Mis on Väikeblogimine ehk Mikroblogimine

Väike- ehk pisiblogimine (Microblogging) on üks blogimise vorme, mis erineb traditsioonilisest blogist selle poolest, et selle sisu on väga lühike ja kokkuvõttev. Olenevalt väikeblogimisteenusest võivad selleks olla kas paar-kolm lühilauset või lihtsalt teemat tutvustav pealkiri koos viitelingiga kasutaja teise blogisse või – kodulehele; pilt või videoviide. Samuti olenevalt teenusepakkujast võimaldatakse kas üles laadida ja jagada faile, heli- ja videoklippe või saata kiirsõnumeid SMS-i teel kas e-postile või mobiilile.

Väikeblogide teemad on tavaliselt väga lihtsad ja üldtutvustavad. Näiteks tavakasutajate elu-olu tutvustavad postitused võivad piirduda lihtsa teadeandega “Mida ma hetkel teen”; teemablogid, näiteks Arvutiturve Twitter´is (arvutialased teemad), kuvavad teatud teemasid tutvustavaid pealkirju (kas ilma või koos selgitava lühilause(te)ga), firmad ja ettevõtted võivad lühidalt reklaamida oma tooteid või teenuseid, ametiasutused saavad kiiresti edastada olulisi ja vajalikke teadeandeid.

Mõned mikroblogimise teenused võivad pakkuda privaatsusfunktsioone, mis võimaldab blogijal kontrollida, kas nende postitusi saavad lugeda kõik või ainult valitud nimekirjas olevad kasutajad.

Termin “mikroblogimine” hakkas rohkem levima aastatast 2006 ja 2007, kui suurenes väikeblogimisteenuste Tumblr ja Twitter populaarsus. Kaasa on aidanud sellele ka Facebook, MySpace, LinkedIn ja Xing sotsiaalsed võrgustikud, mis  samuti kätkevad endas väikeblogimise omadusi. Aasta-aastalt on väikeblogimise tähtsus aina suurenenud, kuna väga kiiresti, reaalajas, saab edastada vajalikku infot lihtsalt ja vahetult.

Allikas: Wikipedia jt.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: