Lapsi arendav arvutimäng – Lego klotsidest ehitamine

BlockCAD on tasuta programm, millega saab Lego-laadsete klotside abil ehitada virtuaalseid kolmemõõtmelisi ehitisi, maju, torne, aga samuti ka lennukeid, autosid, traktoreid ja mis iganes teisi kujundeid, mis vaid meeles mõlgub. BlockCAD sisaldab sadu kujunduselemente erinevas suuruses ja kohandatavate värvidega, mis võimaldab lastel luua ka midagi sellist, ainult neile eriomast, mida nende piiritu kujutlusvõime vaid pakkuda võib.

Alguses, kui programm pole veel päris selge, võib ju käeharjutuseks ja täpsuse treenimiseks lihtsalt erivärvilisi klotse üksteise peale asetada, kuid hiljem võib juba konstrueerida näiteks kasvõi oma kodumaja või lemmik mänguautot, mis nurgas seisab. Kõik see kokku arendab kunsti- ja ilumeelt, sobitades erinevaid värve omavahel, täpsust, loogikat ja kujutlusvõimet.

Kujundite meisterdamine iseenesest on lihtne, kõik on kontrollitav hiire abil. Tuleb vaid valida paremast reast sobiv värv, siis kujund, klikata sellel ja lohistada hiirenoole abil vajalikku kohta. Kui pilt valmis, saab seda salvestada arvutisse A2, A4 või A8 formaadis või printida välja.

Selle programmi funktsioone ei tahaks palju lahti seletada – palju põnevam on need ise töö käigus selgeks õppida. Sellepärast oleks hea, kui kohe alguses klõpsutatakse läbi kõik tööriista ikoonid, ka pisimadki noolekesed, et mõista, milleks miski vajalik on.

Paar tähelepanekut siiski ütlen, mis võivad alguses segadusse ajada. Kui soovitakse ebavajalikku või kasutaja arvates valesti lisatud koltsikest eemaldada, siis tuleb kõigepealt vajutada programmi ülemise rea valgele noolekesele, kustutataval klotsikesel klikkida ja valida alt paremast nurgast sinine tagasivõtmise kaardus nooleke (vaata ülemiselt pildilt).

Kui keeratakse pilte külg- või pealtvaatesse, saab alustatud originaalpidi uuesti kuvada vajutades all tööriistaribal tähele R.

Sobib kõikidele operatsioonisüsteemidele: Win95/98/98SE/Me/2000/NT/XP/Vista/Windows 7

Teisi laste lõbusaid ja toredaid mänge leiab teema alt Laste mängud.


Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: