Foto või pildi töötlemine Xtreme Photo Designer abil

flowers - lilledMiks ma ei kirjuta kunagi ülevaateid suhteliselt keerulistest ja palju õppimist vajavatest programmidest nagu näiteks fototöötlejast Adobe Photoshop? Aga mis pagana pärast pean ma raiskama oma väärtuslikku aega mahult tohutult suure, rahaliselt meeletult kalli ning ka küllaltki keerukate funktsioonidega programmi selgeksõppimiseks, kui Adobe Photoshop´ile on mitmeid tunduvalt kergemaid, kasutajasõbralikemaid ning tasuta alternatiive. Ma ei ole ju professionaalne kujundaja, et seda vajaksin. Kodukasutajana on mul targematki teha, kui sellise gigandiga vaeva näha. Kunagi sai seda küll katsetatud, kuid siis viskasin ta ruttu ja kergendusohkega arvutist välja.

Ma ei väsi kordamast, et parimad programmid on alati lihtsad, millest saaks ka algaja aru. Funktsioonid peavad kiiresti meelde jääma ja toimetamine/redigeerimine, komponeerimine ning disainimine ei tohi olla peadmurdev. Paraku paljud programmide arendajad ei arvesta selle tõsiasjaga ning programme aina uute funktsioonidega edasiarendades ja aina keerukamaks muutes nad ainult kaotavad oma seniseid poolehoidjaid.

Näiteks, mul on küll arvutis seitse erinevat tasuta fotode ja piltide töötlemisprogrammi, kuid kõik need seitse võtavad kettaruumist kokku vaid 138 MB. See pole sugugi paha, kui arvestada, et ainuüksi Adobe Photoshop üksinda kasutab olenevalt versioonist alates 1GB kuni 3GB (1GB = 1024 MB) kettamahtu. Samuti ei sea need seitse erilisi tingimusi emaplaadile, mälule, videokaardile ja millele iganes veel.

Ent see kõik on vaid minu arvamus, millega Adobe fännid ei peaks arvestama. Samuti ei pea keegi arvestama ka selle küllaltki vaieldava väitega, et ma toon oma artiklites eraldi välja sõnad „foto“ ja „pilt“, ehkki enamik peavad neid samatähenduslikeks sõnadeks. Mina seevastu pean fotoks ikka fotoaparaadiga pildistatut, mida siis töödeldakse vastavalt äranägemisele teravamaks ja paremaks, ent piltideks pean käsitsi ise loodud kompositsioone, kujundeid ja joonistusi, mis on kas online vahendite abil (näiteks selle või selle) või spetsiaalsete maalimise- ning joonistamise/kujundamise programmide abil tehtud (neist teen ülevaate hiljem). Piltideks pean veel ka sellised fotosid, mille originaalkujutist on tunduvalt muudetud – lisatud erinevaid efekte ja kujutisi, tõmmatud neile juurde ilustavaid pintsitõmbeid, kleebitud väljalõikeid teistest fotodest jne.

Kes soovib, võib minu eelnevate väidete kohta avaldada oma isiklikku arvamust kommentaarides, olgu need siis pooldavad või vastuvaidlevad, kuid mina paraku olen hetkel liialt lobisema jäänud ning peamisest – Xtreme Photo Designer´ist  – pole veel sõnagi kirja saanud.

Xtreme Photo Designer


NB! Kõigepealt loe läbi artikkel Fotode töötlus – tasuta Photo Designer Free video ülevaade, sest programmi registreerimist enam ei nõuta. Sellegipoolest jätan ka alloleva info üles, sest üsna paljud arendajad muudavad sageli oma programmide allalaadimise tingimusi vastavalt sellele, et „kust poolt tuul parasjagu on puhumas.“

Tasuta Xtreme Photo Designer paigaldusfaili saamiseks tuleb ennast registreerida. Vajuta kõigepealt lingile Download now, seejärel jäta punktike kirje ette I don´t have a login and want to sign in ja vajuta paremast äärest lingile Proceed. Kolmanda sammuna uuel lehel kirjuta lahtritesse oma andmed, toimiv e-maili aadress ja vali salasõna (Password), mis ka teistkordselt kinnita (Confirm Password). Kui soovitakse ligipääsu ka Magix serverisse, et hoida seal oma pildialbumit või valmistada veebilehte koos 10GB ruumiga, siis jätke linnuke ette Yes, I would like free access to MAGIX Online World. Mina näiteks seda ei soovinud ja linnukese korjasin ära. Seejärel vajuta paremast lehenurgast lingile Conclude. Registreerimise lõpetuseks saadetakse sisestatud e-mailile kinnituskiri.

reklaamkampaania pakkumine

Seejärel tuleb sisselogimislehel sisestada uuesti oma meiliaadress ja eelnevalt valitud salasõna ning paremast lehenurgast valida Download, et 15 MB suurune paigaldusfail arvutisse tirida. Paraku tuleb öelda, et selle tasuta faili näol on tegemist 2007 aasta programmiversiooniga, mistõttu sobib ta tegelike süsteeminõuete järgi ainult operatsioonisüsteemidele Windows 2000 ja XP, kuid kui proovisin seda ka teise arvutisse paigaldada vanemate programmide ühildamisrziimi kasutades, siis sobis see ideaalselt ka Windows 7-ga.

photo disain

Programmi paigaldamine möödub ise väga lihtsalt, tuleb edasi minna vaid Next abil, ent kes ei soovi veel eraldi end Magix kodulehel registreerida, võiks linnukese paigaldamisel ära korjata kastikesest Register Online.

Tervitusakna (Welcome) võib kohe paremast nurgast risti abil kinni panna või seda tegemata valida vasakult tööriistaribalt File – Open ja seejärel failiredeli abil otsida üles töötlemist vajav foto või pilt. Etteruttavalt olgu öeldud, et tegu on siiski sellise tasuta programmiga, mis kuvab sageli ka reklaami – küll soovitatakse sellest suurepärasest programmist hüpikakna abil teatada sõbrale või siis kuvatakse kinnipanemisel teine aken, mis kutsub ostma Magic tasulisi tooteid. Kuid töötegemist need ei sega ning need saab lihtsalt sulgeda.

Photo Designer freeware

Kes on läbi vaadanud teema Fototöötlus, pilditöötlus ja tutvunud programmidega Photo! Editor ja FotoMix, kus on õpetustes ka enamus funktsioone eesti keeles lahti kirjutatud, see saab ka selle programmiga kergesti hakkama. Loomulikult nagu kõik uus, tahab ka see enne veidi harjutamist ja tundmaõppimist.

beautiful flowers

Kõike, mida Xtreme Photo Designer abil saab teha, saab lugeda programmi tutvustavalt Magix kodulehelt. Kellel inglise keel pole sorav, võib kasutada Google tõlkimisteenust – Google Translate – Kuidas tõlkida võõrkeelset internetilehte eesti keelde. Muidugi mõista on sellel lehel juttu vaid üldistest võimalustest, tegelikkus aga pakub palju rohkem erinevaid töötlemisviise.

Seekord teen jälle nii, et otsest õpetust ma siin ei jaga, pigem las igaüks püüab ise erinevaid funktsioone katsetades asja selgeks saada – nii on alati parem ja disainimine saab kiiremini selgeks, kui et keegi näpuga ette näitaks. Aga kui mõni siiski vajab veidi põhjalkumat abi, nagu ka FotoMix puhul kirjutati mulle peale programmi tutvustavat artiklit kasutusõpetuse soovist, siis loomulikult teen programmifunktsioonidest ka pikema ülevaate.

Muide, kasutades selle programmi ainult ühte funktsiooni – Fill with gradient – tegin ma selle abil valmis Mozilla Firefox isikupärased brauseri välimused nagu  Blue and black metallic, Black and blue metallic ning Rainbow browser colors. Mis võiks veel lihtsam olla! Mitmed teised aluspõhjad on samuti sellle abil loodud, kleebitud on vaid midagi juurde, näiteks lilled Flowers forever ja Flowers only for You või päike vikerkaarele Rainbow and sun is shining.

Seega, kui eelmises artiklis lubasin, et seletan ka lähemalt lahti, kuidas igaüks saab ise omale isiklikke Persona`sid kujundada, siis üks samm sellest õpetusest on mul astutud.

pildi töötlus - image editor functions

Teistest foto- ja pildi töötlusprogrammidest leiab infot teema alt Fototöötlus, pilditöötlus

Advertisements

Üks vastus to “Foto või pildi töötlemine Xtreme Photo Designer abil”

  1. baby kleidung Says:

    I discovered your blog site on google and check a few of your early posts. Continue to keep up the very good operate. I just additional up your RSS feed to my MSN News Reader. Seeking forward to reading more from you later on!?


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: