Lihtne ja kiire programmide eemaldaja IObit Uninstaller

Kõik teavad, kui tüütu on programmide arvutist eemaldamisel kasutada Windows enda tööriista, milleni jõuab, kui avada Start – Settings – Control Panel – Add or Remove Programs. Mina isiklikult jõuan enne halliks minna, kuni see rakendus installeeritud programmidega avatakse, pealegi kustutamisel ei puhastata süsteemi korralikult sinna peidetud failijäänukitest. Seepärast on alati kavalam kasutada spetsiaalseid programmieemaldajaid, milleks võiks olla kasvõi tasuta IObit Uninstaller.

Utiliidi koduleht asub siin, ent lihtsam on paigaldusfail tirida alternatiivselt failijagamissaidilt Majorgeeks.com.

uninstaller ehk programmide eemaldajaUtiliit kuulub portatiivsete- ehk kaasaskantavate programmide hulka, seega ei pea seda kettale installeerima ja vajadusel võib kasutada ka USB seadmetel. Käivitusfailil klikates tuleb vaid valida Run ning programm avaneb tööks.

Programmide eemaldamiseks on kolm võimalust. Tööriistariba saki Uninstall abil saab valida tavapärase (Standard) eemaldamismeetodi, mis sarnaneb Windows tööriista tööpõhimõttele, või edasijõudnud (Advanced) kustutamismeetodi, mis lisaks tavapärasele eemaldamisele otsib hiljem süsteemist ka failijäänukeid ning hävitab need samuti. Ise soovitan alati kasutada edasijõudnud meetodit, et arvuti mõttetutust prahist täiesti puhtaks saaks. Karta pole vaja, sest juhul, kui arvutitöös tekivad mingid häired, loob utiliit enne kustutamist alati süsteemitaastepunkti, mille abil saab eelnevat korras seisu ennistada varasemasse aega.

Eemaldamist vajav programm tuleb leida programmireast või kasutada otsingut (Search software). Seejärel tuleb see märkida linnukesega ja valida Uninstall. Kui ollakse päris kindel, et tõesti soovitakse antud programmist lahti saada, tuleb avanevas hüpikaknas kinnitada oma soovi lingile Yes vajutades.

programmide kiire eemaldamine

Kõigepealt luuakse süsteemitaastepunkt, siis küsitakse veelkord üle, kas soovitakse programm lõplikult eemaldada ning nõustumise korral kasutatakse programmi kustutamiseks tavapärast meetodit. Seejärel tuleb ise vajutada lingile Powerful Scan, misjärel otsitakse süsteem üle jäänukfailidest.

programmide uninstallimine

Nende ette tuleb samuti linnukesed lisada ja valida Delete (Kustuta).

kuidas eemaldada arvutist programme lihtsalt

Kolmandaks programmi kustatamise meetodiks on nn jõuga eemaldamine (Forced Uninstall). Seda meetodit kasutatakse sel juhul, kui programmi eemaldamisfail on rikutud ning tavalisel viisil ei õnnestu seda arvutist kustutada. Siis tuleb valida sakk Forced Uninstall, avada Browse abil failiredel ja otsida üles vajalik programm (üldjuhul  Computer – Local Disc C – Program Files), avada see ning Next abil jätkata nagu eelnevalt sai kirjutatud.

programmide jõuga eemaldamine ja kustutamine

Utiliit võimaldab lihtsasti eemaldada ka tüütuid tööriistaribasid, mis on paigaldatud märkamatult veebilehitsejatele ja mida kasutaja pole osanud varem maha installeerida (Toolbars). Samuti saab vaadelda lingi Recently Installed abil viimati arvutisse paigaldatud programme ning lingi Large Programs abil suurimaid kettamahtu kasutavaid programme.

spetsiaalne programmide eemaldaja

Sobib operatsioonisüsteemidele:

  • Microsoft® Windows® 7 (32-bit ja 64-bit) Starter/ Home Basic/Home Premium/Professional/Ultimate
  • Microsoft® Windows® Vista (32-bit ja 64-bit) Starter/Home Basic/Home Premium/Business /Ultimate
  • Microsoft® Windows® XP (32-bit ja 64-bit) SP2/SP3, Home/Professional/Media Center
  • Microsoft® Windows® 2000 (32-bit ja 64-bit)

Kuidas aga saab ohutult ja kiiresti eemaldada viirusetõrje programme, sellest saab lugeda artiklist Tõrksate tõrjeprogrammide eemaldamine – AppRemover


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: