Kuidas lisada Twitterisse automaatseid ja vanemaid postitusi

Paljud kasutajad on alustanud kõigepealt traditsioonilise blogipidamisega ja alles siis, kunagi hiljem, loonud konto ka Twitter´isse. Nii nagu minagi.

Samamoodi, mõned kirjutavad lühisõnumeid ainult Twitteri vahendusel, teised aga kannavad sinna üle ka oma teiste blogide ja kodulehtede postitused. Nii nagu minagi.

Aga kui Twitteriga alustasin, siis kõigepealt pidin selgeks saama, kuidas on võimalik Twitterit seada automaatselt postitusi hankima minu traditsiooniliselt kodulehelt ja kuidas saaksin üle kanda ka vanemad artiklid, mille olin kirjutatud enne Twitteri konto loomist. Viimast pean eriti oluliseks just sellepärast, et sageli lisan oma uutesse postitustesse viiteid vanematele artiklitele, aga vahetevahel läheb isegi otsingut kasutades nende leidmiseks palju aega. Kui aga avan Twitteri, on kõik postituste pealkirjad üksteise all reas ning vajaliku leian koheselt ja kiiresti. Vajutades lingile More kuvatakse pealkirjad kasvõi esimese postituseni välja.

Postitused automaatselt Twitterisse

Et mikroblogi Twitter korjaks automaatselt postitusi teistelt kodulehtede kontodelt (Facebook, Ping.fm, Hellotxt, Laconica) tuleb avada Twitterfeed ja registreeruda kasutajaks (Register Now). Pärast seda, kui konto on loodud (Create Account), vali Create New Feed. Seejärel  nimeta voogude pealkiri ja ja lahtrisse RSS Feed URL lisa oma postitituste RSS aadress. Lühidalt RSS aadressi leidmisest olen kirjutanud Yahoo Vidinaid tutvustavas artiklis lõigu all NewsStand.

Avades Advanced Settings saab kasutaja sättida postituste Twitterisse toimetamise sätteid – kas kuvatakse ainult tiitelpealkiri või ka postituse kirjeldus, mitu postitust mis aja tagant üle kantakse jne. Seejärel vajuta Continue to Step 2 ja siis All Done.

Vanemad postitused Twitterisse

Kõik kasutajad loomulikult ei leia vajadust oma vanemaid postitusi Twitterisse lisada, ent teemablogide puhul on hea, kui Twitteri kaudu leiab vastava pealkirja abil kiiresti vajaliku info. Näiteks mina, kui soovin oma arvutialaste artiklite seast leida kiiresti mingit sõnaseletust, et sellele uues artiklis viidata, ei otsi ma seda teema alt Sõnaseletus ega kasuta ka otsingut, vaid avan Twitteri ja leian selle sealt. Kusjuures, pealkirju silmates võin ma veel lisakski mõne teise hea viite leida, mis korrapealt mulle meelde ei tulnud.

Kuna kasutan veebilehitsejatest Firefoxi, lisasin sellele plugina TwitterBar . Vanemate postituste lisamiseks, mis ei ole veel Twitteris, tuleb avada vajalik artikkel ja vajutada aadressirea lõpus olevale TwitterBar ikoonile Post to Twitter. Et vanemad postitused saaksid õige pealkirja, siis tuleks enne avada veebilehitsejas Tools – Add-ons, leida sealt TwitterBar, vajutada Options ning avatud teisaldamist ootava artikli pealkiri kopeerida-kleepida URL lahtrisse. Näiteks minul on veebilehitsejas avatud sõnaseletus “Mis on Twitter”, kopeerin lehelt selle pealkirja URL lahtrisse, vajutan OK ja seejärel kannan viite Twitterisse üle vajutades Post to Twitter ikoonile. Aadressireal antakse märku operatsiooni edukusest. Niimoodi saab kõik vanemad postitused viia Twitterisse. Loomulikult tuleb enne ka lisada Twitteri konto vajutades lingile Add Account.

NB! Kuna tegelen rohkem registri ja turvalisusega, siis võibolla on ka paremaid meetodeid vanemate artiklite ülekandmiseks, ent isiklikult  pole nendega veel kursis.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: