Privaatsete failide turvaline kustutamine

Varem olen kirjutanud, kuidas arvutist ja ka prügikastist kustutatud või kadunud faile lihtsasti taastada, ent vahetevahel on vaja väga privaatseid, salajasi ja tundlikke dokumente, kirju, pilte või videosid niimoodi hävitada, et mitte kunagi ei saaks keegi neid taastada.

Tasuta erakasutuseks Moo0 FileShredder pakub  seda võimalust. Paraku jälle pakutakse paigaldusfaili allatirimiseks cnet download .com failijagamissaiti, mis ei toimi kuigi hästi, seega on parem fail arvutisse tirida Softpedia lehelt.

Programmi arvutisse paigaldamine möödub lihtsalt, tuleb nõustuda tingimustega ning installeerimise lõpus valida Close. Kui tärnike jäetakse kastikesse Launch the application now, võib avaneva programmiga kohe tutvust teha.

Programm toetab nelja failidekustutamismeetodit sõltuvalt sellest, kui oluline oli fail kasutajale. Mida salajasem ja privaatsem see on, seda suurema purustamisvõimega meetodi võib ta valida andmefaili lõplikuks hävitamiseks.

Vajutades programmiaknas lingile Detailed Description saab vaadata täpsemalt nende nelja kustutamismeetodi  andmeid – algoritme (Gutman, DoD 5220.22-M jne), mitu korda kirjutatakse andmed üle ning  muudetakse faili suurust ja nime jne.

Nii programm ise kui ka privaatsete andmete hävitamine on ülilihtne. Kustutamist vajvast failist tuleb hiirega kinni võtta ja tõsta see programmiaknasse, kuhu on kirjutatud Please drop file(s) / folder(s) to Shred. Seejärel küsitakse kinnitust, kas ollakse kindel faili purustamiseks, mida ei saa enam iialgi taastada. Kui sellega ollakse päri, tuleb vajutada nupule Yes.

Näide väikesest programmiaknast failide turvalisel kustutamisel:

Sobib operatsioonisüsteemidele Windows XP/2003/Vista/7


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: