Ohutud ja turvalised Kideos videod lastele ja kogu perele

videod lasteleNovembris 2008 oli üks väike tüdruk mitme kuu kestel raske haigusega haiglaravil. Kui tema vanemad püüdsid lapsele huvitavate videode näol meelelahtust leida, siis pani neid muretsema see, et paljud internetist leitud klippidest sisaldasid laste jaoks äärmiselt ebasündsat ja kohatut sisu. Sellest saigi alguse idee luua veebisait, millelt erinevas vanuses väikelapsed leiaksid enda jaoks ainult ohutuid ja eakohaseid videoid, mida neil oleks lõbus ja põnev vaadata. Ilma et, keegi kedagi tapaks, erinevatel viisidel retsiks ja sandiks lööks, või mingi turske karvane onu mingil imelikul ja arusaamatul põhjusel suurte tissidega tädilt riideid seljast rebiks ning seejärel maadleks ja madistaks temaga voodis.

Ni sündiski kogupere videoportaal Kideos, kus muretult ja rahulikult saavad veebipõhist ehk online meelelahutust nautida nii lapsed kui lapsevanemad koos. Iga video, mis on Kideos vaatamiseks üles laetud, on läbinud põhjaliku kontrolli meelelahutusportaali nõuandekomisjoni poolt, kuhu kuuluvad nii lapsevanemad ise kui ka õpetajad. Kideos pakub usaldusväärset kohta igas vanuses lastele, kus nad saavad vaadata toredaid, rõõmsameelseid aga ka õpetlikke ja arendavaid videoklippe tervest maailmast.

Videod on kategoriseeritud vanuserühma põhjal, püüdes arvestada laste vastava ea arengutaset. Samuti on erinevad teemad kenasti lahterdatud, et laps leiaks teda kõige enam huvitavamast valdkonnast vajaliku video kiiresti üles – loodus, ookean, multifilmid, loomad, linnud, sport, reisimine jne.

Järgnevad videod on küll otse YouTube´st siia laetud, kuid need on esindatud ka Kideos, et lapsed ei peaks neid vaatamissoovi korral eraldi internetist paljude teiste kahtlase väärtusega videote vahelt otsima hakkama.

Kitties Singing Joy Joy Joy (Kiisud laulavad Joy Joy Joy)

Lion King – Circle of Life (Lõvikuningas – Elukaar)

Kui tuua näiteks iseennast, siis minul ja mu abikaasal on nüüd vahetevahel kergem küll – kui hädasti oli vaja teha mõnda kodust remont-tööd teravate- või ohtlike tööriistadega, siis lapsed olid meil kogu aeg ninapidi juures ja loomulikult oli neil vaja kõike oma õrnade kätega puutuda. Nüüd aga istuvad nad ilusti arvuti taga (või teleri ees, mis on arvutiga ühendatud videote mängimiseks) ja vaatavad mõnuga oma lastevideoid. Seda enam, et videote vaatamine on automatiseeritud – kui videoklipp lõppeb ja uut kohe ei avata, siis järgmine klipp vaatamiseks avatakse iseenesest.

Advertisements

Üks vastus to “Ohutud ja turvalised Kideos videod lastele ja kogu perele”

  1. Ohutud ja turvalised Kideos videod lastele ja kogu perele | Perelood ja pereelu Says:

    […] on avaldatud ohutut internetikäitumist- ja arvuti turvalisust tutvustavas blogis Arvutiturve. Seotud sildid: laste ohutu surfamine Eelnev postitus: 3 on […]


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: