Mozilla Firefox sätete taastamine – järjehoidjate, pluginate, profiilide jne taastamisprogramm

mozilla firefox profiles and bookmarks backup free program

MozBackup abil on väga lihtne luua tagavarakoopiaid Mozilla Firefox, Mozilla Thunderbird, Mozilla Sunbird, Flock, SeaMonkey, Postbox (Express), Mozilla Suite, Spicebird, Songbird, Netscape ja Wyzo profiilidest, et taastada vigade korral veebilehitseja varasemad seaded.

Brauserisätete taastamise programm on tasuta kõigile ja töötab operatsioonisüsteemidega Windows 98/ME/NT/2000/XP/2003/Vista ja Windows 7. Ise olen kasutanud seda aastaid ja olen väga rahule jäänud.

Näiteks, hiljuti paigaldasin Win XP asemele Windows Seitsme. Pärast Mozilla Firefox installeerimist taastasin ma kohe tagavarakettalt MozBackup abil veebilehitseja varasemad sätted, ilma et ma oleksin pidanud hakkama otsast peale ükshaaval paigaldama sellele (turva)pluginaid või meeleheitlikult taga otsima hakanud veebisaite, mille ma olin kunagi lihtsaks leidmiseks lisanud lemmikute hulka ehk siis järjehoidjatesse (bookmarks).

Samuti kasutan seda rakendust siis, kui taastan Acronis True Image abil partitsiooni. Teatavasti partitsiooni ehk kogu ketta taastamisel varasemsse aega (näiteks kuu või kaks tagasi) lähevad kõik selle vahepealse aja jooksul salvestatud andmed kaduma. Nüüd aga, enne partitsiooni taastamist loon Mozbackup abil taastefaili, millega hiljem ennistan kõik Mozilla Firefox sätted.

MozBackup kodulehelt saab valida arvutisse paigaldatava käivitusfaili (install program) või selle portatiivse ehk kaasaskantava versiooni (ZIP version (no install)), mille võib paigaldada ka USB abil ühendatavale irdseadmetele nagu MP3-mängijad, USB mälupulgad või –kaardid, välised kõvakettad, iPod, iPhone jne. Samuti, kui arvutis ei ole teist ketast, kuhu taastefail (backup) paigaldada, saab selle just neile transportida.

tasuta programmi arvutisse tirimine

Kes soovib programmi eesti keelseks muuta, võib sellelt lehelt arvutisse tirida tõlkefaili, arhiivifail avada ning seejärel tõsta Default.Ing fail MozBackup programmikausta ja asendada see teisega –  ava Computer – Local Disk C – Program Files – MozBackup ning asenda fail (Move and Replace). Seejärel on programmi kasutajaliides eestikeelne.

programmid eesti keeles

Taastefaili tegemine

Programmi avanedes vajuta lingile Järgmine, jäta punktike ette reale Varunda profiil ja uuesti lingile Järgmine. Kui arvutis kasutatakse Firefox kaasaskantavat versiooni, siis leiab selle Portable applications real.

firefox andmete varundusprogramm

Järgmisena vajuta lingil Vali.. ning leia failiredeli abil arvutis või USB seadmel koht, kuhu varundusfail paigutatakse. Minul on selleks arvuti teine ketas, ehk D-ketas, kuid samahästi võib selle istutada ka näiteks USB mälupulgale.

firefox profiles and bookmarks backup

Vajutades jälle lingile Järgmine küsitakse nüüd, kas ehk tahad varundusfaili salasõnaga kaitsta. Kui jah, siis sisesta parool kaks korda, kui ei, siis vajuta No.

parooliga andmete kaitsmine

Seejärel vali detailid, mida soovid varundada ja vajuta Järgmine.

firefox bookmarks backup

Firefox sätete taastamine käib täpselt samas järjekorras, ent taastamiseks tuleb märkida real Tegevus punktikesega Taasta profiil.

NB! Programm suudab taastada vaid ühe ja sama versiooninumbriga Firefox profiile. Näiteks, kui taastefail on tehtud Firefox versiooniga 3.6.8, seejärel aga uuendatakse Firefox versiooni vastu 3.6.9, siis salvestatud andmeid ei saa ennistada. Iga Firefox uuendusega tuleks kohe moodustada ka uus varundusfail, et hiljem oleks seda hea kasutada.

backup firefox

Vaata ka: Veebilehitsejate järjehoidjate varundamine ja taastamine – Firefox, Opera, Chrome, IE, Safari

2 kommentaari to “Mozilla Firefox sätete taastamine – järjehoidjate, pluginate, profiilide jne taastamisprogramm”

  1. lugeja Says:

    Kui ainult järjehoidjate ja paroolide tagavarakoopiast on küllalt, siis võib kasutada ka Firefox Sync’i. Nii on andmed suvalisest arvutist kättesaadavad.

    • Jaagup Irve Says:

      Tahtsin samuti kommenteerida, et mulle tundub Sync oluliselt mõnusam viis asju hoida.


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: