Kaasaskantav tasuta nuhkvaratõrje SUPERAntiSpyware

Kaasaskantavatest ehk portatiivsetest pahavaratõrjetest olen varem kirjutanud siin. Seekord tahaksin tutvustada kaasaskantavat SUPERAntiSpyware Portable Scannerit, kuna leian, et tõrjeprogrammi loomemeeskond on välja arendanud väga kavala rakenduse, mille eest pahavaral on väga raske peitu jääda. Teatavasti kirjutatakse üsna sageli õelvarasse sisse koodid, mis aitavad vältida teada-tuntud tõrjeprogrammidel nende leidmise, ent sellel puhul ei pruugi see neid aidata.

Nick Skrepetos, SUPERAntiSpyware.com asutaja ütleb detsembris 2009 avaldatud pressiteates (vaba tõlge):

„Me avastame üha keerukama ülesehitusega ja erinevates variatsioonides muteerunud  pahavara, mis suudavad takistada tõrjeprogrammide installeerimist arvutisse või peatavad nende töö. Meil on sellele nüüd lahendus. Kaasaskantava skänneriga võib puhastada ka väga nakatunud süsteeme ning selle skänneri tõhusus seisneb selles, et seda ei pea arvutisse installeerima. Seega ei muuda see ka süsteemifaile ega paigaldu Start-menüüsse ja Programmifailide kataloogi ning ei vaja internetiühendust. Selle võib paigaldada USB –kaartidele-või –pulkadele, välistele kõvaketastele jne.“

Tasuta SUPERAntiSpyware Portable Scanner pakub tõepoolest sellist nutikat lahendust. Nagu allolevalt pildilt näha võib, tirisin korraga neli kaasaskantavat SUPERAntiSpyware versiooni, mis tegelikult kõik on erineva nimega. Seega peab pahavara looja kurja vaeva nägema, et ta suudaks pahalast kõiki nende  programmivariantide eest peita.

tasuta nuhkvaratõrjed

Skannerisse on rakendatud sama nuhkvaravastane mootor, mida kasutab ka SUPERAntiSpyware tasuline versioon. Andmebaase uuendatakse vähemalt kord päevas, seega ei ole oluline, kui puudub internetiühendus. Kui programmi aga kasutatakse näiteks arvuti teisel kettal, millel ei asu opisüsteem, siis loomulikult võib enne skanneerimist programmi käsitsi uuendada.

Mulle meeldib see kaasaskantav programm veel sellepärast, et ta ei muuda mu arvutit aeglaseks. Paraku programmi tavaline versioon, mille ma kunagi arvutisse installeerisin, hästi ei sobimud mu arvutisüsteemiga ning põhjustas töötamise aeglustumist, misjärel ma eemaldasin selle oma tõrjete hulgast.

Käivitamiseks kliki SAS…COM failil, vali Run, reklaamaknas vajuta Click here to start ja vali kasutajaliidese keel. Kui soovitakse programmi uuendada, siis vajutage Otsi Uuendusi, kui aga tahetakse teostada kohene kontroll, siis valige Kontrolli oma arvutit… Järgmises aknas võib veel omakorda valida kiire-, täieliku-  või kohandatud kontrollimise meetodi ja siis tuleb vajutada Next.

viiruste ja nuhkvara otsimine ja eemaldamine

Kes soovib, võib enne arvuti skanneerimist oma tahte järgi suvandid täiendavalt paika seada.

tasuta nunkvara eemaldamise tõrjeprogrammid

NB! Ülevaate olen juba varem avaldanud Arvutikaitse.ee-s.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: