Mis on Väikeblogimine ehk Mikroblogimine

Väike- ehk pisiblogimine (Microblogging) on üks blogimise vorme, mis erineb traditsioonilisest blogist selle poolest, et selle sisu on väga lühike ja kokkuvõttev. Olenevalt väikeblogimisteenusest võivad selleks olla kas paar-kolm lühilauset või lihtsalt teemat tutvustav pealkiri koos viitelingiga kasutaja teise blogisse või – kodulehele; pilt või videoviide. Samuti olenevalt teenusepakkujast võimaldatakse kas üles laadida ja jagada faile, heli- ja videoklippe või saata kiirsõnumeid SMS-i teel kas e-postile või mobiilile.

Väikeblogide teemad on tavaliselt väga lihtsad ja üldtutvustavad. Näiteks tavakasutajate elu-olu tutvustavad postitused võivad piirduda lihtsa teadeandega “Mida ma hetkel teen”; teemablogid, näiteks Arvutiturve Twitter´is (arvutialased teemad), kuvavad teatud teemasid tutvustavaid pealkirju (kas ilma või koos selgitava lühilause(te)ga), firmad ja ettevõtted võivad lühidalt reklaamida oma tooteid või teenuseid, ametiasutused saavad kiiresti edastada olulisi ja vajalikke teadeandeid.

Mõned mikroblogimise teenused võivad pakkuda privaatsusfunktsioone, mis võimaldab blogijal kontrollida, kas nende postitusi saavad lugeda kõik või ainult valitud nimekirjas olevad kasutajad.

Termin “mikroblogimine” hakkas rohkem levima aastatast 2006 ja 2007, kui suurenes väikeblogimisteenuste Tumblr ja Twitter populaarsus. Kaasa on aidanud sellele ka Facebook, MySpace, LinkedIn ja Xing sotsiaalsed võrgustikud, mis  samuti kätkevad endas väikeblogimise omadusi. Aasta-aastalt on väikeblogimise tähtsus aina suurenenud, kuna väga kiiresti, reaalajas, saab edastada vajalikku infot lihtsalt ja vahetult.

Allikas: Wikipedia jt.

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: