Gmail postkast Windows 7 ekraanile – saabuvatest kirjadest automaatselt teatamine

Olen kirjutanud Scott´s Gmail Alert programmist, mille abil saab kõik erinevad Gmail kontod tuua ühe rakenduse alla. Pean seda jätkuvalt üheks paremaks kirjateatajast arvutiekraanil, kuid üsna heaks alternatiiviks on ka tegumireale paigaldatav posti- ehk emaili teatamise rakendus Gmail Notifier Plus.

Utiliit on tasuta, kuid paraku sobib vaid operatsioonisüsteemile Windows 7. Tegemist on kaasaskantava ehk portatiivse utiliidiga, mis ei vaja arvutisse installeerimist.

Tiri Gmail Notifier Plus arhiivifail arvutisse ja ava see sobivasse kausta või otse ekraanile. Kliki failil Gmail Norifier Plus.exe. Windows 7 tegumireale ilmub Gmail postkasti ikoon. Koheselt võiks sellel ikoonil teha hiirega paremkliki ja valida Pin this program to taskbar, mis salvestab ta järgnevateks kordadeks tegumireale.

Edasi ava Muuda seadeid.

Avaneb aken, mille real Kuvatav keel vali sobiv keel, näiteks Eesti keel. Soovi korral võib paika seada ka Häälega teavitamise. Seejärel vajuta ringi sees olevale pluss ( + ) märgile, mis avab uue akna, millesse kirjuta oma Google konto kasutajanimi ja kindlasti ka salasõna. Gmail Notifier Plus toetab nii Google rakenduste domeeni (Google apps) kui ka Gmail tavakontosid (…@gmail.com). Vajuta OK. Lisada võib mitmeid kontosid.

Seevast miinus ( – ) märgile vajutamine võimaldab kustutada konto, mida enam ei vajata saabuvate kirjade kuvamiseks.

Näitena saatsin kolm proovikirja Google rakenduste domeeni postiaadressilt (arvutikaitse.ee) ja tava gmail.com (arvutiturve[at] gmail.com) aadressilt. Gmail ikoonil on näha numbrit 3. See annab aimu saabunud kirjade hulgast. Kui ikoonil paremklikk teha, siis on näha, millistesse postkastidesse on kirjad saabunud ja mitu millessegi. Kuvatakse kuni 10 kirja.

Kui aga libistada kergelt hiirega üle ikooni, kuvatakse kirjade esimesed read otse ekraanile. Selle järgi võib kasutaja otsustada, kas sõnum on kiireloomuline või saab ta selle hilisemaks lugemiseks jätta.

Kohe kirjade all on pisikesed sinisednoolekesed, mille abil võib järjest läbi vaadata kõigi saabunud kirjade esimesed read Gmaili postkasti ennast avamata. Alles paremkliki abil rakendust avades ja valides kas Koosta kiri või Mine sisendkausta avaneb veebilehitseja, et siseneda postkasti endasse.

Kui aga kirju postkasti pole saadetud, siis nii ka teatatakse.

Ühe veidi häiriva asjaoluga tuleb siiski arvestada. Kui arvuti avaneb ja Gmail Notifier Plus koos sellega, siis tuleb ise korraks Gmail ikoonil klikata, et see ühendaks end läbi interneti kirju kontrollima.

Ja loomulikult on kasutajal vaja ka Google rakenduste domeeni või Gmail kontot, mille saab luua lugedes läbi selle artikli – Google Gmail abil kõik erinevad e-postkastid ühe konto alla.

Advertisements

Üks vastus to “Gmail postkast Windows 7 ekraanile – saabuvatest kirjadest automaatselt teatamine”

  1. tiuks Says:

    Sarnane on Chrome laiendus Google Mail Checker Plus (https://chrome.google.com/extensions/detail/gffjhibehnempbkeheiccaincokdjbfe?hl=et). Minul on XP ja see teatab kõigist kirjadest.


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: