Tee ise värviraamat oma väikestele lastele

karupoeg PuhhLapsed on ühed igavesti armsad ja vallatud väikesed inimesed. Vahetevahel aga, kes seda ei teaks, on neil kalduvus tüütuteks muutuda. Eriti siis, kui nad ei leia huvitavat tegevust või põnevat mängu. Kui aga printida neile välja hulganisti värvilehti, siis põnevat maalimist jätkub neile kauaks ajaks.

Arvan, et maalimiseks võib seda nimetada küll, ehkki värvilehtedele on kontuurid ette joonistatud. See ju ei tähenda, et lapsed peaksid kasutama ainult vilt- või värvipliiatseid vaid nad saavad edukalt katsetada ka värvi-kriite, õlipastelle või akvarell- ehk vesivärve. Pealegi ei pea ju värvima ära ainult kontuurpilte ennast vaid kontuuride kõrvale saab iga laps ise juurde joonistada kõike seda, mis vaid talle endale meeldib ja tema kujutlusvõime silme ette toob.

Kust aga leida tasuta värvimise lehti lastele? Ühed põnevamad ja ilusamad värvilehed asuvad aadressil Educational Coloring Pages. Siin on väga suures valikus erinevaid kontuurpilte nii poistele kui tüdrukutele ning esindatud on kõik tuntumad multifilmi- ja mängufilmi tegelased, mis ei jäta külmaks ühtegi last maailmas – Barbie, Väike Merineitsi (Little Mermaid), Hello Kitty ja Dora, Disney vahvad superkangelased nagu Miki Hiir (Mickey Mouse) ja koer Pluto, karupoeg Puhh (Winnie the Pooh), Bambi, Shrek, Batman, Superman ja Ämblikmees (Spiderman), Lumivalgeke (Snow White) ning Harry Potter jne jne – kõiki ei jõua üleski lugeda.

kontuurpildid värvimiseks ja printimiseks lastele

Lisaks veel teema all Educational Coloring leiab harivaid ja koolituslikke pildimaterjale, mille abil saab õpetada lapsi mänguhoos arvutama (liitma, lahutama, korrutama, jagama), tähti selgeks õppima, harjutama kellaaja tundmist, ning mis meile eestlastele veel huvitavam – õpetada samal ajal lapsi tundma inglise keelt. Näiteks sama kategooria all on alateema ABC Coloring Pages, mille avades kuvatakse kontuurpildid loomadest, lindudest, kaladest, lilledest, putukatest, taimedest jne, mille alt leiab laps pildiloleva kujutise nimetuse inglise keeles, mille ta saab siis eesti keelde tõlkida, näiteks H-h-ga algab inglise keeles hobuse nimi ehk “horse”.  Neid pilte saab välja printida nii, kui teha hiirega kontuuril paremklikk ja valida View Image ning seejärel valida File-Print või salvestada kõigepealt see pilt arvutisse Save Image As… abil ja alles siis see välja printida.

kontuurpildid värvimiseks lastele

Piltide teemad on väga hästi lahterdatud, sobiliku värvilehe leiab kiiresti ja kergesti. Enamikel juhtudel (välja arvatud eespool kirjutatud) tuleb vaid pilt avada sellel hiirega klõpsates ning valida veebilehitsejas printimise funktsioon. Tuleb vaid arvestada, et erinevad brauserid kuvavad kontuurpilte erinevalt. Parimaid võimalusi pakub selleks Mozilla Firefox, kus saab eelnevalt valida ka printimise eelvaate ehk File – Print Preview. Avatud pildil veelkord klikates saab seda suurenda ja eelvaate abil vaadata, kuidas see väljaprinditavale lehele jääb. Teistes veebilehitsejates nagu näiteks Internet Explorer, Opera ja Google Chrome tuleb leida printimise ikoon ja vajutada sellele.

Educational Coloring books

Kui lastel on lehed värvitud, võib need ilusasti kausta köita ja vähemalt minu lastel on samasid pilte huvitav ka hiljem niisama vaadata ning oma sõpradele-sõbrannadele või onudele ja tädidele näidata.

multifilmi tegelased Tuhkatriinu, Merineitsi, Miki Hiir

Teistest huvitavatest laste mängudest nagu arvutisse paigaldatavast värvimise programmist või online värvimise lehest, lego klotsidest ehitamisest, paberist lennukite ja paatide voltimisest jne leiab alateemast  Laste mängud.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

<span>%d</span> bloggers like this: