Kuidas meisterdada paberist mänguasju lastele (lennukid, paadid, loomad jne)

Toimetatud 02.sept. 2011.

Vahetevahel on emmed-issid lausa hädas, et leida lastele asjalikku tegevust. Küll nad retsivad arvutit, jõllitavad päevad läbi telekat, kiusavad koduloomi, sörgivad sul takjatena sabas või töllavad niisama ringi. Kui aga mõni neist küsibki emalt või isalt, et “palun õpeta mind paberist lennukit või laeva tegema”, siis vanemad tavaliselt vaid mökitavad selle peale. Ka mulle vaadati ühel päeval ootusärevalt otsa, kui minult nõuti paberist millegi meisterdamist. Õnneks tuli mulle meelde üks veebisait, kus selliseid õpetusi jagatakse.

Origami Kids lehelt võib leida kuni 50 samm-sammult õpetust, kuidas voltida paberist lennukeid, laevu, linde jne. Unikaalsete 3D animatsioonide abil on väga lihtsalt lahtiseletatud, kuidas mingit paber-mänguasja meisterdada.  Leides erinevatest kategooriatest meeldiva kujundi, tuleb see avada ja seejärel proovida  seda õpetuse abil järgi voltida. Igast järgmisest sammust saab aimu Next abil.

Juhendi vasakpoolne pilt näitab ära, mis on juba tehtud, parempoolne pilt selgitab, mida tuleb järgmisena teha ja keskmine animatsioon seletab piinliku täpsusega, mida just antud hetkel tuleb teha, et paberist käsitöö lõplikult valmis saaks.

Antud saidi puhul tuleb vaid arvestada seda, et lehtedel on meeletult palju reklaami, animatsioone ja pilte, mis võivad takistada lehe avanemiskiirust. Ent ootamine tasub ära. Kui alguses saab ema või isa koos lapsega paberist mänguasju valmistada, siis hiljem, kui kogemused on juba olemas, saab laps üksi sellega hakkama. Ja asjalikku tegevust ning hilisemat mängulusti jätkub kauemakski….

Veel alternatiivseid õpetusi, kuidas teha paberist mänguasju lastele:

Origami-Fun!

Origami-Instructions.com 

http://www.origami-resource-center.com/easy-origami.html

Bestpaperairplanes

http://dev.origami.com/diagram.cfm

origami-club

paperairplanes

http://www.origami-instructions.info/

Teisi huvitavaid laste värvimislehti ja mänge leiab teema alt Laste mängud

4 kommentaari to “Kuidas meisterdada paberist mänguasju lastele (lennukid, paadid, loomad jne)”

 1. enel voore Says:

  noo aga kuidas siis neid teaha saab??

  • Priit Says:

   Aitäh, Enel!

   Mul on alati hea meel, kui mõni blogi lugeja märkab blogis vigu ja juhib sellele tähelepanu. Kuna teen oma kodulehte üksinda, ei jõua ma alati kontrollida vanemaid artikleid, et kas nendes viidatud lingid viivad ikka õigetele lehtedele, kas need lingid töötavad, või näiteks eripakkumiste puhul – kas need on veel aktiivsed.
   Võisin maha lingi, mis viis automüügiga tegeleva ettevõtte lehele. Rohkem infot loe artiklist.

   Veelkord tänud, Enel!

 2. Katu Says:

  Aitäh! Proovisin ka sellelt lehelt paar õpetust ning lapsele meeldis väga. Ise õppisin aga sealt kuidas korraliku ipaberlennuki tegemine käib ja tuli välja väga hea 🙂


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: