Tee oma veebilehitseja isikupäraselt kauniks – Mozilla Firefox Personas

Alustuseks tuleb öelda, et Personas pole lapsemäng. Isikupärased Firefox brauseri päised aitavad tasuta reklaamida iga firma- või kodukasutaja isiklikku kodulehte, tuues sellega kuulsust ja tuntust nii kodu-kui välismaal. Pealegi, kui väga tahta, saab isikliku Firefox päiseteema tegemisega hakkama igaüks, ilma et ka selle eest tuleks raha maksta. Aga loomulikult võib neid komponeerida ka lihtsalt lõbu pärast, et oleks mõnusalt tore ajaviide. Ehk nagu öeldakse inglisepäraselt – Just for fun.

Vahetevahel on mul selline periood, et kui tahan siia oma kodulehele või Arvutikaitse´sse mingit artiklit, õpetust või programmi ülevaadet teha, siis „juhe“ jookseb kokku. Ehkki teemasid on mul palju ja tean, millest ja mida kirjutada, siis sõnad ei lähe ritta ja mõtete voolavust pole. Uitan siis kirjutamise asemel sihitult internetis ringi, aga ka siis sageli mitte miski millegipärast ei haara mind. Et aga igav poleks ja siiski kuidagimoodi lõõgastuda, tegelen piltide komponeerimisega. Ja uskuge või mitte, see põnev tegevus peletab nii igavuse kui rutiini.

Firefox Personas võimaldab igal internetikasutajal olla ise kunstnik. Vahet ei ole, kas piltide komponeerimisega ollakse varem tegeletud või mitte. Peaasi, et järgitakse reegleid ning tuntakse ja osatakse kasutada fototöötlusprogramme. Kusjuures nendeks ei pea olema tasulised programmid vaid piltide loomisega saab väga edukalt hakkama ta tasuta fototöötlejatega.

Piltide komponeerimine ning hilisem üleslaadimine pole mõeldud ainult lastele huvitavaks käeharjutuseks või õpilastele koolivaheajaks tegevuse leidmiseks. Kui vaadata galeriid veebisaitide jaoks loodud piltidest (Websites Personas), siis võib siit leida üsna mitmeid tuntuid firmasid kogu maailmast, mis sel moel reklaamivad oma ettevõtet. Seda enam, et kontonimeks saab valida oma firma- või siis erakasutaja enda kodulehe nime, kirjutada antud veebisaidi kohta tunnuslauseid ja –infot ning ka loodud pildi kommentaaridesse saab lingiviitena lisada oma kodulehe aadressi. Näited infot minu kodulehe Arvutiturve kohta saab näha allolevatel piltidel:

Loomulikult tuleb arvestada, et selline reklaam ei ole siiski otsene vaid kaudne. Paljud internetikasutajad, kes soovivad oma veebilehitsejat põnevamaks muuta, leiavad pildigaleriist omale meeldiva ja sobiva teema ning lisavad uue naha Firefoxile Wear It abil. Loomulikult on neil päise välimuse muutmiseks eelnevalt paigaldatud ka Firefox brauserilaiend, mille saab paigaldada kas siit või otse Personas kodulehelt.

Teised kasutajad aga tunnevad huvi, kes sellise pilkupüüdva teema on loonud – nemad valivad kõigepealt (hoides hiirenoolt pildil) Details, mis võimaldab teemat ka suuremalt vaadelda. Ning kui pilti tutvustavasse infosse on lisatud ka link kodulehele, siis tõenäoliselt ka klõpsavad sellel.

Etteruttavalt olgu öeldud, et pildid saidil vaadates annavad vaid esialgse vihje, millisena see võiks brauserit katta. Kuid tegelikult annavad need siiski rohkem aimu ainult värvilahendustest, õiget pilti kogu oma hiilguses võib näha ikka ainult siis, kui see on veebilehitsejale paigaldatud. Näitena võin tuua pildi oma kogust Blue and black metallic. Saidilt pilti valides ja seda väikeselt vaadates on näha, et teema justkui peale sinise põhja ja kahe musta ühendatud kriipsu muud ei pakugi. Kuid kui teema lisatakse brauserikatteks, on tulemuseks palju detailiderohkem ja paljuski erinev teemalahendus.

Mida tuleb arvestada Firefox pilditeemade valmistamisel, sellest saab lugeda siit. Kellel on inglise keel veidi nõrgem, võib kasutada Google Tõlgi teenust Google Translate, mille kasutamiseõpetuse leiab artiklist Kuidas tõlkida võõrkeelset internetilehte eesti keelde.

Hiljem, kui teemapilt on loodud, tuleb registreerida end Personas kasutajaks sellel lehel ja pilt üles laadida järgides juhiseid.

Nagu mainitud, just hetkel pole mul seda õiget ja soravat kirjutamistuhinat peal, kui see aga millalgi suure pauguga peaks tulema, siis neile, kes veel pole kunagi fotode töötlemisega tegelenud, kirjutan siia esimestest lihtsatest sammudest, kuidas luua omaenda kodulehe teema või lihtsalt niisama enda loodud pilt oma veebilehitsejat kaunistama, ja kindlasti ka vabavaralistest ehk tasuta fototöötlusprogrammidest lisaks, millega saab oma pilte toimetada kasutuskõlblikuks ja siis need Personasse üles laadida.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: