Mis on Veeb ehk World Wide Web

World Wide Web (lühendatult WWW või veeb) on üleilmselt jagatud infosüsteemide võrgustik teabevahetuseks Internetis. Internet ja veeb, mida tihti samastatakse, pole üks ja seesama. Kui Internet on globaalne süsteem omavahel ühendatud arvutivõrkudest, siis veeb on rakendus, mis töötab ühe osana Inernetist. See on maailma suurim andmebaas ehk kogumik omavahel ühendatud dokumentidest ja teistest ressurssidest, mis on seotud (hüper)linkide ja URL-ide abil. Viitavad lingid, mis viivad edasi teiste teabeallikateni ühe hiirekliki abil, kuvatakse tavaliselt värviliselt.

Veebilehitsejate (Internet Explorer, Mozilla Firefox, Opera jne.) abil saab vaadata veebilehti, mis võivad sisaldada teksti, pilte, heli, animatsiooni, videot, graafikat, programme jne. (Veebi)lehtede kogum moodustab (veebi)saidi. Veebilehed ja veebisaidid kokku loovadki veebi.

Veeb kasutab andmete edastamiseks HTTP protokolli. Veebi iga punkt on seotud URI-ga (Uniform Resource Identifier), mis mis määrab kindlaks püsiva ressursi nime (URN- Uniform Resource Name) ja selle leidmise aadressi (URL – Uniform Resource Locator). Veebi loojaks on Tim Berners-Lee.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: