Lihtne ja mitmekülgne fototöötlusprogramm Photo Editor

Photo! Editor on tasuta multifunktsionaalne fotode viimistlusprogramm, mis sisaldab endas mitmeid vahendeid piltide töötlemiseks. Ehkki võib tunduda, et  programmis on vähe funktsioone, siis ometigi on see vägagi  võimekas ja mitmekülgne tööriist, kus on olemas kõik esmavajalik, mida igaüks vajab fotode kvaliteedi parandamiseks, efektide lisamiseks või vigade eemaldamiseks.

Sobib operatsioonisüsteemidele Windows 2000, XP, Vista või Windows 7.

Väga paljudel kordadel olen oma blogis maininud, et ehkki saan edukalt hakkama ka keeruliste programmidega, siis tegelikult minu poolehoid ei kuulu neile. Kõige geniaalsemad programmid on alati just need, mis on lihtsad, mugavad  ja kasutajasõbralikud, samas aga professionaalsed ja universaalsed,  mille käsitsemisega saaks hakkama ka algaja arvutikasutaja. Just seda Photo! Editor pakubki.

piltide töötlemine

Photo! Editor abiga saab eemaldada fotodelt punasilmsust, parandada ja teravdada piltide värve ning kontuure, tõhusalt eemaldada hämaras tehtud fotodelt värvimüra (kui pildid on nö säbrulised, pisikesi häirivaid valgustäpikesi täis) ning boonusena lisada üllatavaid värviefekte või luua naljakaid karikatuure. Ent see ei ole veel kõik – suurepäraseks vahendiks on piltidelt häirivate elementide kaotamise funktsioon Make Up, mis peaks eriti meeldima just tütarlastele ja naistele.

Kui teemaväliselt rääkida minust endast, siis minu jaoks ei ole olemas inetut naist – kõikides naistes on midagi eripärast ja kaunist, ent see tuleb osata vaid üles leida (see oli vihje isastele). Kui ma aga juhtun vaatama mõnda fotot, kus ilusal näolapikesel paistetab suur mädavistrik või huulel on veritsev külmavill, siis ausalt öeldes, see häirib veidi küll. Ent selliste ajutiste vigade parandamiseks ongi ju loodud Photo! Editor, seega ei pea keegi enam kunagi paaniliselt pildistamist kartma ega fotograafile röökima, et “ära sa jummala eest mind pildile võta, muidu löön sulle küüned näkku või kisun sul silmad pealuust välja!”

Funktsioonid

pildi töötlemise vahendid

PS. Kõikidel programmi funktsioonidel on olemas täiendava vahendina ka manuaalne viimistlusvõimalus. Sellisel juhul tuleb ikoonide kõrvalt avada nooleke ja valida Manual Correction.

Kõikide funktsioonide lingid, mis on allpool rohelises kirjas, viivad programmi kodulehele näidispiltide juurde. Soovitan kindlasti ka neile pilk peale visata.

Fix Red Eye – Punasilmsuse eemaldaja fotodelt. Erinevalt teistest analoogsetest programmidest ei pea spetsiaalselt silmadel klikkima vaid piisab kui vasaku failiredeli abil leida pilt, avada see programmi töötlemisaknas ja vajutada ikoonile Fix Red Eye.

punaste silmade eemaldamine

Enhance Color – Tööriist sisaldab mitmeid vahendeid piltide värvi tasakaalu, kontrastsuse, heleduse ja küllastatuse redigeerimiseks.

NB! Kui vasaku failiredeli abil on avatud kaust piltidega ja ühtegi neist ei avata töötlemisaknas, siis vajutades ikoonile Enhance Color parandatakse automaatselt piltide värvi kvaliteeti kõikidel kaustas olevatel piltidel.

photo design program freeware

Kui valida käsitsi töötlus (Manual Correction), siis pakutakse kasutajale mitmes variatsioonis automaatselt viimistletud pilte valimiseks, kui aga märkida punktikesega Color Correction, saab ise vastavalt soovidele ise piltide värve-, teravust-, heledust- jne muuta.

image editing freeware

Denoise – Programmi autorite sõnul pakub see funktsioon väidetavalt maailma parimat tehnoloogiat heleduse-ja värvimüra eemaldamiseks piltidelt, mis on tehtud halva valgustusega ruumides või hämarataes kohtades.

Deblur – Funktsioon võimaldab teravustada uduseid pilte ja võimaldab parandada isegi tugevalt hägustunud pilte.

Caricature – Tööriist võimaldab luua naljakaid pilte, venitades ja koolutades pildil vastavat osa.

funny pictures

Make Up – Põhimõtteliselt on see mõeldud portreedel iluvigade parandamiseks – vistrike, villide, haava piirjoonte jne eemaldamiseks ning võimaldab vajadusel näopildil isegi hambaid valgemaks värvida, ent samamoodi sobib see funktsioon ka vanade- või murtud piirjoontega fotode taastamiseks. Alloleval pildil on näha terav murdumisjoon ja palju valgeid kahjustustäppe, mis programmi abil said eemaldatud (NB. Saab veel paremini parendada, ajapuudusel taastasin sellel pildil murdumisjooned ja täpikesed u. 2 minuti jooksul).

piltide restaureerimise programmvanade piltide ja fotode restaureerimine

Lighting Effects – Võimaldab piltidele lisada kunstlikult valgustuse efekte.

photo lighting effects

Straighten – Võimaldab kallutada pilti – juhul, kui pildistaja fotoaparaati halvasti käes hoidnud ja pilt ei ole saanud otse, või on mingit objekti pildistatud nii, et see on fotole kaldu jäänud, saab selle funktsiooni abil leida kujutisele õige asend.

Resample – Vahend võimaldab pilte suurendada või vähendada ilma et pildikvaliteet muutuks.

Crop – Võimaldab piltidelt välja lõigata üleliigset või kõige meelepärasemaid üksikasju.

Programmis on ka paremklikifunktsioon – kui ükskõik millisel pildil teha parem hiireklikk ja valida Process Photos, seejärel valida vajalik viimistlusmeetod, avatakse  just valitud funktsioon foto töötlemiseks.

digital photo processing

Veebisait pakub programmi arvutisse tirimata ka otse online teenusena pilte Pho.to kodulehel töödelda. Kui registreeritakse, siis loodud fotodele ei lisata Pho.to reklaamkirja. Online töötlemiseks saab pildi valida arvutist (From Disk) või mõnelt veebilehe aadressilt (Enter URL).

online photo processing and editing

Vaata ka ülevaatlikku videot programmiga töötamisest: Fotode töötlemine tasuta pilditöötlusprogrammiga Photo Editor – ülevaatlik videoõpetus

Teistest fototöötlusprogrammidest leiab infot teema alt Fototöötlus, pilditöötlus

Üks vastus to “Lihtne ja mitmekülgne fototöötlusprogramm Photo Editor”

  1. Photo Editorist | Siimla's Blog Says:

    […] https://arvutiturve.wordpress.com/2010/05/30/lihtne-ja-mitmekulgne-fototootlusprogramm-photoeditor/ This entry was posted in Arvutigraafika. Bookmark the permalink. ← Arvutikasutaja vajadused LikeBe the first to like this post. […]


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: