata väga erinevale ja arvukale kasutajaskonnale.

Edaspidi võib kräkkimisteemalisi õpetusi leida minu kodulehe vasakust veerust teema alt : Kräkkimise õpetused.

Kõik need, kes jätkavad ainult arvutite turvalisust õpetavate artiklitega, palun, ärge pikka viha pidage! 🙂

Lugupidamisega Priit Aasmäe

NB! Lugu on avaldatutd 1.aprill 2010, seega on see 1. aprilli nali 🙂 🙂 🙂

TCEUEOKL

Advertisements

5 kommentaari to “Kräkkimise õpetused”

 1. Artemis Says:

  Jehuu, hea nali 1. aprillil. Loen Sinu uudisveergu alati ja soovitan ka teistele, mitte käkkimise vaid selle blokeerimiseks.

 2. Priit Says:

  Tegu oli ja on tõesti 1. APRILLI naljaga 🙂

 3. Lugeja Says:

  Nali oli asjalik. Sul tavaliselt ka päris asjalikud artiklid ja õpetused mida huviga loen. Kuid miks mitte kirjutada sellest, et kuidas ja mis programmidegaga on võimalik näiteks keygenist jts asjadest pahavara eemaldada, käib selline tegevuski arvuti turvalisuse tagamise juurde… nagunii sikutatakse, õpeta siis inimestele juba kuidas ohutult sikutatud asjadega sügavamalt tegeleda. Ja isegi kui sa artiklis kirjutatud eestikeelse lehe teeks (va kuhugi netilehele sissemurdmise teemad) siis tõenäoliselt teeks palju inimesi väikeseid annetusi südametunnistuse ja võimaluste järgi su lehe jaoks. Niiet, naljaga pooleks, ära lase head ideed raisku kui sul oskused olemas. Edu sulle.

 4. Priit Says:

  Aitäh arvamuse eest! 🙂

 5. öä Says:

  Kahju, et see oli ainult nali. Noori kindlasti huvitab kuidas e kooli sisse murda ja politsei serverisse. Jõudu neile õppimiseks.


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: