Programmide täielik eemaldamine Advanced Uninstaller abil

Tasuta Advanced Uninstaller FREE on lihtne tööriist, mis aitab kergesti  ja täielikult eemaldada arvutisse installeeritud ebavajalikke programme. Rakendus monitoorib pidevalt programmide paigaldamisel tehtavaid registimuutusi, jätab need meelde, ning hiljem mõne programmi kustutamisel eemaldab ka kõik selle programmiga seotud failijäänukid.

Programmi koduleht asub siin, ent lihtsam on paigaldusfail tirida arvutisse Softpedia´st.

Programmi arvutisse paigaldamise lõpus küsitakse kahe punkti abil, kas ehk soovitakse programmi välimust muuta ning kas tahetakse võimaldada programmil läbipääsu internetti.  Mina valisin No, don´t connect to the Internet ja vajutasin OK.

Programmi avanedes täidab see praktiliselt kogu ekraani, kus põhiaknas on väga lihtsasti ja arusaadavalt sakiruutudel näidatud ära kõik funktsioonid, mida see tasuta versioon pakub. Muide, kes soovib funktsioone võrrelda tasulise programmi versiooniga, saab seda teha  sellel lehel.

Kui aga kasutaja ei soovi nii suurt programmiakent, siis avagu General Settings ning märkigu linnukesega Open main program interface in smaller window ning vajutagu OK. Programmi taaskäivitamisel kuvatakse väiksem kasutajaliides.

Installation Monitor – kasutaja saab selle lahtri abil sisse lülitada (Start installation monitor) funktsiooni, kui kõiki arvutisse paigaldatavaid programme jälgitakse põhjalikult, et hilisemal eemaldamisel saaks viimane kui üks programmi poolt paigaldatud fail kustutatud. NB! Kui monitor sisse lülitada, siis see eeldab, et rakendus töötab taustal ja ka alglaadimisel lisatakse töötavate protsesside hulka. Mõnele arvutile selline ressursikulu (suhteliselt väike, ent siiski) ei pruugi sobida, seega tuleb katsetada selle sobivust.

Startup Manager – saab vaadelda täpset infot (Show more info), välja lülitada (Disable), kustutada (Remove) või ise juurde lisada (Add) rakendusi, mis automaatselt avanevad arvutisüsteemi käivitamisel. Mida rohkem neid startimas on, seda aeglasem on Windows avanemine. Ent samas peab kindel olema ja kasvõi netist infot juurde otsima, millist rakendust välja lülitada ja mis peab igal juhul jääma.

Windows Services – saab vaadelda teenuseid, mida mõni programm või süsteem vajab töötamiseks. Kõik teenused pole alati vajalikud ja võib välja lülitada, ent siis peab kindlat teadma, mis nimelt välja lülitatakse, et hilisemaid tõrkeid arvutitöös ei tekiks. Samas on siin ka lahter Profiles Editor, mille abil saab salvestada hetkeseisu (Original Settings – Save Profile), mille abil saab hiljem taastada varasemat seisu.

Quick Cleaner – saab puhastada arvutisüsteemi mõttetust prahist – IE, Firefox, Chrome küpsistest, vaikimisi salvestatavatest ajutistest- ja hiljutitest failidest, ajaloost jne.

Start Menu Cleaner – leiab vigased kirjed Start menüüst ja ekraanilt. Puhastamiseks liigu edasi Next abil.

Start Menu Items Manager – saab Start menüü programmide real neist ebavajalikke peita või sortida tähestiku järjekorda.

Front Manager – leiab olemasolevaid kirjatüüpe, vajadusel saab mittevajalikud kas välja lülitada või eemaldada.

Control Panel Manager – kontrollpaneeli rakendused, ebavajalikud võib välja lülitada.

Web Tools –  online foorumid, kasutajate reitingud, programmi koduleht.

Uninstall Programs

Avades esimese funktsiooni Uninstall Programs kuvatakse kõik arvutisse paigaldatud programmid. Programmide kuvamisviisi saab kasutajale meelepärasemaks muuta paremast alumisest reast View Style. Kui pärast programmi paigaldamist installeeritakse arvutisse uusi rakendusi, siis need viimatised programmid on kerge üles leida punase kirja järgi, mis on kaetud kollaka taustaga. Seega ei pea hiljuti paigaldatud programme tikutulega taga otsima.

Programmi desinstalleerimiseks tuleb soovitud rakendus hiireklikiga aktiivseks teha, mis seejärel kaetakse helesinise taustaga, ning vajutada lahtrile Uninstall.


Eraldi hüpikaknas küsitakse veelkord kinnitust, kas ikka tõesti soovitakse antud programmi arvutist eemaldada. Kui soov on kindel, siis tuleb vajutada veelkord aknakeses Uninstall. Jälgige, et linnuke oleks kastikeses After uninstall, scan the disk and registry for program leftovers.

Kui programm on tavapäraselt eemaldatud, vajuta paremast nurgast nupule Next, et süsteemist otsitakse ka eemaldatud programmi failijäänukeid ning ka need kustutataks.

Skanneerimise lõpus tuleb uuesti edasi minna (Next), misjärel järgmises aknas näidatakse failid, mis olid programmi poolt arvutisse paigaldatud, ent tavaline kustutamismeetod neid ei eemaldanud. Alt vasakust nurgast tuleb valida Select – Select All ja vajutada Next.

Vahetevahel juhtub ka nii, et tavapärasel viisil ei saa programmi eemaldada. See aga ei tähenda, et ebavajalik rakendus peakski igaveseks arvutisse jääma. Sel juhul tuleb desinstalleerimisele mittealluv programm hiirega ära märkida, nagu eespool sai kirjutatud, valida Forced Removal ning Next abil võiduka lõpuni minna.

Lahtrile Remove invalid entries vajutades otsitakse programmide seast vigaseid kandeid.

Lahter Drag & drop uninstall on aga mõeldud mugavust armastavatele kasutajatele. Sellele lahtrile vajutades kuvatakse prügikasti märgistusega aknakene, millele hiirega eemaldamist vajavat programmi lohistades avatakse kohe desinstalleerimise funktsioon.  Täpselt samuti saab koheselt programme eemaldada ka nii, kui hiirega võetakse kustutamist vajavast programmist hiirega kinni ja lohistatakse see Advanced Uninstaller Free ikoonile. Ülejäänud eemaldamine toimub samamoodi nagu eespool sai kirjutatud.

Sobib opisüsteemidele:

  • Windows 7 kõik versioonid, kaasaarvatud 32-bit ja 64-bit süsteemid
  • Windows Vista kõik versioonid, kaasaarvatud 32-bit ja 64-bit süsteemid
  • Windows XP kõik versioonid, kaasaarvatud 32-bit ja 64-bit süsteemid

Et oleks valikuvabadust, siis alternatiivsest desinstalleerijast olen kirjutanud ülevaates Lihtne ja kiire programmide eemaldaja IObit Uninstaller ja tõrksate tõrjeprogrammide eemaldamisest AppRemover abil selles ülevaates.


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: